Marija Magdalena - gresnica ili svetica???

Ovde izgleda kad nema valjan argumenat onda mačem i uvredama .
Dobro je dok atomsko oružije ne radi iz ljubavi hrišćanske prema ljudima.

Stvarno mi nije jasno sta ti glumis i izigravas,posto povlacis argumente hajde daj ga ti.Da si kakav pobozan i da vjerujes u samog BOGA kako se prestavljas negirao bi SATANISTICKE TEORIJE KOJE DOLAZE SA ZAPADA.Jos reci da je Stepinac Svetac i to bi bio pravi slag na torti.
picture.php
 
Stvarno mi nije jasno sta ti glumis i izigravas,posto povlacis argumente hajde daj ga ti.Da si kakav pobozan i da vjerujes u samog BOGA kako se prestavljas negirao bi SATANISTICKE TEORIJE KOJE DOLAZE SA ZAPADA.Jos reci da je Stepinac Svetac i to bi bio pravi slag na torti.
picture.php

Satanisticke teorije i ne mogu da dolaze sa istoka (mada ih ima) jer kinezi, japanci i ostali nisu hriscani... Zar ne?
 
ZNAM.Procitaj dio kad je ISUS sreo Mariju i dalje sta se desavalo,da ja sad ne pisem.Ko je to od nas besgresan da bi mogao da prica i sudi o tudjem grijehu??O zapadu nemoj da komentarisemo jer sam ga uze kao primjer netacnih vijesti i laznih vrijednosti i o tome bi mogli do besvjesti polemisati.Svako ko se pokaje i ocisti od grijeha on postaje cist,Marija je po Bozijem planu bila tu da bi Isus pokazao svu cistotu i ljubav prema svakom onom ko se pokaje i prihvati Gospoda BOGA kao jedinog BOGA koji vlada nebeskim carstvom.Njegovim raspecem on skida grijehe i daje nam nadu u spasenje,Itd.i sad nekom tamo padne napamet da iznosi kojekakve teorije da li je Isus bio u seksualnoj vezi Marijom.Velika vecina ljudi veoma povrsno cita Bibliju--Sveto Pismo a taj zapad koji je dozvolio da se u bozijim hramovima vjencavaju homoseksualci je prava slika Sodome i Gomore I MORA TE BITI BRIGA ako iskreno vjerujes u Boziju rijec.I tvrdim da je to LAZ .Da li je neko izbacio pojedine djelove ili ne to nikad nije dokazano,poznato mi je da se dosta polemisalo pogotovo sedamdesetih i krajem osamdesetih ali nikad niko nije izasao javno sa argumentima i rekao da je to i to izbaceno,koliko znam izbaceni su djelovi koji su bili pronadjeni u pecinama a one su govorile o zvijezdama ,suncevom sistemu i nekim djelovima postanka kao sto je prava Adamova zena koja se zvala LILIT I koja je bila nevjerna ,a sama Lilit sto je veoma interesantno u astronomiji je imala izracunatu putanju oko sunca,pogotovo je poznata onima koji se bave astrologijom.Ovo sam ti samo naveo za pojedine dijelove koji su izbaceni iz starih spisa,vjerovatno sto tadasnji ljudi nisu mogli da razumiju o cemu se radi.Sve sto se desavalo najavljeno je preko Proroka JOVANA koji je i krstio ISUSA.Treba veoma pazljivo procitati sve ,pa i pojedine dijelove o kojima se zeli komentarisati,svatiti zasto su pojedine licnosti se nasle tu Kad je ISUS dolazio i jednostavnim primjerom objasnjavao pojedine slucaje.Da vise ne pisem jer toga ima dosta,zato jos jednom procitaj taj dio susreta samog ISUSA I MARIJE.Ne treba mi neki bolesnik sa zapada da mi govori da li je ilil nije bilo kakvih odnosa izmedju njih.

Procitao sam ja mnogo knjiga o tome, veruj mi, i tesko kome verujem na rec... Volim da sam izvlacim zakljucke... Ali, i pored mnogo informacija, ja ne tvrdim da je nesto tako bilo, mogu samo da pretpostavljam ili verujem u to... Zanima me kako ti mozes da tvrdis... A nisi bio svedok tome... Mozes da verujes, ali ne i da tvrdis... A ako zelis i malo da budes tolerantan i da dokazujes da si u pravu, moras prvo dopustiti da je to moglo da se desi, i onda da agrumentima ubedis sagovornika da se nije desilo...
 
