LIČNOST I USPEH

s.ivancevic

Obećava
Poruka
77
Svaki čovek ima za nešto dispoziciju i često njegov uspeh u životu zavisi da li je ta dispozicija otkrivena i obrađena.Često se za nekoga kaže"za svašta je sposoban" pa se takve osobe cene nasuprot jednostranim.Čovek za svašta stvoren a "nizašta naročito" nije umeo da nađe svoju dužu stranu,bilo iz nedostatka razumevanja svoje ličnosti,bilo što su ga u tome sprečili okolina ili kakvi obziri,ili životni uslovi,ili je odista za "svašta stvoren"
Kada bi moglo postojati jedno društvo svaštara,a drugo samo specijalista,odvojeno jedno od drugog,i kada bi se izmerile tekovine koje bi bile zbir rada specijalista sa tekovinama svaštara,rezultati ovih poslednjih bio bi ništavan prema gorostasnim tekovinama SPECIJALNOG RADA.
U svakom čoveku postoji sposobnost za rad i stvaranje,koja teži da se ispolji na izvestan način.To je pritisak prirode čovekove.Reakcija na lenost i inertnost.Životni pritisak ili akcija je tajanstvena i leži iza molekularnog života ćelijica,koje sačinjavaju fizičku organizaciju života i čine pokretačku silu života samih ćelija.Ta sila je energija koja zahteva kretanje i formu izražaja.Kada se ona izražava kroz nervni sistem ona ostavlja osetni trag na licu čovekovom,na kome se može utvrditi njen kvalitet i intenzitet.
Kada se unutrašnje sile UPRAVE DOBRIM PUTEM po liniji urođenih sposobnosti,onda one podižu čoveka do najvećih uspeha u ljudskoj delatnosti.
 
Da bi se mogla pravilno oceniti jedna ličnost potrebno je proučiti njen celokupni mentalni sastav,od čega je i kako formiran.Pošto je u svetu sve nastalo u harmoniji
sa zakonima prirode,to se ništa ne sme izgubiti iz vida,jer se ništa ne dešava bez jednog određenog uzroka.Objasniti unutrašnji sklop čovekove prirode je izazov za svakoga ko želi ovim problemom da se bavi.Kako je unutrašnji sklop spiritualan,zavisan je od matrijalnog,da bi se stavar u potpunosti rasvetlila neophodno je proučiti,analizirati i primeniti jedan veliki zakon iz fizičkog sveta a to je ZAKON VIBRACIJE koji stvara materijalne forme i oblike preko kojih se izražavaju spiritualne snage i vrednosti.
NEMA POJAVE KOJA SE NE IZRAŽAVA POMOĆU VIBRACIJE.One se razlikuju kao i same stvari po sebi.Svaka individua ima svoju sopstvenu ,često zamršenu vibraciju.Ona se ipak da rastaviti na proste i jednostavne činioce.Nekoliko prostih vibracija menjajući svoju proporciju čine jedan beskrajan broj individualnih sadržaja.Pošto se finije životne vibracije ne mogu tako lako uočiti,kao što su one koje se odnose na fizionomiju,to je potrebno da se pronađu efekti koji su u vezi sa njima i da se pomoću njih odredi njihov kvalitet i intenzivnost.
 
