RTS

NA RTS-u JE POTREBNO PROMENITI ???

  • SVE

  • VODITELJE

  • UREDNIKE

  • LOGO I GRAFIKU

  • NIŠTA


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
***, ŠATRO JAVNI SERVIS ILI NACIONALNA TV, A IMA PROGRAM KAO PALMA PLUS...
POGLEDAJTE SAMO ZNAK, NEŠTO LJUBIČASTO, TEGET PLAVO, PA JOŠ KAO I MALO TRANSPARENTNO TJ. PROVIDNO... OČAJ!!!! PREVOD TJ. TITL NA FILMOVIMA - ŽUT... EJ BRE, KO JOŠ KORISTI ŽUT' PREVOD!!! INFORMATIVNI PROGRAM, NE DAJ BOŽE... GRAFIKA IZ 19-og VEKA, VODITELJI K'O IZ 16-og...(ČAST IZUZETCIMA)... TELETEXT - DNO DNA... SLIKA SVA IZBLEDELA, JADNA, NIKAKVA, KAO DA GLEDA ČOVEK MOST TELEVIZIJU IZ NS... LOGO ISTO NEŠTO BEDNO, NEKO NAKRIVLJENO JAJE ITD. ITD...

EJ BRE, PA RTS TREBA DA BUDE PONOS...PA KAD KOMŠIJE IZ OKRUŽENJA PUSTE DA KAŽU: "EEE OVI SRBI NAPREDOVALI, VIDI KAKO SU MOĆNI..."... A NE OVAKO, BLAM ŽIVI KAD VIDI NEKO SA STRANE KAKO TO JADNO IZGLEDA...
 
Satro, Nedaj Boze, providno, nesto bedno...a ima li sta konkretno? Ako vec kritikujete, budite malo konkretniji, ako ne valja zasto ne valja, i ako valja zasto valja. Inace, i ova tema ce se svesti na "slazem se", "podrzavam" i slicno...

RTS je po svemu, vodeca televizija u Srbiji. Program koji je sastavljen od informativnog do zabavnog, i obuhvata sve ostale vrste programa. Sumnjam da bi i jedna televizija mogla da odgovori zahtevima koje ima RTS
 
HRT i b92 je dobar primer kako treba da izgleda sto se tice izgleda tv studija. U RTS u mozda samo emisija Kljuc predstavlja izuzetak i studio izgleda lepo. Do nedavno je namestaj koji je bio kod Mire Adanje u emisiji bio stravican (sada je samo malo bolji):neutral:

Komplimenti za emisiju "Kao sav normalan svet" koja se snima na autenticnim lokacijama i mnogo je zanimljivija od slicnih emisija na RTS-u i na drugim kanalima koje se snimaju u studiju. Emisija je odlicna jer ima nesto novo da se vidi i cuje cak i od ljudi koji su dali milion intervjua i ciji zivot znamo napamet :klap:

Voditelji su obuceni ocajno:rida:,

Treba izbaciti program kao sto je "Svadba 48 sati". Takav program moze da ide na komercijalnoj televiziji (mada sumnjam da bi doneo neki profit i opstao na takvoj TV), ali je ispod nivoa drzavne televizije koja je placena da bi mogla da prikazuje program koji nije komercijalan, ali je kvalitetan. :rtfm:

Emisije su uglavnom ok i ima ih za razlicitu publiku sto i jeste cilj drzavne televizije.:tick:

Na sajtu ima dosta emisija tako da je to odlicno.:ok:

Preteruju sa reprizama serija Bolji zivot, Srecni ljudi, Porodicno blago :roll::dosadno:... Sada ima dosta novih serija za razlicite ukuse tako da je to veoma pohvalno:)

Steta sto nema vise naucnih emisija kao sto su BBC serijali koji su prikazani na veoma popularan nacin. Mislim da bi takve emisije imale veliku gledanost, a edukativne su sto i jeste jedna od obaveza drzavne tv.Te emisije su uvek u neko vreme kada treba da popune rupu u programu:neutral:, ali je zato svadba u udarnom terminu :roll:

Simpaticno je "Kuvati srcem":kolac::) i u "Zdravom telu". Moja mama penzionerka ne propusta ;)

Olivera Kovacevic ima aktuelne teme i kompetentne goste, ali joj je emisija ranije delovala nekako organizovanije. U svakom slucaju je zanimljivo pogledati. Ona je veoma spremna u svojim emisijama i to se vidi i ne povladjuje gostima sto daje dinamiku.:D

"Kljuc" ima odlicne teme, ali je totalni haos od emisije. Ili bi trebalo produziti emisiju ili smanjiti broj gostiju. Jos se nije desilo da neko u toj emisiji uspe da kaze do kraja misao. Veoma ruzno izgleda jer se tokom cele emisije gosti medjusobno, a i sa voditeljkom bore za rec da bi uspeli makar mesto da kazu:aha:

"Sarenica" nije tip emisije koji gledam, ali mislim da je odlicno zamisljena i da pokriva kompetno stanovnistvo Srbije :maramica:

Sve pohvale za "Slagalicu" koja je legenda RTS-a vec 15 godina.:klap:

Stariji gledaoci vole emisiju "Jedna pesma jedna zelja" i mislim da je to ok program (ko voli tu muziku), nije dosadno ;)

Kvalitetan je i program "Leti, leti pesmo moja mila" koji predstavlja dokument o nasoj muzickoj i kulturnoj bastiti u sirem smislu.

Skolski program je u vreme mog detinjstva bio odlican. Ne znam u cemu je problem da se makar otkupe emisije sa stranih kanala sada kada ima divnih emisija o svemu. Posle se cudimo sto nam je nacija neobrazovana :udriglavu:. Inace duplo placamo RTS i preko kablovske i preko pretplate :roll:

"Trezor" je ok, neke stvari zasluzuju da se ponovo pogledaju. Stariji da se podsete i malo zadovolje nostalgiju, a mladji da vide kakav je nekada bio program ;)

:cao:
 
Poslednja izmena:
RTS?! :neutral:
48 sati svadba-čemu?! Eto to konkretno. Javni servis?! Strašno.
Onda,gomila serija na isti kalup,mislim dokle?! I ono ponavljanje jednih te istih serija
po 382947239 puta, tipa Porodično blago,Srećni ljudi,Bolji život ..

Međutim,imaju dobrih emisija tipa Ključ. Simpatične su im i one najave za reklame.

Ali moraju oni još puno,puno da se menjaju...
 
RTS?! :neutral:
48 sati svadba-čemu?! Eto to konkretno. Javni servis?! Strašno.
Onda,gomila serija na isti kalup,mislim dokle?! I ono ponavljanje jednih te istih serija
po 382947239 puta, tipa Porodično blago,Srećni ljudi,Bolji život ..

Međutim,imaju dobrih emisija tipa Ključ. Simpatične su im i one najave za reklame.

Ali moraju oni još puno,puno da se menjaju...



Recimo,ti i ja smo gledali te serije....
Ali mlađi nisu gledali.Deca od 10-ak godina nisu,i serije su im zanimljive,kao i meni kad sam prvi put gledao.
A,ako se nekom ne sviđa,ne mora da gleda,ima u to vreme Nindža Ratnike na Foxu :roll:
 
A,ako se nekom ne sviđa,ne mora da gleda,
Ovaj argument moze da se primeni na privatne televizije, ali ne i na drzavnu. Ne gledam "Leti, leti, pesmo moja mila", ni "Jedna pesma, jedna zelja", ne zanima me ni Dnevnik ni mnogo toga, i ne mora da bude sve po mom ukusu, ali mogu da napravim razliku sta vredi, a sta ne.