Procitao sam ja mnogo knjiga o tome, veruj mi, i tesko kome verujem na rec... Volim da sam izvlacim zakljucke... Ali, i pored mnogo informacija, ja ne tvrdim da je nesto tako bilo, mogu samo da pretpostavljam ili verujem u to... Zanima me kako ti mozes da tvrdis... A nisi bio svedok tome... Mozes da verujes, ali ne i da tvrdis... A ako zelis i malo da budes tolerantan i da dokazujes da si u pravu, moras prvo dopustiti da je to moglo da se desi, i onda da agrumentima ubedis sagovornika da se nije desilo...

Sad smo dosli do pravog pitanja--vjerujes li ti u ono sto je napisano u samoj bibliji?Posto niko od nas nije bio ocevidac svih dogadjaja kako onda svi vjerujemo u BOGA i ako ga niko nije vidio od nas smrtnika.,Zasto onda slavimo vaskrsnuce ISUSOVO kad ga samo vidjese odabrani?Zasto vjerujemo u BOZIJE CARSTVO I SPAS DUSE?ZASTO se nadamo da ce nam BOG oprostiti grijehe nase....ZASTO????Sve religije su i dosle sa istoka zar ne?Ne nedopustam takvu teoriju jer nema oslonca kod iskrenih vjernika,razumijem ja tebe sta hoces da kazes i sa nase neke tacke gledista obicnih smrtnika hocemo da saznamo sve,da se igramo bogova i da mislimo da se sve okrece oko nas samih.Sto se tice samih knjiga takodjer sam imao srece da procitam mnoge koje govore o samoj religiji i vjerovanju u BOGA,razlicitih misljenja i teorija o pojedinim dogadjajima.Normalno da covjek zeli da sam izvuce zakljucak o svemu i to je u redu,ja imam svoj zakljucak o svemu ovome i vec sam ti napisao,I dalje smatram i stojim iza toga da tu nije bilo nista izmedju njih dvoje..
 
Stvarno mi nije jasno sta ti glumis i izigravas,posto povlacis argumente hajde daj ga ti.Da si kakav pobozan i da vjerujes u samog BOGA kako se prestavljas negirao bi SATANISTICKE TEORIJE KOJE DOLAZE SA ZAPADA.Jos reci da je Stepinac Svetac i to bi bio pravi slag na torti.
picture.php

Stepinac?

Je li taj vrijedan riječi da o njemu ili bilo kojem crkvenjaku koji je umješan bio s politikom da riječ kažem.
 
Sad smo dosli do pravog pitanja--vjerujes li ti u ono sto je napisano u samoj bibliji?Posto niko od nas nije bio ocevidac svih dogadjaja kako onda svi vjerujemo u BOGA i ako ga niko nije vidio od nas smrtnika.,Zasto onda slavimo vaskrsnuce ISUSOVO kad ga samo vidjese odabrani?Zasto vjerujemo u BOZIJE CARSTVO I SPAS DUSE?ZASTO se nadamo da ce nam BOG oprostiti grijehe nase....ZASTO????Sve religije su i dosle sa istoka zar ne?Ne nedopustam takvu teoriju jer nema oslonca kod iskrenih vjernika,razumijem ja tebe sta hoces da kazes i sa nase neke tacke gledista obicnih smrtnika hocemo da saznamo sve,da se igramo bogova i da mislimo da se sve okrece oko nas samih.Sto se tice samih knjiga takodjer sam imao srece da procitam mnoge koje govore o samoj religiji i vjerovanju u BOGA,razlicitih misljenja i teorija o pojedinim dogadjajima.Normalno da covjek zeli da sam izvuce zakljucak o svemu i to je u redu,ja imam svoj zakljucak o svemu ovome i vec sam ti napisao,I dalje smatram i stojim iza toga da tu nije bilo nista izmedju njih dvoje..

Ne bih zeleo da me pogresno shvatis... Niti zelim da izigravam Boga, niti mislim da se oko mene sve vrti... Jednostavno zelim da imam izbor... Da ako mi nesto nije logicno, to i kazem... Da ako mi je nesto zanimljivo, to istrazim... Ali, da nikome ne namecem svoje misljenje, vec da ga izrazav kao svoje... Da li sam te ikada opsovao, rekao da gresis sto verujes u nesto, da si los covek jer ne mislimo o svakoj stvari isto... Mislim da nisam, i ako nesto i iskoci iz konteksta, spreman sam da to povucem i da se izvinim... Priznajem da mogu da pogresim, ali i da priznam svoju gresku... Ali postujem tvoje misljenje i tvoju veru... Ti verujes da nije bilo nicega, ja verujem da je moglo da bude, ali ne znam pouzdano... Mozda ce neko treci i tebi i meni otkriti neke nove cinjenice... To je valjda i svrha komentara na ovom forumu...
 
