Bliskost i poverenje

gost 79626

Iskusan
Poruka
5.869


Na koji način dostižete bliskost sa momkom/ devojkom?
Koliko je bitno da se upoznate dobro? Ili ne žurite sa upoznavanjem?
Imate li stupnjeve u zbližavanju, recimo priča o manje intimnim stvarima, pa onda nekim intimnijim, ili fizički, da li idete postepeno sa maženjem, ljubljenjem, ili brzo prelazite na sex? Pošto je tema na ljis-u, pretpostavljam da se većina odmah poskida :D
Koliko vam vremena treba od poljupca do sexa prvi put sa nekim novim? Pod ovim ne mislim za koliko vremena vam da J nego koliko vama treba ( i vremena i zbližavanja) da se osećate spremno psihički.
Imate li gradaciju u otvorenosti u sexu, s obzirom na to koliko ste bliski sa tom osobom? Ili ste uvek isto posvećeni, slobodni, strastveni, ludi…? Da li već prvi put sa nekim novim imate i oralni sex (pretpostavljam bez zaštite)?
Koliko je bliskost preduslov za sex? Da li bliskost dolazi kod vas tek posle?
Koliko vam je bitno da verujete osobi sa kojom ulazite u odnose?
Da li vam je uzbudljivo kad ne znate šta možete da očekujete od te osobe? Može li sex biti dobar ako ne verujete partneru?
Da li pitate partnera o ljubavnoj prošlosti i koliko pričate o svojoj istoriji?
Da li vam je bitan i drugarski odnos sa partnerom?
Da li ste nekad tražili od partnera da se testira na hiv, recimo, ili je to neko od vas zahtevao?
 


Na koji način dostižete bliskost sa momkom/ devojkom?
Koliko je bitno da se upoznate dobro? Ili ne žurite sa upoznavanjem?
Imate li stupnjeve u zbližavanju, recimo priča o manje intimnim stvarima, pa onda nekim intimnijim, ili fizički, da li idete postepeno sa maženjem, ljubljenjem, ili brzo prelazite na sex? Pošto je tema na ljis-u, pretpostavljam da se većina odmah poskida :D
Koliko vam vremena treba od poljupca do sexa prvi put sa nekim novim? Pod ovim ne mislim za koliko vremena vam da J nego koliko vama treba ( i vremena i zbližavanja) da se osećate spremno psihički.
Imate li gradaciju u otvorenosti u sexu, s obzirom na to koliko ste bliski sa tom osobom? Ili ste uvek isto posvećeni, slobodni, strastveni, ludi…? Da li već prvi put sa nekim novim imate i oralni sex (pretpostavljam bez zaštite)?
Koliko je bliskost preduslov za sex? Da li bliskost dolazi kod vas tek posle?
Koliko vam je bitno da verujete osobi sa kojom ulazite u odnose?
Da li vam je uzbudljivo kad ne znate šta možete da očekujete od te osobe? Može li sex biti dobar ako ne verujete partneru?
Da li pitate partnera o ljubavnoj prošlosti i koliko pričate o svojoj istoriji?
Da li vam je bitan i drugarski odnos sa partnerom?
Da li ste nekad tražili od partnera da se testira na hiv, recimo, ili je to neko od vas zahtevao?

Ako seksa nema odmah znaci da te taj neko zayebava, zasto inace trazi decka/curu ako se ne zeli torbat, jer sve ovo ostalo ima i kod prijatelja/prijateljice.:)
 
volim tvoje teme :)

uglavnom je intelektualna bliskost prethodila fizickoj, barem nakon moje 25te
uzivam u upoznavanju, ne zurim
zavisi od odnosa, nekome mogu iz cuga da kazem najintimnije stvari, nekome ne mogu i posle godine provedene sa njim
nisam u sexu uvek ista, zavisi do kog me stepena ludila dovede doticna osoba, od toga zavisi i trenutak kada ce do sexa doci, da li ce biti oralnog sexa, ili ne, zastitu koristim (99%) uvek
ne mora da bude, ali je vrlo pozeljna
jako
Da.Da.
ponekad pitam, bez ljubomore i zlih namera, iz ciste radoznalosti. odgovorim na sve sto me pita
da, ali nije neophodan ako se radi samo o sexu
ne i ne (iako sam testirana)
 