Imam pravo da kritikujem jer sam (kao i svi mi ovde) vlasnik RTS-a, njegov poslodavac i finansijer :)
 
1.filmski program su sjebali nacisto;daju neke americke akcije B produkcije sa Dolfom Lindgrenom i ostalim "pumpadzijama"
2.treba da vrate skolski program,a ne da u tim terminima daju one "Ocajne domacice" i reprize krimi serija
3.RTS 2 je mnogo bolji od RTS 1(kulturno-obrazovni,dokumentarni,pa cak i filmski program);RTS 1 je postao kic kanal
4.da se izbaci onaj debilizam "48 sati svadba"
5.da se jos malo obogati i preuredi serijski program
6.voditelji da se malo "pojacaju"
7.Oliveru Kovacevic vratiti na Pink gde joj mesto,da prekida goste u pola recenice
8.pozitivne pohvale zasluzuju:"Sta radite bre?","Slagalica"(jos uvek caruje medju kvizovima:worth:),"Kljuc","Kvadratura kruga","Sasvim prirodno","OKO magazin","Balkanskom ulicom" i ima jos par emisija,ali trenutno ne mogu da se setim
 
HRT i b92 je dobar primer kako treba da izgleda sto se tice izgleda tv studija. U RTS u mozda samo emisija Kljuc predstavlja izuzetak i studio izgleda lepo. Do nedavno je namestaj koji je bio kod Mire Adanje u emisiji bio stravican (sada je samo malo bolji):neutral:

Komplimenti za emisiju "Kao sav normalan svet" koja se snima na autenticnim lokacijama i mnogo je zanimljivija od slicnih emisija na RTS-u i na drugim kanalima koje se snimaju u studiju. Emisija je odlicna jer ima nesto novo da se vidi i cuje cak i od ljudi koji su dali milion intervjua i ciji zivot znamo napamet :klap:

Voditelji su obuceni ocajno:rida:,

Treba izbaciti program kao sto je "Svadba 48 sati". Takav program moze da ide na komercijalnoj televiziji (mada sumnjam da bi doneo neki profit i opstao na takvoj TV), ali je ispod nivoa drzavne televizije koja je placena da bi mogla da prikazuje program koji nije komercijalan, ali je kvalitetan. :rtfm:

Emisije su uglavnom ok i ima ih za razlicitu publiku sto i jeste cilj drzavne televizije.:tick:

Na sajtu ima dosta emisija tako da je to odlicno.:ok:

Preteruju sa reprizama serija Bolji zivot, Srecni ljudi, Porodicno blago :roll::dosadno:... Sada ima dosta novih serija za razlicite ukuse tako da je to veoma pohvalno:)

Steta sto nema vise naucnih emisija kao sto su BBC serijali koji su prikazani na veoma popularan nacin. Mislim da bi takve emisije imale veliku gledanost, a edukativne su sto i jeste jedna od obaveza drzavne tv.Te emisije su uvek u neko vreme kada treba da popune rupu u programu:neutral:, ali je zato svadba u udarnom terminu :roll:

Simpaticno je "Kuvati srcem":kolac::) i u "Zdravom telu". Moja mama penzionerka ne propusta ;)

Olivera Kovacevic ima aktuelne teme i kompetentne goste, ali joj je emisija ranije delovala nekako organizovanije. U svakom slucaju je zanimljivo pogledati. Ona je veoma spremna u svojim emisijama i to se vidi i ne povladjuje gostima sto daje dinamiku.:D

"Kljuc" ima odlicne teme, ali je totalni haos od emisije. Ili bi trebalo produziti emisiju ili smanjiti broj gostiju. Jos se nije desilo da neko u toj emisiji uspe da kaze do kraja misao. Veoma ruzno izgleda jer se tokom cele emisije gosti medjusobno, a i sa voditeljkom bore za rec da bi uspeli makar mesto da kazu:aha:

"Sarenica" nije tip emisije koji gledam, ali mislim da je odlicno zamisljena i da pokriva kompetno stanovnistvo Srbije :maramica:

Sve pohvale za "Slagalicu" koja je legenda RTS-a vec 15 godina.:klap:

Stariji gledaoci vole emisiju "Jedna pesma jedna zelja" i mislim da je to ok program (ko voli tu muziku), nije dosadno ;)

Kvalitetan je i program "Leti, leti pesmo moja mila" koji predstavlja dokument o nasoj muzickoj i kulturnoj bastiti u sirem smislu.

