štap za lov štuke na podstavu

ja ti više lovim štuku na varalicu, al kad lovim na kedera onda na živog. ja sam samo jednom uhvatio ribu na kedera i to grgeča, nikad nisam uhvatio štuku na kedera al na varalicu sam hvatao. ja neidem u ribolov samo kad se sprema ona jaka kiša jer većinom idem biciklom, al kad je slabija kiša onda znam ići, znaš ono malo roskanje.:)
 
Ako nemaš iskustva sa pecanjem štuke na kedera, da ti kažem, ne žuri sa kontrom!
Kada vidiš da je ponela, slobodno zapali cigaru, pa onda kontriraj. Štuka miran plen, za kojim ne mora da juri, hvata odozdo, bočno. Treba joj i do 10 sekundi da ga okrene u ustima i počne gutati. Daj joj fore! Zato uvek, posle zabacivanja, otpusti malo damil da ona ima fore da nosi.
 
Za stuku stap ne igra neku veliku ulogu, najbitnije je da keder bude lepo stavljen i da bude ziv.
Ja koristim fiksnu balerinu, to ti je olovo veliko na dno, plovak podesen na dubinu.Keder treba da ide u
krug. Nekome olovo ne padne na dno pa se desava da keder seta mnogo pa udje u travu...
Sto rece i Don spulna otkocena obavezno. Pozdrav...
 
Za stuku stap ne igra neku veliku ulogu, najbitnije je da keder bude lepo stavljen i da bude ziv.
Ja koristim fiksnu balerinu, to ti je olovo veliko na dno, plovak podesen na dubinu.Keder treba da ide u
krug. Nekome olovo ne padne na dno pa se desava da keder seta mnogo pa udje u travu...
Sto rece i Don spulna otkocena obavezno. Pozdrav...

Samo što ja ne stavljam veliko olovo. max 50 gr. Ali, dobro, ja poznajem mesta na kojima pecam, pa namestim pampur tako da mi se taman olovo zakači u travu. Tako, kada štuka ponese kedera, lako podigne olovo, i nema jakog otpora. E, sad, ako naleti veća štuka, njoj je svejedno. Poneće i traktorsku gumu. :lol:

Jesenas sam kupio i onu T vođicu za sajlu. Omogućava kederu da pliva u krug, ali nema šanse da priđe damilu da ga umrsi.
 
ja imam teleskopski štap shimano tc ax 11350. to je štap iz 4 djela, ima 4 vodilice, dužine 3,5m i 100 grama težine bacanja. on inače je namjenjen za dubinski ribolov. zanima me zbog čega se prave štapovi istih dužina, iste namjene, ali sa različitim brojem vodilica. kao što sam već naveo on je dužine 3,5 m i ima 4 vodilice, ima isto teleskopskih štapova stogramaca dužine 3,5 m isto namjenjeni za dubinku al imaju 6-7 vodilica.
 

Back
Top