Milomir Stakić, srpski junak ili zver?

Schutz

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.293
“Jedno dijete, žensko, kojem su obje noge, potkoljenice…obje noge, potkoljenice su bile odbijene. Curica je umirala. Imali smo jedno dijete... Nisam dobio dozvolu za djecu, ni za druge koji su tu bili. I bili su jako odgovori koji uopšte nisu konkretni...jedino što su rekli to je “Umrite Balije,” čuo se smijeh u pozadini, “ionako ćemo vas sve pobiti”. I to je bio sav razgovor.’” x Dr. Idriz Merdžanić, bosanski doktor koji je liječio žrtve logora Trnopolje, govori o tome kako je pokušao da organizuje evakuaciju dvoje povrijeđene djece iz Kozarca, gradića u sjeverozapadnoj Bosni. Svjedočio je u predmetu protiv Milomira Stakića 10. i 11.
 
Zločini za koje je osuñen:
Progoni (zločini protiv čovječnosti)
· Kao vodeća politička ličnost u opštini Prijedor, Milomir Stakić je imao važnu ulogu u kampanji koja je
imala za cilj etničko čišćenje opštine Prijedor putem deportacije i progona bosanskih Muslimana i
bosanskih Hrvata.
· Planirao je i naredio deportaciju oko 20.000 prvenstveno nesrpskih stanovnika opštine Prijedor.
· Aktivno je učestvovao u formiranju logora Omarska, Keraterm i Trnopolje, u kojima su zatočenici bili
svakodnevno podvrgnuti teškom zlostavljanju i maltretiranju koje čini mučenje. Zatočenike su surovo
tukli, često koristeći oružja poput kablova, palica i lanaca.
Istrebljenje (zločin protiv čovječnosti), ubistvo (kršenje zakona i običaja ratovanja)
· Milomir Stakić je učestvovao u udruženom zločinačkom poduhvatu koji je imao za cilj konsolidovanje
srpske kontrole u opštini po svaku cijenu, što je za posljedicu imalo široko rasprostranjena ubistva koja su
srpske snage počinile u naseljima, okolnim područjima i zatočeničkim objektima širom opštine.
· Odgovoran je za ubistvo više od 1.500 ljudi u opštini Prijedor, uključujući i ubistvo oko 120 muškaraca u
logoru Keraterm 5. avgusta 1992. i pogubljenje oko 200 ljudi na Korićanskim stijenama, na planini Vlašić,
21. avgusta 1992.
 
Poslednja izmena:
Za nepismene i one koji ne znaju,u Prijedoru su na početku rata u Bosni nijanse odlučivale da li će kontrolu imati muslimani ili Srbi.S obzirom da su muslimani potisnuti i u okolnim krajevima gde su Srbi bili u manjini počinili stravične zločine,moglo je i u Prijedoru biti obrnuto.
A ako utvrde da je Stakić kriv za zločine,zaslužio je kaznu.
...i da,što se tiče deportacija Hrvata,to je manipulacija,u Prijedoru ih je bilo jako malo i uglavnom ih niko nije dirao.
 
Pa , po ovim krstaricinim patriJotama, ta pederchina sto je ubijala decu , je heroj.......:think:

Svako moze da siljuje, kolje, ubija , vadi oci , sece usi ........samo ako je srbin.....:ok:

Svaki dobar srBa je Jammes Bond......dali mu patriJote "licence to kill:":roll:

Samo bolesniku moze da bude heroh. A i zakljuchci su ti super. Ja sam patriota i gadim se ovakvih ljudi koje god da su nacionalnosti.
 
Za nepismene i one koji ne znaju,u Prijedoru su na početku rata u Bosni nijanse odlučivale da li će kontrolu imati muslimani ili Srbi.S obzirom da su muslimani potisnuti i u okolnim krajevima gde su Srbi bili u manjini počinili stravične zločine,moglo je i u Prijedoru biti obrnuto.
A ako utvrde da je Stakić kriv za zločine,zaslužio je kaznu.
...i da,što se tiče deportacija Hrvata,to je manipulacija,u Prijedoru ih je bilo jako malo i uglavnom ih niko nije dirao.

