Neki Hrvati i danas veličaju svoje ubice...

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
Sramota: Imenovanje ubojice za počasnog predsjednika Hvidre blagoslovili i Đakić i Kosor

noracsedamgodina.jpg


HVIDRA ličko-senjske županije imenovala je osuđenog ubojicu i ratnog zločinca Mirka Norca za počasnog predsjednika. Kako je šef udruge Hrvatskih ratnih vojnih invalida Domovinskog rata Josip Đakić zatražio izbacivanje čelnika zagrebačke Hvidre Ivana Pandže nakon što je zatražio reviziju Fonda hrvatskih branitelja (FHB) od strane neovisne revizorske kuće, usput lažno optuživši Vladu da je ukrala 1,4 milijarde kuna iz njega, upitali smo ga što kao predsjednik misli o ovoj ideji ličke podružnice.

No, Đakiću se izgleda najnoviji biser Hvidre nije dalo komentirati, pa nas je uhvatio optuživati za provokaciju i spustio nam slušalicu. Dvaput. "Svi su mediji jasno i dvosmisleno prenijeli da ono nije bilo postavljanje pitanja o Fondu. Ja ne moram odgovarati na vaše provokacije", zagrmio je Đakić, iako smo mu napomenuli da je Fond samo mjerilo za usporedbu kriterija kod izbacivanja iz Hvidre i da nas zapravo zanima Norac.

Ministrica branitelja Jadranka Kosor kaže da bi komentiranje ove odluke Hvidre bilo isto što i "komentiranje izbora čelnika Hrvatskog helsinškog odbora, Gonga ili neke druge nevladine organizacije". "Ona misli da nema potrebe da komentiramo odluke Hvidre, nije na Ministarstvu da komentira njihove odluke", prenijela nam je glasnogovornica Martina Banić.

Zoran Pusić, predsjednik Građanskog odbora za ljudska prava koji je nadzirao suđenja za ratne zločine u Hrvatskoj ne slaže se s tezom ove isprike Ministarstva.

Vlada daje ogromne pare udruzi koja ne priznaje ni žrtve, ni zločin

"Čudno mi je da se Vlada, koja te organizacije izdašno pomaže sa značajnim sredstvima, ne suprotstavlja ovakvim stavovima. Sramotno je da jedna udruga koja prima veliku novčanu pomoć Vlade uzdiže ratnog zločinca i da njihovo članstvo, umjesto da zločine osudi i ogradi se od ovog imenovanja, ono se izjašnjava o svojoj prosudbi da ono što je učinio Norac nije zločin", kaže Pusić.

Činjenica da su Norca izabrali za počasnog predsjednika govori loše o Hvidri i tu se radi o pomanjkanju elementarnog suosjećanja sa žrtvama, napominje. Upitali smo ga i spada li takvo izjašnjavanje udruge u nepoštivanje sudstva i sudskih odluka:

"Formalno se može tako gledati, ali kao čovjeka me više pogađa moralni aspekt - potpuno nepoštivanje žrtava koje su stradale u tim zločinima. Sud je pokraj svih pritisaka, presudio protiv Norca i to u dva slučaja, što znači da su dokazi bili prilično uvjerljivi. U slučaju Gospić je bio neposredni izvršitelj i odgovoran po zapovjednoj liniji, a u slučaju Medački džep '93 ponovno je odgovoran po zapovjednoj liniji. Da mu se sudilo na Međunarodnom kaznenom sudu za bivšu Jugoslaviju kazne bi bile puno veće. Ali ovdje su to velike kazne", kaže Pusić.

Norcu oprostili i mediji, a oprošteni su mu i sudski troškovi

Nije ovo jedini biser unutar te organizacije. Osječka Hvidra već godinama raspačava "istinu" o optuženom ratnom zločincu Branimiru Glavašu na svojim štandovima podrške, a kaštelanska pokušava zaboraviti svoja dva zadnja predsjednika i njihove dosjee - Željka Strizu i pljačkaša Jozu Certu.