Ne bih zeleo da me pogresno shvatis... Niti zelim da izigravam Boga, niti mislim da se oko mene sve vrti... Jednostavno zelim da imam izbor... Da ako mi nesto nije logicno, to i kazem... Da ako mi je nesto zanimljivo, to istrazim... Ali, da nikome ne namecem svoje misljenje, vec da ga izrazav kao svoje... Da li sam te ikada opsovao, rekao da gresis sto verujes u nesto, da si los covek jer ne mislimo o svakoj stvari isto... Mislim da nisam, i ako nesto i iskoci iz konteksta, spreman sam da to povucem i da se izvinim... Priznajem da mogu da pogresim, ali i da priznam svoju gresku... Ali postujem tvoje misljenje i tvoju veru... Ti verujes da nije bilo nicega, ja verujem da je moglo da bude, ali ne znam pouzdano... Mozda ce neko treci i tebi i meni otkriti neke nove cinjenice... To je valjda i svrha komentara na ovom forumu...

Nema problema mislim da smo se obojca zanjeli u tumacenju no bitno je da znamo gdje je granica,Znas sve takve teme su veoma teske i nezahvalne za raspravu,ako sam te uvrijedio necim ja se izvinjavam--
picture.php
 
Ne bih zeleo da me pogresno shvatis... Niti zelim da izigravam Boga, niti mislim da se oko mene sve vrti... Jednostavno zelim da imam izbor... Da ako mi nesto nije logicno, to i kazem... Da ako mi je nesto zanimljivo, to istrazim... Ali, da nikome ne namecem svoje misljenje, vec da ga izrazav kao svoje... Da li sam te ikada opsovao, rekao da gresis sto verujes u nesto, da si los covek jer ne mislimo o svakoj stvari isto... Mislim da nisam, i ako nesto i iskoci iz konteksta, spreman sam da to povucem i da se izvinim... Priznajem da mogu da pogresim, ali i da priznam svoju gresku... Ali postujem tvoje misljenje i tvoju veru... Ti verujes da nije bilo nicega, ja verujem da je moglo da bude, ali ne znam pouzdano... Mozda ce neko treci i tebi i meni otkriti neke nove cinjenice... To je valjda i svrha komentara na ovom forumu...

Ne nije to svrha ovog forumu.
Hrišćani hoće da potjeraju nehrišćane s ovog foruma ,da bude čisti forum .
To je već vidjeno i vrlo poznato.
Zabrani misliti na odredjene teme.

Što je loše u činjenici da je ISUS imao dijete s Marijom od Magdale?
Kao da je djete i seksualno odnos neko zlo?

Pa ISUS je rodjen od žene.
Nije pao s neba .

I zašto bi on uopće dolazio na zemlju a da ne prodje faze zemljanina .
Mislim koja poanta da je ISUS bezgrešno začet i da nije imao ni ženu ni djete?

Onda hajmo svi tim putem,nema sexa,nema djece i ćao bao nema svjeta i ljudi više.
Suludo.
 
Ne nije to svrha ovog forumu.
Hrišćani hoće da potjeraju nehrišćane s ovog foruma ,da bude čisti forum .
To je već vidjeno i vrlo poznato.
Zabrani misliti na odredjene teme.

Što je loše u činjenici da je ISUS imao dijete s Marijom od Magdale?
Kao da je djete i seksualno odnos neko zlo?

Pa ISUS je rodjen od žene.
Nije pao s neba .

I zašto bi on uopće dolazio na zemlju a da ne prodje faze zemljanina .
Mislim koja poanta da je ISUS bezgrešno začet i da nije imao ni ženu ni djete?

Onda hajmo svi tim putem,nema sexa,nema djece i ćao bao nema svjeta i ljudi više.
Suludo.