Analiza pokazuje da svaka vibracija ima svoju određenu boju,izvesan talas,jedan naročiti izražaj ili govor i svaka teži da sama sebe ispolji u formi sebi sopstvenoj.Posmatrajući izvesne forme,mogu se odmah raspoznati boje,brojevi i govor upotrebljen pri formiranju istih.Za studiranje fizionomije,najpraktičniji put je temeljno poznavanje forme i njenog relativnog razvitka,ali za razumevanje i razmišljanje kao i za jasnoću i izrazitost,najbolje je i najsigurnije raditi pomoću BOJA,BROJEVA i GOVORA:
Sa stanovišta boja osnovnu boju je lako uočiti rastavljajući sunčevu svetlost na njene
spektarne boje LJUBIČASTO,PLAVO,ZELENO,NARANDŽASTO,ŽUTO i CRVENO.Svaka od ovih boja ima određenu vibraciju,sa karakterisikama koje su im sopstvene.Broj vibracija određuje kvalitet boje.Da bi se dobila crvena boja,broj vibracija u sekundi mora biti 450 000 000,narandžasta 472 000 000 žuta 526 000 000 zelena 589 000 000 plava
640 000 000 indigo plava 722 000 000 ljubičasta 790 000 000.
Posmatrajući razvitak života opaža se da je materijalni život postao iz PLAVOG POLJA:U procesu rađanja plavi zraci postaju ljubičasti.Posmatrajući crveno i zeleno vidimo da se od njih formira žuto.
RAĐANJE SUNCA PRUŽA DIVNU SLIKU SVEGA OVOGA.
Dva su velika životna polja: POZNATO I NEPOZNATO.Ovaj sistem u praktičnom smislu povlači liniju između njih i odvaja poznato od onoga što trba da se dokaže.
PLAVO,LJUBIČASTO i ZATVORENO CRVENO predstavlja METAFIZIČKI trougao,koji podupire FIZIČKI trougao: CRVENO,ŽUTO,ZELENO ove boje predmet su ispitivanja naše postavke.Analizirajući ove tri boje zaključujemo da kada se spoje crvena i zelena formiraju žutu.Kako je žuta boja postala kao kombinacija crvene i zelene,to ona predstavlja komponentu u radu reprodukcije
CRVENO I ZELENO predstavljaju jedno dvojstvo,koje je nužno za izražavanje života,kao što su mužjak i ženka nužnost za pojavu novorođenih.Opozitne karakteristike
dualnog zakona su: POZITIVNO i NEGATIVNO; ODBIJANJE i PRIVLAČENJE;ELEKTRICITET i MAGNETIZAM;ZATEGNUTOST i OPUŠTENOST;HLADNO I VRUĆE;TVRDO i MEKO....
TAMO GDE SE CRVENO I ZELENO SPAJA,TREĆA SILA ULAZI ODMAH U SASTAV.ZELENO I CRVENO postoje kao dualne sile za sebe,ali čim se sjedine,trojstvo sila samo sebe potvrđuje.Ova činjenica je od velikog značaja pri stvaranju života.
 
s.ivancevic, oprosti, ali nisam uspela da iscitam sem prvi post
kasnije cu
al me to vec asociralo na jednu pricu koju sam procitala, nije prica vec zapis jednog psihijatra
Kaze kako je najuspesnija osoba koju je upoznao u svom zivotu bila jedna starija zena, baka
koja je uspela da prozivi citav svoj zivot kraj jednog veoma prekog coveka, sklonog alkoholu i kojecemu
da umiri njegove , kako bi se to reklo, odrzi porodicu i da se u tim uslovima podignu normalna deca
Pritom, ta zena nije imala nikakvo obrazovanje, i u starosti je odisala unutrasnjim mirom i zadovoljstvom.
 
Vibracije koje pominjes su poznate od davnina, i zovu se karakter.
Neko sa slicnom pricom je pokusao da me ubedi da je moja "vibracija" zelena svetlost, a ja imam potvrdu lekara da mi receptori za tu boju ne rade, da je nikada nisam video, nasledno daltonista.
Karakter odredjuje opazanja prilikom putovanja. Hodajuci stazom neko ce gledati horizont i biti nesvestan svetlucavog kamenja koje gazi, neko ce gledati i analizirati kamenje, stalno menjajuci smer i lutati, neko nece gledati ni horizont ni kamenje nego ovu dvojicu...
Karakter, a ne vibracije.
 
Ovo nije tema za psihologiju, mozda za mistiku, a najverovatnije za kultno....

Teorija boja, slicno kao i teorija imena i boje imena imaju svoje ljubitelje i vernike....
Problem je kad iznosite takvu teoriju , ona se mora primiti na nesto, ugraditi na neko znanje citaoca , gledaoca....
Ako je obican , duboko, duboko neprosvecen gledalac, onda ce ovakva teorija izazvati upravo misticno tumacenje kod coveka....