Ihihihi.. koliko pitanja..
A ne mogu ti dati odgovore na sve, nije da neću, nego ne znam :p
Bliskost mi jeste, naravno, najbitnija u vezi i ako nje nema onda nema ni veze :))
I poverenje i drugarstvo i sve što si već pobrojala..
I jesam, tražila sa od momka da se testira na HIV, zajedno smo išli na testiranje, još na početku veze.. pošto smo oboje bili redovni dobrovoljni davaoci krvi, posle nismo išli, a i nekako postojalo je poverenje i sve.. :D
I i i, jesam još nešto propustila? Verovatno jesam..
Ne znam, zatvorena sam, ne pričam o svojoj prošlosti ali ni ne pitam o tuđoj... :)
Zavisi i od te osobe s kojom sam u kolikoj meri će brzo teći upoznavanje.. i na koji način i tako...
 
Uvek moram da imam drugarski odnos, inače to nije veza to je samo trp.
Stupnjeve u zbližavanju nemam, nekako to ide po inerciji...
Pitam za prošlosti samo ako se meša u sadašnjost.
Bliskost mi nije preduslov za seks.

Ona tinejdžerska pitanja o vremenu pre prvog seksa, oralu i sl. neću da komentarišem, vidim da je cilj samo zaštita i tvoj strah od bolesti iz proste nesigurnosti prema partneru sa kojim ni neznaš koliko si tačno bliska. Samo polako i opušteno, sledi svoje instikte ma kakvi oni bili.
 
:)

Ja mislim da je bliskost jako važna.
A možda se ljudi boje da odmah puste nekoga blizu, pa je lakše zatvoriti se...

Ako ti se neko jako sviđa, a još se i zbližite dovoljno da pričate o svemu, razvijete poverenje, tu je onda i zaljubljenost na pragu. Zar ne?
Nekim ljudima jednostavno ne verujem, iako nemam konkretan razlog, a nekima se odmah poveravam :)

Ne mogu da zamislim da imam sex sa nekim koga ne poznajem dovoljno... ali to je možda moje neiskustvo :) Ne volim površne odnose... Nije zanimljivo ako nije sve uloženo.

Možda je baš drugarski odnos bitan ako se radi samo o sexu...hm
Jer naposletku, to valjda treba da bude korektno i fer, da bude jasno, zabava za oboje...

Stvarno jeste glupo tražiti od nekoga da se testira, ja se ne bih bunila kad bi meni momak tražio...
Ali zaista, kako se ponašati odgovorno i zrelo i prema sebi i prema drugome, ako nisi siguran.... Mislim, čovek može da se zarazi i ako se uvek čuvao i nije bio promisluitetan...
 
Ona tinejdžerska pitanja o vremenu pre prvog seksa, oralu i sl. neću da komentarišem, vidim da je cilj samo zaštita i tvoj strah od bolesti iz proste nesigurnosti prema partneru sa kojim ni neznaš koliko si tačno bliska. Samo polako i opušteno, sledi svoje instikte ma kakvi oni bili.
:)
Stvarno su mi tinejdžerska pitanja!

Nije u pitanju moj konkretni strah, znam toliko da se ponašam. Samo su me zanimala neka pitanja koja se potenciraju na forumu.
Ja znam koliko sam ja bliska sa mojim partnerom, pitam koliko je ljudima to bitno.
A o oralu, jeste najgluplje pitanje, priznajem. A i to ne pitam iz ličnih pobuda, opet me zanima kako drugi razmišljaju. Znam koji je moj stav o tome.
Stvar je u tome da se potencira oralni sex (barem ovde priča o tome), a niko ne ne kaže da li koristi kondom (ili šta već:lol:), kao da je to siguran sex. Mada, ne treba da pričamo o zaštiti ovde, svaka tema se o tome završila katastrofalno...
 