Управо..а већина није отишла ни после рата...
 
ipak se redosled racuna,

mnogo pre je bila banjaluka, blokada i zabrana un dostave kiseonika u bolnicu, i za bebe

sto alijini nisu mislili na vreme, ne bi bilo zrtava da nije bilo rata

Ama ne mozesh da svalish na Aliju i balije krivicu shto su neki Srbi cinili ovakve zlocine, kao i shto ni oni ne mogu da na nas svale krivicu za svoje gadosti. Za ovakva zverstva nema opravdanja. Ama bash nikakvog.
 
Zločini za koje je osuñen:
Progoni (zločini protiv čovječnosti)
· Kao vodeća politička ličnost u opštini Prijedor, Milomir Stakić je imao važnu ulogu u kampanji koja je
imala za cilj etničko čišćenje opštine Prijedor putem deportacije i progona bosanskih Muslimana i
bosanskih Hrvata.
· Planirao je i naredio deportaciju oko 20.000 prvenstveno nesrpskih stanovnika opštine Prijedor.
· Aktivno je učestvovao u formiranju logora Omarska, Keraterm i Trnopolje, u kojima su zatočenici bili
svakodnevno podvrgnuti teškom zlostavljanju i maltretiranju koje čini mučenje. Zatočenike su surovo
tukli, često koristeći oružja poput kablova, palica i lanaca.
Istrebljenje (zločin protiv čovječnosti), ubistvo (kršenje zakona i običaja ratovanja)
· Milomir Stakić je učestvovao u udruženom zločinačkom poduhvatu koji je imao za cilj konsolidovanje
srpske kontrole u opštini po svaku cijenu, što je za posljedicu imalo široko rasprostranjena ubistva koja su
srpske snage počinile u naseljima, okolnim područjima i zatočeničkim objektima širom opštine.
· Odgovoran je za ubistvo više od 1.500 ljudi u opštini Prijedor, uključujući i ubistvo oko 120 muškaraca u
logoru Keraterm 5. avgusta 1992. i pogubljenje oko 200 ljudi na Korićanskim stijenama, na planini Vlašić,
21. avgusta 1992.
Наравно да за "звери у људском облику",
тј. за оне који су убијали жену, децу и старце, најсвирепије се обрачунавали са противницима, зверски мучили и убијали,
нема опроста и оправдања, са ма које стране они долазили!!!
То су ЗВЕРИ, а не људи, а не Срби, Хрвати или муслимани!!!

Индикативно је међутим да се Србима у огромној већини случајева, као и у овом ,
суди за или "командну одговорност" или "удружени злочиначки подухват",
што и не треба посебно да чуди, јер су по њима у ствари
Срби у целини, један удружени злочиначки подухват!!!
Ваљда то хоће да нам кажу!!!
 
zlocin je zlocin, price nema

ali, ima okruzenje i predistorija, a vidimo da ima i posleistorija sve sa novokomponavanom sund ikonografijom u srebrenici, inace nikad vidjenom u bosni, ikad

ipak zna se ko je kriv, sami su priznali, drzava makar i ratom

Izvini, ali ne slažem se s tobom.

Ako jedna strana svesno izazove rat, to nikako ne može i ne sme biti opravdanje za zločine počin jene nad civilima te strane koja je izazvala rat.
Vojnike u borbama pomlatiti do zadnjeg...to da...To je "iskali ste, evo vam ga"...ali decu ubijati... Ničim se to opravdati ne može.
To je glupost jednaka onoj kada sud izrekne siledžiji uslovnu kaznu za silovanje cure, koja se tada zatekla u miniću, i zanosno njihala bokovima, i kao olakšavajuću okolnost navedu da je svojim izgledom isprovocirala napad na nju.
 
