exe fajl u Windows okruzenju!

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.348
Ja u principu programiram "za svoju dusu"... Neke sitnice iz zezanja, ili po potrebi... Uglavnom radim u Fortranu, stvar navike... S obzirom da se nikad nisam bavio programiranjem profesionalno, interesuje me kako da od dobijenog exe fajla koji se pokrece u dos okruzenju, dobijem exe fajl u Windows okruzenju... S obzirom da sam vec pisao neke programe za odredjene proracune na faksu, zeleo bih da od toga napravim program koji bi mogli da koriste i studenti bez vece muke... Ako neko ima neku literatutu, ili zna neki sajt gde bih mogao da nadjem vise informacija, bih bi mu zahvalan...
 
Ja u principu programiram "za svoju dusu"... Neke sitnice iz zezanja, ili po potrebi... Uglavnom radim u Fortranu, stvar navike... S obzirom da se nikad nisam bavio programiranjem profesionalno, interesuje me kako da od dobijenog exe fajla koji se pokrece u dos okruzenju, dobijem exe fajl u Windows okruzenju... S obzirom da sam vec pisao neke programe za odredjene proracune na faksu, zeleo bih da od toga napravim program koji bi mogli da koriste i studenti bez vece muke... Ako neko ima neku literatutu, ili zna neki sajt gde bih mogao da nadjem vise informacija, bih bi mu zahvalan...

Da bi uradio program koji će raditi u windows okruženju potrebno je da imaš kompajler koji će prevesti tvoj izvorni kod u izvršni tzv PE-format koji se izvršava pod OS Windows. Možda ćeš morati i vršiti prepravke u source programu jer možda neće biti podržane sve funkcije koje rade u DOS okruženju, osobito se ovo odnosi na procedure tipa READ(LN) i WRITE(LN) tj na unos i ispis podataka.
 
Zelim da napravim graficko okruzenje za naki program... Da uprostim maksimalno, jer kapiram da nije najjasnije... Na primer, napisao sam program koji racuna srednju vrednost pet unetih brojeva... Znaci, kako da napravim exe fajl koji ce kad se pokrene da izbaci graficko okruzenje sa poljima za unos brojeva, i slicno... Da radi kao bilo koji program u Wondows-u... Kao kad pokrenes Calculator iz Windows-a pa dobijes graficko okruzenje sa poljem za ispis, sa brojevima ako hoces da klikces na njih itd... To nikad nisam radio, pa bi mi bio koristan savet nekog ko se time bavi, da mnogo ne lutam...
 
Sad se razumemo. Mozda postoji neka opcija koja ti omogucuje da kreiras GUI u Fortranu.
Ne znam da li postoje prevodioci koji automatski generisu kod za GUI u tvoje DOS programe, ali postoji Visual Fortran (izgooglaj ga) u kome mozes to raditi. Na zalost, moraces tvoje programe ponovo napisati ali ovog puta u Visual Fortran-u.
 
jnikola78 - ja ti predlažem Delphi, nađi neku besplatnu verziju (npr Borland Delphi 7 Personal, ili Turbo Delphi 2006) obe su besplatne samo se moraš registrovati na Borlandovom sajtu (odnosno CodeGear), malo se potrudi da naučiš Object Pascal, i na konju si ...
 

Back
Top