Kao što nije usamljena ni lička Hvidra po pitanju uznošenja Norčevog lika na neslućene visine, tako nije ni Hvidra jedina koja osobi osuđenoj za hladnokrvno smaknuće civila tepa kao da je estradna zvijezda. Izokrenutost društvenih vrijednosti može se vidjeti pogotovo u medijskom izvještavanju o sočnim detaljima uspjeha iz njegovog privatnog života. Pusić kaže da pokraj toga postoji još jedan gori oblik opraštanja Norcu.

"Norac je oslobođen od plaćanja sudskih troškova jer oni premašuju njegova primanja. S druge strane, žrtve koje su potraživale odštetu od Hrvatske moraju platiti sudske troškove prema važećim zakonima. Prilično je zazorno što mnogi pravnici to vide, ali ne djeluju", kaže Pusić.

A.Benačić
 
Ustaše veličaju ubice, sprdaju se sa svojim žrtvama i pljuju po onima koje su poklali. Obzirom da me banuju za svake gluposti, banujte me i sad, ali ne širim ja mržnju, već ustaše to same čine. I dok oni po ko zna koji put ubijaju čast i postojanje naših mrtvih predaka i mokre im po grobovima, ja samo molim moderaciju da mi odgovori zašto jučerašnji ispadi (ponižavanje žrtaa ustaškog terora) slavonije nisu kažnjeni...
 
Ustaše veličaju ubice, sprdaju se sa svojim žrtvama i pljuju po onima koje su poklali. Obzirom da me banuju za svake gluposti, banujte me i sad, ali ne širim ja mržnju, već ustaše to same čine. I dok oni po ko zna koji put ubijaju čast i postojanje naših mrtvih predaka i mokre im po grobovima, ja samo molim moderaciju da mi odgovori zašto jučerašnji ispadi (ponižavanje žrtaa ustaškog terora) slavonije nisu kažnjeni...
Придружујем се питању.
 
Па немој да те било шта чуди од усташа. Наши жути их често бране. Али то није битно,. Оно што је битно јесте да треба потенцирати на темама које доказују усташке злочине против Срба.
 
Iz svega napisano i rečenog dosada može da se zaključi da je većina Hrvata proustaški orijentisana.Da nije tako ovakve i slične stvari se ne bi dešavale.

pa da nema hrvata nebi bilo ustaša,šta je tu čudno...
Nisu svakako svi ustaše,ali jedna trećina jeste,druga trećina ih podržava a treću bole patka i za jednu i drugu trećinu samo da njih nediraju...
 
Ja želim da znam zašto se ni don, ni laci, ni mitter, ni registra, a ni ostali nazovi moderatori ne usuđuju da stanu na put ustaškim provokacijama i prose*avanjima.

Da li je vlasnik krstarice hrvat, pa da ga ne uvredite. Zašto juče nije slavonija banovana?

Dokle da se ustaštvo propagira na stranama ovog foruma bez problema, a osuda ustaških zločina kažnjava banom?

Da li ja sad širim mržnju i pozivam na nasilje? Da li smem da ostavim tekst o ubicama i koljačima koji su ubijali Srbe, i koji su danas "Utjecajni građani Lijepe njihove usrane države"?
 
mutanti uvjek su čudni
pa i tako je sa ovimi slovenačko.-srbskimi mutanti

Ne bi bre mutant ovo radio:


Tjerao ženu da spolno opći s psom: Silovatelj iz Donjeg Miholjca dobio 12 godina zatvora


ŽUPANIJSKI sud u Osijeku osudio je nepravomoćno na 12 godina zatvora 47-godišnjeg silovatelja iz Donjeg Miholjca koji je silovao svoju 33-godišnju suprugu.

On je na posebno brutalan način silovao svoju suprugu, a natjerao je i nju i njezinog 30-godišnjeg ljubavnika da se pred njim seksualno zadovoljavaju. Tog je kobnog 2. siječnja 2003. godine zapovjedio supruzi da opći s tri psa nakon čega je doveo i ljubavnika, piše Večernji list.