Na koji način dostižete bliskost sa momkom/ devojkom?
Koliko je bitno da se upoznate dobro? Ili ne žurite sa upoznavanjem?
Imate li stupnjeve u zbližavanju, recimo priča o manje intimnim stvarima, pa onda nekim intimnijim, ili fizički, da li idete postepeno sa maženjem, ljubljenjem, ili brzo prelazite na sex? Pošto je tema na ljis-u, pretpostavljam da se većina odmah poskida :D
Koliko vam vremena treba od poljupca do sexa prvi put sa nekim novim? Pod ovim ne mislim za koliko vremena vam da J nego koliko vama treba ( i vremena i zbližavanja) da se osećate spremno psihički.
Imate li gradaciju u otvorenosti u sexu, s obzirom na to koliko ste bliski sa tom osobom? Ili ste uvek isto posvećeni, slobodni, strastveni, ludi…? Da li već prvi put sa nekim novim imate i oralni sex (pretpostavljam bez zaštite)?
Koliko je bliskost preduslov za sex? Da li bliskost dolazi kod vas tek posle?
Koliko vam je bitno da verujete osobi sa kojom ulazite u odnose?
Da li vam je uzbudljivo kad ne znate šta možete da očekujete od te osobe? Može li sex biti dobar ako ne verujete partneru?
Da li pitate partnera o ljubavnoj prošlosti i koliko pričate o svojoj istoriji?
Da li vam je bitan i drugarski odnos sa partnerom?
Da li ste nekad tražili od partnera da se testira na hiv, recimo, ili je to neko od vas zahtevao?
Samo polako i spontano...nigde ne treba žuriti i ništa forsirati...
 
...i to...kondom i pušenje...
a015.gif
 
Nema pavila.. Obicno mi se prvo radjala hemija pa sex, onda tek bliskost ;) Sa nekim je nisam ni dostigla nikad.. Mozda ta neku pocetnu povezanost i kapiranje, ali zaista blliskost.. Mora da prodje vreme.. Koliko cu da se otvorim emotivno i psihicki zavisi i od muskarca.. mozda mu odmah kazem sve, pozelim sve , uradim sve... :rumenko:
 
isto...
mnogo mi je teže i neuporedivo duže vremena potrebno da dostignem bliskost i poverenje (i to su mi mnogo nedostižnije kategorije), nego da se... opustim i prepustim... pogotovo ako je neko dobar ljubavnik... ako postoji strast... ja te kategorije uopšte ne povezujem na takav način.
ipak, kad se naruši odnos, naruši se i kvalitet sexa...
 
Tvoja tema je odlicna, pa cu se potruditi da ti odgovorim na sva pitanja, posto vidim i da si Sokratovo cedo, znaci da si filozof/kinja, a ja filozofe najvise volim, jer sam i sama filozof. Uvek kazem, moj zivot je jdena filozofija, a taj paravc sam nazvala moderni hipervitalizam. Osnovna poruka je povratak ka zivotu, ljubavi i prirodi, a pod uticajem sam stoicke i neoplatonisticke filozofije, ili bolje da kazem etike. Ali da se vratim na temu.


Na koji način dostižete bliskost sa momkom/ devojkom?

Sa svojim mocima razgovaram, ljubimo se, provodimo sto vise vremena zajedno.

Koliko je bitno da se upoznate dobro? Ili ne žurite sa upoznavanjem?

Ne zurim, jer zeli da vidim njihovo spontano ponasanje, a posto sam filozofkinja, odmah mogu da ga prepoznam ko je i sta je. Uvek se vodim narodnim mudrostima. Evo, bas sinoc sam ga gledala dok jede: Kakav na jelu, takav na delu.

Imate li stupnjeve u zbližavanju, recimo priča o manje intimnim stvarima, pa onda nekim intimnijim, ili fizički, da li idete postepeno sa maženjem, ljubljenjem, ili brzo prelazite na sex? Pošto je tema na ljis-u, pretpostavljam da se većina odmah poskida :D

Ja idem postepeno, ali momci uglavnom idu brze. Da, skinu se, ali ja sam nevina i cekam da udjem u brak da bih se razotkrila.


Koliko vam vremena treba od poljupca do sexa prvi put sa nekim novim? Pod ovim ne mislim za koliko vremena vam da J nego koliko vama treba ( i vremena i zbližavanja) da se osećate spremno psihički.

Posto sam nevina, zelim da budem sigurna da ce se ozeniti sa mnom, a da je on pravi covek za mene, na koga mogu da se oslonim u potpunosti.

Imate li gradaciju u otvorenosti u sexu, s obzirom na to koliko ste bliski sa tom osobom? Ili ste uvek isto posvećeni, slobodni, strastveni, ludi…? Da li već prvi put sa nekim novim imate i oralni sex (pretpostavljam bez zaštite)?