Skolski program je u vreme mog detinjstva bio odlican. Ne znam u cemu je problem da se makar otkupe emisije sa stranih kanala sada kada ima divnih emisija o svemu. Posle se cudimo sto nam je nacija neobrazovana :udriglavu:. Inace duplo placamo RTS i preko kablovske i preko pretplate :roll:

"Trezor" je ok, neke stvari zasluzuju da se ponovo pogledaju. Stariji da se podsete i malo zadovolje nostalgiju, a mladji da vide kakav je nekada bio program ;)

:cao:

Slazem se sa dosta stvari,samo sto sam ja vise pristalica domaceg obrazovnog programa,nego stranog.Na kablovskoj imas i N.G i Discavery,i History i Explorer,a tu je i net,tako da nema potrebe za tim.RTS je u poslednje vreme poceo da pravi i prikazuje dobre dokumentarce,sto znaci da se sve moze,kad se hoce i to je dobra osnova za neke buduce projekte."Normalan svet" je lepa autorska emisija koja ima bas zavidnu tradiciju,kao i "Balkanska ulica" takodje.Slazem se za "Kuvati srcem" i "U zdravom telu" i to podrzavam."Jedna pesma" je takodje fina emisija,ali su voditelji ocaj(i to blago receno),dok je "Trezor" sjajna emisija,ali mi je zao sto ide u losim terminima.Lepo bi bilo da se nesto napravi na foru cuvenog "Linka" ili da opet repriziraju tu sjajnu emisiju:worth:
 
Slazem se sa dosta stvari,samo sto sam ja vise pristalica domaceg obrazovnog programa,nego stranog.Na kablovskoj imas i N.G i Discavery,i History i Explorer,a tu je i net,tako da nema potrebe za tim.
Ja imam kablovsku, ali je mnogi nemaju. Sta je sa seoskim stanovnistvom, a to je i njihova drzavna televizija, njima mnogo znacajnija nego nama koji imamo mnostvo kanala i net.
 
ako je to cvic sa dnevnika 2
evo da kazem javno ja bi gu zenio odma
m0113.gif
 
Ja ne placam pretplatu. Nek me nateraju ako mogu. :roll:

Uostalom, je l rekose u onoj njihovoj samoreklami (?) ili sta je to vec, da "85% domacinstava u Srbiji placa pretplatu...hvala na ukazanom poverenju..." - e pa, to znaci da bar 15% ne placa!! :ok:

Proveri onda da ne dugujes za struju, jer koliko znam sa racuna za struju se prvo skida pretplata, a ostatak je za struju. Tako da na nasu nesrecu ne mozemo da izbegnemo placanje. Ne bi mi bilo zao da placam pretplatu, ali Tijanic trosi te pare na sve samo ne na poboljsanje kvaliteta programa i na plate zaposlenih. Recimo jedan magistar koji je urednik na RTS-u ima platu manju od 40000 din., a njegove pulenke po nekoliko stotina hiljada :thumbdown:
 
Proveri onda da ne dugujes za struju, jer koliko znam sa racuna za struju se prvo skida pretplata, a ostatak je za struju. Tako da na nasu nesrecu ne mozemo da izbegnemo placanje. Ne bi mi bilo zao da placam pretplatu, ali Tijanic trosi te pare na sve samo ne na poboljsanje kvaliteta programa i na plate zaposlenih. Recimo jedan magistar koji je urednik na RTS-u ima platu manju od 40000 din., a njegove pulenke po nekoliko stotina hiljada :thumbdown:

Računi za struju i TV su odvojeni i računaju se odvojeno. Samo se nalaze na istom papiru. Lepo ignorišeš ono dole i samo plaćaš sumu sa računa na gornjoj polovini papira. Tako meni na računu svaki put dole piše koliko "dugujem" za pretplatu, a gore koliko normalno imam da platim za struju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top