Muškarac je već pet puta ranije osuđivan na zatvorske kazne, a jednom za pokušaj silovanja. Ovih 12 godina je objedinjena kazna i za silovanje i za prisiljavanje supruge i ljubavnika na seks.

Ovo samo ustaša može da smisli. To su dela defektnih i genetski oštećenih pripadnika najsmrdljivije i degenerisane nacije, koja živi negde između Slovenije i Srbije.
 
Ustaše veličaju ubice, sprdaju se sa svojim žrtvama i pljuju po onima koje su poklali. Obzirom da me banuju za svake gluposti, banujte me i sad, ali ne širim ja mržnju, već ustaše to same čine. I dok oni po ko zna koji put ubijaju čast i postojanje naših mrtvih predaka i mokre im po grobovima, ja samo molim moderaciju da mi odgovori zašto jučerašnji ispadi (ponižavanje žrtaa ustaškog terora) slavonije nisu kažnjeni...

већина хрвата је проусташки настројена,они подржавају те нацисте,величају их,њихова омладина исто то ради јер је научена од родитеља,све у свему треба избегавати те злочинце они имају генетску грешку :ok:
 
To su dela defektnih i genetski oštećenih pripadnika najsmrdljivije i degenerisane nacije, koja živi negde između Slovenije i Srbije.
А онда опет и ово... На крају се свака тема сведе на то да се овде закључи како су Хрвати генетска грешка. :roll: И свако озбиљно супротстављање усташлуку и усташама на форуму оде у п. м.

Али се заправо потврђује да је ова тема врло оправдана: неадекватно реаговање модерације је главни генератор проблема. Остављају без казни усташке провокаторе, а онда је бурна, каткад и пренаглашена реакција људи на то сасвим разумљива. И оправдана.
 
Isto bi se moglo reči za Srbe da veličaju Četnike i Dražu Mihajlovića,isto bi se moglo reči za Litvance,Latvijce i Estonce koji veličaju SS.Prvo pogledaj sebe pa ocijenjuj druge.

четници нису усташе и никада не могу да се упоређују са тим монструмима,то што је твој тито сатанизовао четнике да би опрао усташе не пије воду,четници нису имали концетрационе логоре за жене и децу:bye: а ни обичне логоре нису формирали,то су радили немци и усташе
 
Isto bi se moglo reči za Srbe da veličaju Četnike i Dražu Mihajlovića,isto bi se moglo reči za Litvance,Latvijce i Estonce koji veličaju SS.Prvo pogledaj sebe pa ocijenjuj druge.

Moliiiiim? Da li si ti lud? Ko i gde i kada u Srbiji veliča četnike? Ajde navedi primer... I nemoj da lupaš, kakve veze imaju ti ex-rusi i SS sa ovom temom.

Dođi ustašo da me sam pogledaš, jer ja dobro znam ko sam. A ti idi smrdi u ustašiji, pi3dek, boli me k*rac za tvoje izgovore, nemožeš prikriti zločine... Džaba se trudite, ima nas koji ne damo! Majku vam zlikovačku.... Da ne znam i da nisam upoznat sa time šta ste radili civilima, mogao bih ti dati za pravo da se*er, ovako ćuti, jedno gowno u kanalizaciji manje-više, neće uticati na smrad koji se oseća Balkanom. Mrš
 
Poslednja izmena:
Moliiiiim? Da li si ti lud? Ko i gde i kada u Srbiji veliča četnike? Ajde navedi primer... I nemoj da lupaš, kakve veze imaju ti ex-rusi i SS sa ovom temom.

Dođi ustašo da me sam pogledaš, jer ja dobro znam ko sam. A ti idi smrdi u ustašiji, pi3dek, boli me k*rac za tvoje izgovore, nemožeš prikriti zločine... Džaba se trudite, ima nas koji ne damo! Majku vam zlikovačku je6em.

Moga pradjedu Hrvata su ubile ustaše 1942 pa te molim da me ne oslovljavaš sa tim pogrdnim nazivom:roll:
 

Back
Top