Ne svidja mi se taj oblik paranoje u prvom delu tvog komentara... Ako neko hoce da te otera, u cemu je tvoja korist da budes tamo gde si nepozeljan... Ja se ovde sa mnogima ne slazem, ali ne mislim da neko hoce zbog toga da me otera... I javno su me opominjali a da sam ja samo odgovarao na prozivke drugih... Onda smo na pp to rascistili... I ne mislim da su imali nesto protiv mene... Ljudi su jednostavno razliciti, i tu cinjenicu treba kao takvu prihvatiti... Ova je tema takve prirode... Na temi o kompjuterima delim savete i pomazem ljudima, i ja i drugi... I tamo ima zezanja, kad neko lupi neku glupost, ali ne ovoliko... Ovde je tema takva, svi vernici su po definiciji fanatici da su samo oni u pravu... A ima i onih koji nisu u zivotu procitali dve knjige, pa ovde pisu stvari koje su negde culi, i to u igri gluvih telefona... Sve je to deo ucestvovanja na forumu...
 
Ne svidja mi se taj oblik paranoje u prvom delu tvog komentara... Ako neko hoce da te otera, u cemu je tvoja korist da budes tamo gde si nepozeljan... Ja se ovde sa mnogima ne slazem, ali ne mislim da neko hoce zbog toga da me otera... I javno su me opominjali a da sam ja samo odgovarao na prozivke drugih... Onda smo na pp to rascistili... I ne mislim da su imali nesto protiv mene... Ljudi su jednostavno razliciti, i tu cinjenicu treba kao takvu prihvatiti... Ova je tema takve prirode... Na temi o kompjuterima delim savete i pomazem ljudima, i ja i drugi... I tamo ima zezanja, kad neko lupi neku glupost, ali ne ovoliko... Ovde je tema takva, svi vernici su po definiciji fanatici da su samo oni u pravu... A ima i onih koji nisu u zivotu procitali dve knjige, pa ovde pisu stvari koje su negde culi, i to u igri gluvih telefona... Sve je to deo ucestvovanja na forumu...

Samo konstatiram činjenično stanje ovde.
 
Čitaj od prije ,sve će bti jasno.

Jasno si naveo i rekao "svrha OVOG foruma"...to je nedopustivo..
..nije tebe forum uvredio..ako te je neko od korisnika uvredio postoji trouglić
koji stisneš i alarmiraš moderatore..
..na osnovu čega ti izvodiš takav zaključak?..
..uostalom,ubuduće takve insinuacije nećemo tolerisati...
 
Poslednja izmena:
Postoji teorija prema kojoj je Marija Magdalena zatrudnela s Isusom koja ima veliko uporiste u juznom delu Francuske, gde vec odavno postoje legende o njenom dolasku u Francusku brodom, nakon Isusovog raspeca. Više francuskih kraljeva potpirivalo je legendu prema kojoj su upravo naslednici Isusa i Marije Magdalene osnovali dinastiju Merovinga. Tu je priču svojevremeno plasirao i Richard Wagner, koji ju je iskoristio za svoju operu Parsifal, a poslednji put je legenda ozivljena kroz priču o tragično poginuloj Diani, princezi od Walesa, koja je navodno imala i merovinške krvi.

U poslednjih 20 godina izaslo je dosta knjiga na tu temu, i ja sam ih vecinom procitao, i imam svoj stav o tome. Interesuje me vase misljenje...

Te knjige su vjerovatno najbogohulnije knjige koje su ikada napisane.
 
Da, ona je ostala uz Raspece i prva videla prazan grob.Nikad nije sumnjala.Mozda zato sto je znala vise od drugih.

не што је знала више од других него како си већ споменуо није СУМЊАЛА, као онај слепац, као Лазар, као она жена која је требала бити каменована због прељубе...
 
Može li netko napraviti sažetak iz 4 Evanđelja o Magdaleni??

Марија из Магдале, сестра Марине и Лазара, не спомињу се њене године, мучена од седам злих духова, очишћена, пратила Христа (као и доста жена), била под крстом разапетог Христа, након смрти три пута је посетила његов гроб и два пута видела васкрслог.

ако сам шта заборавио а да је битно додај.
 
Марија из Магдале, сестра Марине и Лазара, не спомињу се њене године, мучена од седам злих духова, очишћена, пратила Христа (као и доста жена), била под крстом разапетог Христа, након смрти три пута је посетила његов гроб и два пута видела васкрслог.

ако сам шта заборавио а да је битно додај.

Gde piše da je 3 puta posetila Isusov grob?
 
Gde piše da je 3 puta posetila Isusov grob?

А онде беше Марија Магдалина и друга Марија, и сеђаху према гробу. - петак

А по вечеру суботном на освитак првог дана недеље дође Марија Магдалина и друга Марија да огледају гроб. - субота

И врло рано у први дан недеље дођоше на гроб око сунчаног рођаја. - недеља
 

Back
Top