Zrtvovanje zbog ljubavi

e vidis, a meni rec "odricanje" tako negativno zvuci. uzasno negativno. za razliku od famozne reci nemir koja mi je medju najpozitivnijim u mom recniku.
e sad, ako se neko necega ODRICE, to onda nije to. ondak pretpostavljam da u prvoj svadji kad polete tanjiri taj neko na sav glas urla: JA SAM SE ZBOG TEBE ODREKAO TOGA TOGA TOGA.....(sledi citava lista), A TI MENI OVAAAAAKO, A???!!!!

ne ne, odricanje i ljubav ne idu zajedno.
to je slicna rec reci kompromis. meni imaju negativnu konotaciju jer znam da njih reagujem negativno, tj nije to za mene.

ps. opet pricam u svoje ime, da me neko ne uzjase jopet:P
 
zarad jedne ljubavi odricem se druge...heeheheh...salim se...:)

nekad bih se odrekla svega...nekad opet pa se ne bih odrekla nicega...zavisi koliko je to stvarno ljubav, ja izgleda jos nisam u stanju da prepoznam pravu ljubav od potpunog ludila koju jedna osoba ume da izazove u meni...:roll::confused:
 
Ja sam skapirala pitanje na dva nachina, ako ne i na vishe...:think:
Ne bih se odricala nicega u smislu da me taj koga volim uslovljava...ali...postoji po meni i druga vrsta odricanja...
Sta ako nekoga zaista volis, ali izmedju vas postoji masa prepreka koja podrazumeva odricanje kako bi se one prevazisle...:?:
 
ja znam da bih zbog voljene osobe mogla u trenutku da spakujem par dronja i preselim se medju eskime, bantu crnce, na tibet....na kraj sveta, juzni pol, svejedno.
ali stvar je u tome sto ja to ne dozivljavam kao da se odricem necega. smesno..
 
Heh..
Što ne volim taj izraz 'žrtvovanje'.. grozno..
Evo, prinesite me na oltar boginji plodnosti (čisto da ima veze sa ljis-om :)), isecite mi kosu, vežite me o hridi nitima moje odsečene kose i ostavite me da uvenem od samoće i slomljenog srca jer moj dragi je na putu za Afriku i nema pojma šta mi se desilo, otisnuo se u lov na zveri, ne sluteći moju sudbu, a ja ga, oh jadna, željno iščekujem da dođe i izbavi me :))
Svesna smo mi bića.. ne žrtvujem se ni za koga.. možda ću za decu jednog dana..
Do tada, trudim se da se ne odričem ničega što je meni izuzetno bitno i što mi puno znači..
Mogu se odreći nekih sitnica, mane korigovati, ali ništa preko toga...
Jer karakter se promeniti ne može, i uvek će neko trpiti u vezama zasnovanim na velikom odricanju...

Mada, evo, odrekla bih se svega samo ako neko 'oće da me vodi u Peru, a mislim i to je ljubav, jel' prema avanturi i i i putovanjima i saznanjima novim i tako još svačemu... :)

I jeste, i ja bih mogla da se spakujem i otputujem negde daleko, daleko, pa i u Afriku :) al' to nije odricanje ni žrtva ni ništa
 
Zbog ljubavi prema odredjenom muskarcu bih naucila da kuvam.
Zbog ljubavi prema buducem djetetu,ako nekad budem trudna, odrekla bih se cigareta ( bar dok sam trudna! )

Mislim da je inisistiranje na nekim drasticnim odricanjima, u ime ljubavi, izraz sebicnosti osobe koja to trazi od vas, a koja bi trebala da vas prihvati sa svim manama i vrlinama, koji vas cine upravo takvim kakvi jeste, jer ipak niko nije savrsen!:heart:
 

Back
Top