Ne, nikako. Tek kada dobijem prsten, tada krecem u te akcije. Inace, sto se seksa tice, pomalo sam zatvorena, jer nemam bas mnogo iskustva. Mnoge moje drugarice, a i koleginice, odmah ulete u takve odnose, pa posle "kuku lele", ja se jos ne dam.

Koliko je bliskost preduslov za sex? Da li bliskost dolazi kod vas tek posle?

Jako mi je bitna.

Koliko vam je bitno da verujete osobi sa kojom ulazite u odnose?

Jako mi je vazno.

Da li vam je uzbudljivo kad ne znate šta možete da očekujete od te osobe? Može li sex biti dobar ako ne verujete partneru?

Ne moze. To muvanje za jednu noc za mene nije normalno. Ja zelim da izgradim normalan odnos, pa tek onda da stupim u te odnose. Mislim da treba jako paziti, jer ako uletis u takve odnose, posle te niko nece hteti da se udas. Mozes da ostanes usedelica.

Da li pitate partnera o ljubavnoj prošlosti i koliko pričate o svojoj istoriji?

Ne, ali posto sam jako otvorena, kroz razgovor razmenimo neka isustva. Mnogi se iznenade mojim bivsim vezama i stavovima, ali ja niko ne zamajavam przanim pricama.

Da li vam je bitan i drugarski odnos sa partnerom?

Da!

Da li ste nekad tražili od partnera da se testira na hiv, recimo, ili je to neko od vas zahtevao?[/QUOTE]

Ja nisam, a mnogi su trazili od mene. Ja sam se testirala nekoliko puta, ali sam bila negativna.


Nadam se da si zadovoljna - an sa mojim odgovorima i da su ti pomogli u tvom istrazivanju. Tek kada dobijes zuto oko prsta zblizavaj se. Sta ce ti kojekakvi salabajzeri?
 


Na koji način dostižete bliskost sa momkom/ devojkom?
Koliko je bitno da se upoznate dobro? Ili ne žurite sa upoznavanjem?
Imate li stupnjeve u zbližavanju, recimo priča o manje intimnim stvarima, pa onda nekim intimnijim, ili fizički, da li idete postepeno sa maženjem, ljubljenjem, ili brzo prelazite na sex? Pošto je tema na ljis-u, pretpostavljam da se većina odmah poskida :D
Koliko vam vremena treba od poljupca do sexa prvi put sa nekim novim? Pod ovim ne mislim za koliko vremena vam da J nego koliko vama treba ( i vremena i zbližavanja) da se osećate spremno psihički.
Imate li gradaciju u otvorenosti u sexu, s obzirom na to koliko ste bliski sa tom osobom? Ili ste uvek isto posvećeni, slobodni, strastveni, ludi…? Da li već prvi put sa nekim novim imate i oralni sex (pretpostavljam bez zaštite)?
Koliko je bliskost preduslov za sex? Da li bliskost dolazi kod vas tek posle?
Koliko vam je bitno da verujete osobi sa kojom ulazite u odnose?
Da li vam je uzbudljivo kad ne znate šta možete da očekujete od te osobe? Može li sex biti dobar ako ne verujete partneru?
Da li pitate partnera o ljubavnoj prošlosti i koliko pričate o svojoj istoriji?
Da li vam je bitan i drugarski odnos sa partnerom?
Da li ste nekad tražili od partnera da se testira na hiv, recimo, ili je to neko od vas zahtevao?
Komunikacijom, otvorenošću...
Naravno da je bitno da se upoznamo dobro... Ne žurim, mada to nema veze sa time koliko je bitno da se upoznamo dobro...
Nemam stupnjeve...odmah otvoreno o svemu, ali ne u cilju što bržeg seksa...ne skidamo se odmah...malo kasnije...:per:
Zavisi i od nje...u svakom slučaju, bez forsiranja...
Gradacija...? Ne...uvek isto... Oral odmah...? Ne...
Što se mene tiče, zbližavanje ne treba da čeka...
Poverenje se gradi vremenom...
Naravno da jeste... Može...
Ne interesuje me preterano, ali ako želi da ispriča, saslušam... Ako želi da zna, ispričam...nemam šta da krijem...
Da, veoma bitan...i to se gradi vremenom...
Ne...
huh...
 

Back
Top