Izvini, ali ne slažem se s tobom.

Ako jedna strana svesno izazove rat, to nikako ne može i ne sme biti opravdanje za zločine počin jene nad civilima te strane koja je izazvala rat.
Vojnike u borbama pomlatiti do zadnjeg...to da...To je "iskali ste, evo vam ga"...ali decu ubijati... Ničim se to opravdati ne može.
To je glupost jednaka onoj kada sud izrekne siledžiji uslovnu kaznu za silovanje cure, koja se tada zatekla u miniću, i zanosno njihala bokovima, i kao olakšavajuću okolnost navedu da je svojim izgledom isprovocirala napad na nju.

citas i vidis ono sto hoces

niko nije rekao opravdanje za zlocine

a kako to - priznajes da je jedna strana svesno izazvala rat, ali samo nasa strana odgovara `za zlocinacko udruzivanje`, kompletan drzavni vrh na robiji ili pobijen

izvini, ali oprosti, tako se gubi kredibilitet za
bilo kakvu ulogu suda,
pa i njihove zrtve koje se inace zloupotrebaljavaju u propagandne svrhe
 
Ma, ja sam svojevremeno govorio da bismo morali početi streljati svoje, pa umalo mene ne ubiše zbog toga. E, posle nam se to osvetilo, i danas nam se sveti.

Samo jednog smo streljali....u Jasenovcu...Silovao je babu od preko 70 godina, udavio je i zapalio kuću.
E, da smo tako sa svakim iz naših redova, koji počini zločin... Ali, ko će budalama objasniti...
 
citas i vidis ono sto hoces

niko nije rekao opravdanje za zlocine

a kako to - priznajes da je jedna strana svesno izazvala rat, ali samo nasa strana odgovara `za zlocinacko udruzivanje`, kompletan drzavni vrh na robiji ili pobijen

izvini, ali oprosti, tako se gubi kredibilitet za
bilo kakvu ulogu suda,
pa i njihove zrtve koje se inace zloupotrebaljavaju u propagandne svrhe

To zločinačko udruživanje je budalaština smišljena da se svo srpsko rukovodstvo stavi iza rešetaka i ukloni iz vlasti.

Ja sam samo reagovao na onu tvoju zadnju rečenicu. "pak zna se ko je kriv, sami su priznali, drzava makar i ratom"
 
Ma, ja sam svojevremeno govorio da bismo morali početi streljati svoje, pa umalo mene ne ubiše zbog toga. E, posle nam se to osvetilo, i danas nam se sveti.

Samo jednog smo streljali....u Jasenovcu...Silovao je babu od preko 70 godina, udavio je i zapalio kuću.
E, da smo tako sa svakim iz naših redova, koji počini zločin... Ali, ko će budalama objasniti...


:worth::worth::worth::worth::worth:
 
izvestavanje o zlocinaim aje tendenciozno, cak kad objavljuju i istinu. sve ke to anti srpska propaganda

dajte malo o njihovim zlocinima, npr podrumima sarajevskim

dajte o cacinim koji su svakih par dana na punktu silovali po dve devojke , zene i devojcice, neke i do smrti

zaahebi muhadzedinsku propagandu
 
izvestavanje o zlocinaim aje tendenciozno, cak kad objavljuju i istinu. sve ke to anti srpska propaganda

dajte malo o njihovim zlocinima, npr podrumima sarajevskim

dajte o cacinim koji su svakih par dana na punktu silovali po dve devojke , zene i devojcice, neke i do smrti

zaahebi muhadzedinsku propagandu

Znam ja dobro šta su oni radili po tim podrumima. U kuću mi često svrati čovek koji je mesecima bio zatvoren u jednom takvom podrumu. Spasilo mu je život samo to što je pre rata Juki pozajmljivao pare iz pazara, da ovaj obrne kod Evrope dilujući devize, pa je Juka zabranio da ga ubiju.
 

Back
Top