U tom smislu ovakva tema spada na kultno....bez obzira da li ima ili nema ikakve istine u njoj....
 
Ovo je bio samo moj pokušaj da ćitajući knjige dođem do nekih većih saznanja o karakterima ljudi, odnosno kako ćemo na osnovu spoljne fizionomije čitati karaktere ljudi.Mislim da bi to bilo od koristi svima nama.Učimo se dogod smo živi i na kraju umiremo kao velike neznalice.Ako sam izazvala vibracije mojim pisanjem,drago mi je zbog toga.Gde zapravo treba smestiti ovu temu i nije važno,važno je da se uključujemo u temu srazmerno svom obrazovanju i iznosimo mišljenja i sopstvena viđenja u vezi sa temom.:rtfm::rtfm::rtfm:
 
To ne dolazi u obzir....

Mogao bih navesti bar desetak razloga zasto ljudi ne bi smeli da ulaze u neki regionalni prostor, recimo sokobanjski okrug....
Ali kad bi to iznosio na ekonomskom forumu , to bi bilo sasvim drugacije shvaceno , od tumacenja na ekoloskom forumu, ili zooloskom forumu, a drugacije shvaceno na forumu gde caruju ludaci sa politike....

Takav pajserski (neobracanje paznje na drustveni kontekst onoga o cemu pricamo ili u cemu ucestvujemo,drustvo ili okolina) pristup se ne moze opravdati dobrom namerom u zelji edukacije koja recimo da postoji kod pojedinca...
Cak ni kada je pojedinac nije svestan, i kada se niko ne buni protiv tog neprimecivanja raznih dejstava....
Jeste , slazem se , ljudsko neznanje i ljudska glupost se nekad izjednacavaju, i zato se uvek oprasta ovakva situacija raznih losih koncepata...cak i zlonamernih.....jer ne postoji kriterijum , a ni svest kod ljudi da se zbog koncepta moze osoba kazniti...dok ne pregori fitilj nekim seljacima...
A onda se bilo kakav prizvuk koji ih iritira oznacava kao provokacija i onda se ide u drugu krajnost....Izivljavanje na svaku asocijaciju koju imaju takvi seljaci....gradjani , to postaje drustveni fenomen....

Znaci ako se ljudi koji inace ne pridaju paznju konceptima , kontekstima , ili cak i sadrzaju , nadju odjednom osetljivi , onda nastupa mrak....
Onda se svako ko napise svastiku tumaci kao fasista....Onda se svako ukazivanje na neobjektivnost zena tumaci kao zenomrstvo...svaki umireniji pokret kao p.ede.rastija.....ili na kraju svaka kritika progej uvezanog sadrzaja kao mrznja prema gejevima....

Tako mrznja i glupost dobijaju zvanicno dopustenje drustva da vladaju, kroz opravdanje da je eto njihov kodeks i razlog , drustveno opravdaniji od necega sto bi bilo nereagovanje....

A kad dodas objasnjeje ovoj temi , od autora, onda je haos....
Uz svo postovanje pokusaja, to jeste na nivou gradskih zutih novina, ali ne bi trebalo da bude na nivou krstarice i podforuma psihologija....Ako hoces onda bi tema izgled i licnost bila prilicnija nego ovo sto jos nije dobilo obrise...
Jer ako je tema o bojama, ako boje i brojke nisu neki literarni uvod u temu , sto bih i opravdao, ali da na kraju stoji jasno postavljena teza, ideja ili oblast teme...onda naslov pretstavlja senzacionalisticku laz u vezi teme...

Hajde ispravi ili postavi.....
Da ne ispadne seca....nek ispadne packa...
Mislim razumi da ako ovde izgradjujemo neku sredinu gde se nece ici po principima, eto on je dobar, a sto , pa tako mi izgleda, cisto mu lice, svetla mu boja lica i koze i sav je tako uredan...tvoj uvod , ako je tema o bojama je tipicno dogmaticko pravljenje sablona koji odgovaraju jednom tipu ljudi....
 
