Problem, verovatno od strane hardvera

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Javio mi se jedan problem, koji je na svu sreću rešen, ali moram da znam šta se desilo, da se ne bi ponovilo.

Elem, računar je radio normalno, gledao sam neki klip na YouTube i iz čista mira se računar ukočio i to tako da nije primao nikakve naredbe. Tastatura je blokirala, tasteri na mišu takođe, jedino je strelica mogla da se pomera.

Restartovao sam računar i Windows nije hteo da se startuje. Pojavi se onaj ekran za njegovo učitavanje i kada završi učitavanje, jednostavno se izgubi slika na monitoru i to tako kao da nema uopšte video signala. Tastatura ponovo blokira.

Restartujem ponovo kompjuter i to iz drugog-trećeg pritiska dugmeta na kućištu za restart. Nakon drugog takvog bezuspešnog startovanja sistema, računar više nije hteo ni da se restartuje. Jedino je hteo da se isključi i to na onu foru držanja dugmeta za gašenje 5 sekundi.

Uključio sam ponovo računar i odjednom sve funkcioniše kako treba. Windows ne prijavljuje nikakve "Don't send" izveštaje, kao da se ništa nije desilo!


Interesuje me šta je to moglo biti. Računar je relativno nov, mada to i nema neke velike veze.


P.S. I još nešto, tema je postavljena na ovom podforumu jer ne znam u koju drugu kategoriju da je svrstam. Slobodno premestite ukoliko je potrebno.

Hvala.
 
Idi u control panel/administrative Tools/event viewer/system i vidi da li imas error poruke.
Prvo sam to išao da proverim kada se normalno startovao računar i nema ništa zabeleženo.

Iwan91:
Ja sumnjam na hdd, proveri da li su kablovi od hhd-a lepo prikaceni..da nisu labavi..pozzz
Sumnjam da je to u pitanju, HDD je na SATA povezan i da je to problem, ne bi se tek tako rešio sam od sebe jedin gašenjem i paljenjem računara. Inače, komp mi je idalje u garanciji, što podrazumeva da ne smem da otvaram kućište, tako da gledam ako može bez toga da se reši problem.
 
Na sugestiju jednog moderatora da i ja iznesem svoj problem.
Pošto naziv teme odgovara i mom problemu nisam htjeo otvarati novu već ću ovde da se iskukam.
U poslednjih mjesec ili malo više 4 puta sam imao onaj lijepi nebesko plavi ekran:sad2:
Zadnji put prije dva dana i izgledao je ovako



problemi koji se javljaju su sledeći:
gore navedeni blue screen
često se gasi Mozilla uz otvaranje prozorčeta sa crash reportom
Ikonica shortcut-a za konekciju ne reaguje na klik. Da bih se konektovao klik na ikonu mozille i onda otvara i browser i prozor konekcije. Kada sam konektovan, klik na ikonu konekcije dovodi do toga da sve ikone sa desktopa nestanu na dvije-tri sekunde. Diskonekt moguć samo na desni klik>diskonekt.
Nekoliko puta se "zaledio" i ni makac.
I još poneki koji se desio klincima, a koji oni ne znaju objasniti.
Danas sam naletio na ovu temu i savjet za event report i kada sam otvorio svoj vidio da je poprilično popunjen sa žutim trokutićima upozorenja a bogami i sa onim crvenim :(





Tako to izgleda pa ako neko može da pomogne ......:sad2::sad2::sad2:

Pozdrav
 
Sto de tice event report i crveni tacki kad dvaput kliknes na nju dobijes raport od greske koji mozes da iskopiras i potrazis na Microsoftovom sajtu detaljnije objasnjenje te graske sa tim kodom...
A sto se plavog ekrana tice u 99% slucajeva je zbog memorije ili nije dobro setovana u biosu ili je neispavna....
 
Ili je do nekog virusa ili greške u nekom programu, to teško možeš znati, jedino da kreneš da isprobavaš sve moguće kombinacije, za šta će ti trebati čitava večnost! :)

Skeniraj komp nekim antivirusom, za svaki slučaj. Ako nema rezultata, onda ili otvori BIOS i na svoju odgovornost vrši izmene tamo, ili pa da čekaš da ti se ponovo desi isti problem, ali da tada zapamtiš šta si tačno uradio što je izazvalo problem. Ja sam tako otkrio da me je uTorrent podjeb.avao zbog jedne torrent datoteke (da ne idem u detalje, problem je "rešen").
 
E a što se tiče Event viewer-a, nemojte se mnogo oslanjati na njega jer ne beleži baš sve. U 90% situacija, koliko sam ga koristio, nije mi ništa pomogao. Win padne iz čista mira, on nema pojma šta se desilo, nije stigao da zabeleži! Ili pa ona greška sa uTorrent-om što sam je imao, što bi i trebalo da se registruje, nije bilo registrovano.
 
Hvala narode :hvala:

Komp je kupljen sa 512 mega DDR-a. Jesenas sam kupio 1 Giga ubacio i jedno vrijeme je sve bilo OK i onda je počelo da zeza.
Imam Aviru koja koliko vidim dobro radi, reaguje na raznoraznu gamad, reaguje na test koji je stavljen na forumu. Imam Anti-malware koji mi je pronašao nekoliko uljeza....
E sad jedan konkretan problem koji me :dash::dash::dash:
Koristio sam Skype koji je uredovno radio bez ikakvih problema sve do nekoliko unazad. Odjednom je krahirao. Konektujem ga, diže se i čim krene online isključi se. I opet, i opet u nedogled. Obrišem ga skinem novi instaliram krene i radi dok se ne isključim. Novo pokretanje opet isto. Nova instalacija više neće ni da krene.
Da li je sad problem do memorije ili...... nisam toliko pametan.
u svakom slučaju još jednom hvala za sugestije:D
 
Pri paljenju pritiskaj F8 i onda izaberi - Last Known Good Configuration ili probaj system restore i izaberi datum pre nego sto su poceli problemi.
Memoriju mozes proveriti sa memtest86(+). Prebaci program na flopi disketu i namesti u biosu 1st boot device da bude floppy.
 
@ajr_pd
Ni 5 ni 6, nego je matična! Moj komp, evo da se pohvalim, već 3 meseca radi bez problema... A kupljen je u septembru u jednoj respektovanoj radnji (koju neću imenovati), a nakon mesec i po, isključio se i nije hteo da se digne. Ja ga odnesem u servis, oni ga "kao" srede, zamene mu grafiku. Slični problemi se nastave nakon prvog paljenja, i ja posumnjam na Vistu, koju sam i inače zamenio u međuvremenu. Možda jeste Vista usporavala rad, ali ja njega vratim u servis, nakon žalbe službi reklamacija, i oni mu zamene: matičnu, napajenje, modem (koji doduše ne koristim), još jednom grafičku i ispostavi se da je matična bila roba sa greškom (da napomenem, u pitanju je Gigabyte)! Ono što je meni indikativno, jeste da mi se pre drugog kvarenja pojaviljivao potpuno isti ekran pri paljenju...
 
Poslednja izmena:
@Dust
:( Baš si me obradovao.
Šalim se naravno. Sad nešto razmišljam, prije dvije godine je sv. Ilija opalio žestoko i u mnoštvu stvari u kući koje su tada izgorjele bilo je i napajanje. Nakon zamjene sve je radilo OK. Moguće da ju je tada načelo, ako je uopšte moguće da radi djelimično oštećena.
 

Back
Top