Da li placate porez?

hakim bej

Elita
Poruka
16.477
2. april 2009. | 01:57 | Izvor: Tanjug

Novi Pazar -- Za zaposlene u državnoj upravi, koji žele dobrovoljno da napuste radno mesto, spremljen je socijalni program, kaže ministar Milan Marković.

Radnicima u državnoj upravi, koji imaju od pet do 30 godina radnog staža i žele da dobrovoljno napuste posao, biće ponuđeno 550.000 dinara jednokratno i 15.000 dinara po godini radnog staža, rekao je ministar državne uprave i lokalne samouprave juče u Novom Pazaru.

On je najavio da će potpisivanje ugovora sa opštinama u Srbiji o programu racionalizacije broja zaposlenih u državnoj upravi početi u sredu, 8. aprila.

Marković je objasnio da će jednokratni iznos otpremnine "ići" na teret države, a po godini staža na teret opštinskih budžeta.
 
Kada propadne fabrika vagona, cokolade, zemljoradnicka zadruga, TV servis... radnici postaju tehnoloski visak i bivaju degazirani na biro za visak radne snage. Bez para, naravno.
Kada radnici (kako pogresna rec) u drzavnoj upravi ostanu bez posla, drzava im obezbedjuje socijalni program, odnosno daje im na ruke pare kojima ste vi platili poreze i doprinose.

Ako i dalje :dontunderstand: pokusajte da par dana ne gledate kursadzije.
 
ja razumem, ali šta reći... a ne zaplakati...
u ovoj birokratskoj državi (?) su takvi manje-više privilegovana kategorija i kad dobijaju posao (u 90% slučajeva preko veze) i kad rade (?) i zarađuju i kad ga gube... ništa novo...
 
ja razumem, ali šta reći... a ne zaplakati...
u ovoj birokratskoj državi (?) su takvi manje-više privilegovana kategorija i kad dobijaju posao (u 90% slučajeva preko veze) i kad rade (?) i zarađuju i kad ga gube... ništa novo...
kad se setim otpremnina za pivare recimo. radili ljudi 40 god puni radni staz,za najjace penzije,sa po 13 plata i vazda polutki i cuda za dz..i onda dobili akcije u vrednosti 80000 E ..kao da im cukun deda kuvao pivo pa ostavio u nasledstvo fabriku. ... znaci ko se kako snasao tako je i prosao. Drzava je nekom majka a nekom ________ ( dopisi).
 
Znam da porez ide krivim putevima,ali ja porez moram da plaćam i to ne mogu da izbegnem.Zato me ne zanima na šta će moje pare biti potrošene.

Važno mi je samo da se otarasim duga prema ovoj banana državi. ;)
 
Znam da porez ide krivim putevima,ali ja porez moram da plaćam i to ne mogu da izbegnem.Zato me ne zanima na šta će moje pare biti potrošene.

Važno mi je samo da se otarasim duga prema ovoj banana državi. ;)

Licemerno je nazivati Srbiju banana drzavom, a ziveti u njoj i ne pokusavati da to izmenis... Uvek su dva izbora, da odes ili da ostanes i menjas je ako ti se ne svidja... Ostati i kukati kako nista ne valja, a imati takav stav, je najgori izbor...
 
Licemerno je nazivati Srbiju banana drzavom, a ziveti u njoj i ne pokusavati da to izmenis... Uvek su dva izbora, da odes ili da ostanes i menjas je ako ti se ne svidja... Ostati i kukati kako nista ne valja, a imati takav stav, je najgori izbor...

Ja nisam rekao da meni Srbija ne valja.
Srbija je nažalost još gora od banana države ,a do tog stadijuma nisam je ja doveo.To što je Srbija takva kakva jeste,to je činjenica.Ja nemam nikakav prezir prema Srbiji,već mi je žao zbog toga kako jeste.

Postoji milijardu primera za to ... izmedju ostalog,jedan je iznet i na ovoj temi.Voleo bih da mogu da prisetim bar nečega što u Srbiji dobro funkcioniše.Tada bih promenio stav.


a ziveti u njoj i ne pokusavati da to izmenis...

Na koji način misliš da ja mogu nešto da promenim u sistemu države Srbije? Odmah ću ti reći da nisam politički angažovan ni po kom osnovu,te su mi stoga ruke potpuno zavezane da bilo šta uradim.

Osim toga,drugo rešenje nažalost ne postoji.;)
 
ne razumem kako te ne zanima na šta će biti potrošene? zar misliš da to tebe i ostale građane ni na koji način ne dotiče?

Ne mislim bukvalno da me ne zanima.A da li misliš da mogu bilo šta tu da promenim,odnosno da li misliš da državu zanima to na šta bi ja želeo da ode moje zaduženje prema istoj?

Državni aparat mora da zna na šta treba da se troši novac od poreskih obveznika.
Prema tome,meni jedino preostaje da redovno izmirujem svoja dugovanja.

Pošto znam da ja (kao i ostali poreski obveznici) nesvesno plaćam nasilnike i visokobudžetne srpske filmove,najradije (da mogu) državi ne bih ni dinar dao.
Pošto sam "prisiljen" kao i svi ostali poreski obveznici da bacam pare,ništa mi drugo ne preostaje,već da plaćam svoj deo,a šta će oni uraditi s tim na njima je.
 
Ne mislim bukvalno da me ne zanima.A da li misliš da mogu bilo šta tu da promenim,odnosno da li misliš da državu zanima to na šta bi ja želeo da ode moje zaduženje prema istoj?

Državni aparat mora da zna na šta treba da se troši novac od poreskih obveznika.
Prema tome,meni jedino preostaje da redovno izmirujem svoja dugovanja.

Pošto znam da ja (kao i ostali poreski obveznici) nesvesno plaćam nasilnike i visokobudžetne srpske filmove,najradije (da mogu) državi ne bih ni dinar dao.
Pošto sam "prisiljen" kao i svi ostali poreski obveznici da bacam pare,ništa mi drugo ne preostaje,već da plaćam svoj deo,a šta će oni uraditi s tim na njima je.
Mozda nije bas za repli.. Bio je neki odgovor ,tada me nije privuklo, ..covek objasnjavao kako zna fore da izbegne i prinudne naplate i sl..ali sad ne mogu da se setim gde sam to procitao ? da li ovde ili na politici neznam. Ima i onih koji ne placaju.
 

Back
Top