Mali off: onomad sam neku temu sa istim pitanjem i naslovom postavio na tri razlicita podforuma.
Rasprava je krenula u tri razlicita smera, i trajalo je dan i po, a onda je neko od moderatora spojio sve u jednu temu. Tako je propao RnR.
Razlicite grupe ljudi, sa razlicitim interesovanjima i ciljem u zivotu, potpuno razlicito komentarisu istu temu.
Slazem se da bi ovaj razgovor na nekom drugom podforumu otisao na neku drugu stranu. Pisali bi o bojama a ne o primerenosti teme podforumu. Ipak bi bilo dobro cuti sta neko ko se rado upusta u teme iz psihologije misli o vibracijama boja. To ce, naravno, biti nepotpuno, jer je to pogled iz samo jednog ugla. Ne postoji ispravan i pogresan ugao, svi su jednako vazni iako su razliciti.
 
Poslednja izmena:
Teorija boja i njenih frekvencija veoma je stara ali tacna-svaka boja poseduje frekvencju koji utice i na coveka....Sve je energija i frekvencija pa tako i sam covek.Menjajucu ih on menja i sebe svoje misli,radpolozenje i sam zivot....Nebih samo nazivao vibracijama jer vibracije su posledica frekvencije,koj ljudski um salje i na kojim 'RADI'....
 
Kako hocete, ali da ne bude kao u sledecem primeru....

-Dragi, da li ti mene volis samo zato sto sam lepa?
-Ne , ljubavi.....
-A jesam li ti lepa?

Ovakve teme su uzasno puno podlozne licnim zeljama i osecajima...jos kad se ovako postave, onda su tek ogledalo ljudskih zelja , a onda to nema puno veze ni sa uzorkom razmisljanja ni sa istinom u prirodi....
 
LICE KAO IZRAZ KARAKTERA I OSOBINA DUHA

Sposobnost neposrednosti je centralna stanica DUHA I TELA.Kada je ova sposobnost visoko razvijena,čini da individua brzo misli i radi.Otuda sposobnost da se misao prenosi u akciju i delo..Na jednoj raskrsnici bilo fizičkoj ili idejnoj osoba sa ovom sposobnošću brzo se odlučuje i produžuje svoj put dalje.Dok oni drugi,naročito na idejnim raskrsnicama provedu skoro ceo svoj vek,ne mogu se odlučiti da svoju misao sprovedu u delo.Ne vole da žure.
Ovde treba praviti razliku između sposobnosti,da se brzo smisli jedna odluka ili reši problem i sposobnosti da se ta odluka odmah prihvati.Nailazimo često na pojavu teškog formiranja misli i odluka,ali kada se jednom formiraju odmah se i izvršuju.Ovo je osobina poslovnog sveta.Postoje osobe koje imaju visoki stepen poslovne sposobnosti.Dominirajuća DINAMIČKA snaga brzog odlučivanja i neposredne akcije,čini da se u delo privode teško zamršeni planovi i pothvati,pred kojima su često generacije stajale skrštenih ruku.

VELIKI IZVRŠIOCI SU VAŽNI KAO I VELIKI MISLIOCI

Jedna od odlika našeg naroda je da reaguje neposredno i direktno po osećajima dok se po mislima i umnim konstrukcijama vrlo teško i sporo odlučuju na akciju,a još teže ostvare svoje zamisli.Lako počinju.Nema čoveka koji nije u životu nešto počeo,ali je mali broj onih koji su ono što su počeli dobro završili.

ISTORIJA SVIH NARODA,PA I NAŠEG PUNA JE OVAKVIH PRIMERA I LIČNOG I NARODNOG KARAKTERA.
 
postoje neke sada discipline za uzimanje para, ljudi koji se time bave se zovu fiziognomičari i oni "određuju" karaktere ljudi na osnovu antrpometrijskih crta lica; iskreno, svašta postoji. atropometrijske teorije nisu nove, i koristile su se u policiji i krimnologiji, sa bujanjem kvazi psihologija i "terapeuta" svačeg ima...a sve ostalo u ovom postu s. ivančević nisam razumeo..nešto u vezi sa dinamičkim crtama ličnosti, tu i nešto okolo da razumem, al ovo za "naš narod" i istoriju - ništa.

taj "narodni karakter" ...to je mentalitet... ( :
 
Poslednja izmena:
PODOBNOST LIČNOG DOSTOJANSTVA je jedno od najlepših ljudskih osobina,jer se samo preko nje mogao održati,bolji i pošteniji deo čovečanstva,koji još nije ogrezao u porok i zločin.Čovek kod koga je visoko razvijeno dostojanstvo ceni sebe iznad okoline.On to pokazuje pozom i odnosom prema ljudima.Kada ovaj tip ima vlast,to je onda neumitno efikasna vlast,koja ne zna za obilaženje i praštanje.
Čovek kod koga nije dovoljno razvijena VOLJA,što je čest slučaj, je obično tip STERILNOG,lenog GOSPODINA bez pokretljivosti i odvažnosti -TIP NITKOVA:NITKOVI ne veruju u svoja dobra svojstva,ne vode o njima računa,niti ih stvarno imaju.Bez ikakvog su dostojanstva i ugleda u okolini i društvu,bez prijatelja i oduševljenja,ovaj tip gleda u svakom čoveku NEPRIJATELJA I PROTIVNIKA kome treba učiniti neku pakost i podlost.
Bez PODOBNOSTI PATERNITETA ( presudna u stvaratanju i održavanju porodice)
DRUŠTVENOSTI.DUHOVNE ČVRSTINE,DOSTOJANSTVA,PRIJATELJSTVA a naoružan odlučnošću i intelegencijom,ovaj tip može biti vrlo opasan po okolinu i društvo.ČOVEK BEZ SRCA I DOSTOJANSTVA je,nažalost sve češće produkt današnje sredine.Njega je nemoguće suzbiti ali ga je lako poznati i obeležiti.Takve osobe zloupotrebljavaju ljudsko neznanje,neobaveštenost i nesreću i predstavljajući se kao čarobnjaci i vidovnjaci pokušavaju da reše ljudske probleme.Ne retko oni svoje usaluge naplaćuju,tako da do bogatstva stižu na brz i lagodan način.U današnje vreme poznat je slučaj Milana Tarota koji putem interneta daje savete ljudima kako da prevaziđu probleme u životu.Od skora su vidovnjaci,gatare,čarobnjaci proterani sa televizije i ne mogu koristiti taj medij za svoje promocije,ali su uhljebljenje sada našli na internet-sajtovima.Velika posećenost tim sajtovima govori o tome da je ljudska glupost neuništiva.
 
Pa hajde onda da je ubijemo ekspresno, ali ne zakljucavanjem , vec zakljucenjem....

Meni je tema postala interesantna kao egzibicioni napor lisen svake kontrole pruzanja pa izgleda kao vatromet....
Sad, to izgleda nekome kao ruganje ili uvreda, kao sto mi je poslednji munjin post na drugoj temi gde mi jos nije jasno sta je objektivno kod teorije sopenhauera izgledao kao uplitanje hijararhijskog ili licnog ili kao shvatanje da ja personalizujem izreceno...

I kako se to resava?
Pa pedagoska metoda je davanjem usmerenja za sticanje iskustva....ili prenosenje iskustva....

Po napisanom u temi , mislim da bi autoru odgovarao film parfem.....te bi posle njega bio recitiji i jasniji i samom sebi kao sudiji sebi , i kao sudiji ovom vremenu....

Tek onda bi valjda bilo jasnije da je tesko upraviti se bilo gde kad je opsta drustvena tendencija osecati ljubav, osecati strast, prozivljavati ljubav, a ne osecati ljubav ka, strast ka......depersonalizovano osecanje ljubavi , pa onda i individualizovano i lokalizovano na sebe....
I koliko je izraz dobar put promenjljiv ako ste slobodni , a neizgradjeni....
Ako niste toliko slobodni , onda ne morate biti izgradjeni do kraja, vec samo usmereni i bice sve ok za vas....
I tu obicno nastupi rascep, volja i sloboda....
I tu se prelama okrenutost ka svetu od okrenutosti da vas svet drzi vrednim....
Cim neko pomene volju, odlucio se na put slobode, a onda bez izgradjenosti ostaje ego-narcis-konforman sta god daje najbolje rezultate....Oportunista svoje slobode, tj sve za pravo i mogucnost da sprovodi i prosiruje svoju slobodu, sto se obicno oseti u totalnoj otudjenosti od istine....

A ne pricam samo ja da pre nego sto naucis rec volja , naucis mnoge druge reci.
Malo glupo izgleda da kazujem da je volja korak na koji se sa pravom usudjuju oni koji su od pocetka bili spremni da je prepuste , i da su je odbacili ili se odrekli....
Inace, nema pomoci od toga da se sve ostalo shvati od strane osobe kao hrana za volju....i slobodu....

A vec znate sta znaci preterana zedj za slobodom i upraznjavanje slobode jednog pojedinca....tiraniju za mnoge ostale....
---------------------------------------------------
Ja licno sam primer za osobu koja se po nekima "trpa tamo gde mu nije mesto" jer pisem na filozofiji a prilicno sam siromasno nacitan sto se tice filozofije.

Time sam usporen, ali i rasterecen dogmi standardnog ulaza u supermarket (svidja mi se ta slika jednog od forumasa vezana za filozofiju).
Zato sam i cutao, ali ne samo cutao, vec i ostavljao otvorene mnoge teorije , teze, iskustva , ne zakljucujuci npr na osnovu odbijanja sta je to greska kod ostalih , vec na osnovu dobijanja sta je to sto je doprinelo pobedi....jer tek tako mogu da proverim istinitost sledeceg puta....a onaj koji zakljucke donosi na osnovu odbijanja, moze samo da se nada da je malo omasio, i sledeci put opet nema sansu za proveru istinitosti, cak iako mu se desi da uspe....jer tek onda ima sansu za treci put , ako bude resavao da se ulaze puno i rizikuje bez potrebe , i onda proverava ranjivost svog uspeha....


Preneseno na rad futurologa (sto mi je inace hobi, a nema veze sa mistikom , tj ne poziva se ni na sta osim na gole cinjenice) uspesno proricanje trendova i buducnosti ne znaci da ste uspesno odgonetnuli sve cinioce ili da posedujete sva znanja.
U duhovnom smislu ili intelektualnom smislu , covek treba da sazri pre nego sto ispolji volju, a taj isti covek u animalnom i emotivnom treba da ispoljava volju bez obzira na sazrevanje (delom sto bez ispoljavanja volje dolazi do frustracije na opstem planu, a delom zato sto volja na animalnom i emotivnom itekako razvija ta dva polja, jer su socijalno uslovljena i opste gledano nezrela uvek i u vecini, to im je karakteristika , da li sustinska ili ljudska priroda, necu sad o tome jer mislim da nije posebno bitno za ovu tezu....).U protivnom je ono sto se zove "covek volje".
 
Ako je tema "Ličnost i uspeh" dozvolite mi da se držimo te teme i da i pokušamo da odgovorimo na pitanja kako definišemo uspeh i za koga je on rezervisan.Sigurno je da čitajući mnoge teme na ostalim forumima mnogo toga ne razumeme ali trudim se i pokušavam da nešto od toga shvatim.Smatram da mi to pravo niko ne može oduzeti.A sada da se okrenemo sebi i zapitamo da li je uspeh jednostavno biti čovek.U vezi sa tim;

JESTELI LI...?

Jeste li se ikada usprotivili nasilniku ?
Jeste li ikada pljunuli u lice ucenjivaču?
Jeste li ikada ustali u odbranu slabijeg?
Jeste li ikada rekli da laže moćniku koji je lagao?
Jeste li ikada uspeli da posramite klevetnika?
Jeste li ikada sprečili neku podlu intrigu?
Jeste li ikada uzeli u odbranu nevinog?
Jeste li ikada učinili nešto dobro,stavljajući život na kocku?
Ako jeste,niste uzalud bili čovek,
Ako niste.ne znam zašto ste se rodili baš kao čovek,
Mogli ste se roditi kao crv,miš ili muva.

Dragan M. Jeremić
 

Back
Top