Kako i na koji način pomoći ugroženim životinjama

poisonousdesign

Početnik
Poruka
14
Mislim da je ovakva tema vredna otvaranja, jer se sa njom otvaraju mogućnosti da svi ljudi dobre volje stave ideje na jedno mesto.

Prvo, svaka čast ljudima koji posvećuju svoje vreme i ulažu sredstva kako bi pomogli ugroženim životinjama. To je izuzetno plemenito i zahteva veliku žrtvu.

Verujem da bi mnogi ljudi želeli da pomognu, ali okupirani svakodnevnim brigama i ličnim problemima, nemaju ni snage ni volje da se posvete problemu napuštenih životinja.
Verujem da postoje ljudi koji imaju želju da pomognu - ali ne znaju kako, a pri tome nemaju mogućnosti za usvajanje životinja..

Koliko sam uspela da vidim na ovom Forumu - postoji određeni broj prihvatilišta za napuštene životinje - ali sva ta prihvatilišta - osim sa prostorom imaju problema i sa hranom.

Kako im možemo pomoći?

Moj predlog je da se obiđu lokalni restorani. Poznato je da restorani svakodnevno bacaju veliku količinu hrane. To je velika šteta - naspram broja gladnih životinja kojima bi ta hrana dobro došla.
Treba pričati sa vlasnicima restorana i jednostavno ih zamoliti da svu tu hranu odlažu u posebnu kantu, sud ili šta već i da je čuvaju za napuštene životinje.
Sledeće što treba uraditi - jeste okupiti na jednom mestu (virtuelnom) ljude koji su voljni da pomognu i napraviti organizaciju distribucije hrane.
Ako bi se skupilo u bg na primer više od 730 ljudi, to znači da bi svaki dan 2 različite osobe obavljale distribuciju - a žrtvovale bi za taj posao 1 dan godišnje - što i nije puno--- A da ne pričam šta bi bilo ako bi se skupile hiljade ljudi.

Mislim da je ova akcija realna i da sa dobrom organizacijom u svim gradovima u Srbiji ima šanse da se ostvari-- Pa ajde za početak da ih nahranimo a za ostale potrebe ćemo vremenom smisliti još neka rešenja.


P.S. ako je vlasnik restorana toliko bezobrazan da mu je draže da baca hranu nego da je pokloni gladnoj životinji onda sa punim pravom možete da bojkotujete taj isti restoran i da ga javno bacite na stub srama.:rtfm:

Hvala na pažnji i nadam se još nekim novim idejama.:worth:
 
Lepo je to sto zelis da pomognes zivotinjama ali kao sto si rekla nemoguce je to izvesti sa samo malim brojem ljudi.....A sa druge dtrane niko nije spreman da se ukljuci u akciju....ko god voli zivotinje voli ih da bi ih gnjavio i mazio i tako to ali ni jednog momenta se ne zapitaju kako se te iste zivotinje osecaju...Ali boze moj valjda ce se ovaj narod opametiti jedared...
 
Slazem se za restorane ali o5 ne znam koliko to restorana trebamo da imamo da bi se nahranile sve napustene zivotinje???Malo ih je.....
Ja kad bih bio gradonacelnik u svom gradu bih organizovao prvo da uz svaki racun npr. za komunalije dodam deo od 50 dinara koji kada bi platili svi gradjani bio znatno veci od 50.....tu svotu bih svakog meseca poklanjao azilu za zivotinje a oni da biraju kako da utrose taj novac...
Dalje bih u skolama JEDNOM nedeljno organizovao cas od sat vremena pomozimo zivotinjama na kome ce narod posecivati gradske azile zblizavati se sa zivotninjama i situacijom u kojoj se nalaze(pomagali bismo im u sredjivanju ,,obora,, , ciscenju,zabavljanju psa itd, sta god je potrebno)
Toliko za sada, ako mi inspiracija nanese jos nesto recicu vam....:roll:
 
Restorana, picerija, fast food restorana u bg ima na svakom ćošku - više nego dovoljno da se prehranjuje 2.5 miliona ljudi - a verujem i pasa.

Evo nekoliko dobrih izvora informacija:
http://www.beoclick.com/kategorija.php?k=13&p=4
http://www.belgradeeye.com/restorani.html
http://restorani-beograd.yuportal.com/
http://www.yellowpages.rs/search/si...me=&search_proizvod=restoran&lokacija=Beograd

http://www.yellowpages.rs/search/si...me=&search_proizvod=picerija&lokacija=Beograd


Ja sam prilično optimistična po pitanju ove ideje i verujem da bi se uz pomoć grupe inicijatora i mediji mogli zainteresovati za ovakvu humanitarnu akciju i spremna sam da ih kontaktiram i cimam... Pa ako kod jednih ne uspe - naći će se kod kojih će da uspe.

Što se tiče ljudi koji bi da pomognu - i njih ima dovoljno. Barem ako posmatram ovaj forum ili facebook gde ima grupa za zaštitu životinja koja broji sada već 24 hiljade članova - i tamo sam ostavila ovaj post... Sve je dalje samo pitanje volje, aktivacije i vremena kada će ova akcija da zaživi.. A što se tiče uvođenja dodatnih taksi - od toga nema vajde jer će to opet da ode nekom političaru u džep... Znači pare ne pomažu ovim životinjama - resursi pomažu.

A slažem se za škole da treba uvrstiti u nastavu... I tu planiram da vršim pritisak preko medija, ali idemo korak po korak...:metla:
 
Nece otici pare politicaru ako se sve lepo organizuje i ne bude korumpiranih!:ok:

Ako država propiše taksu za kučiće samo će da se stvori još veći broj besnih ljudi koji će svoj gnev i nezadovoljstvo da istresaju još više na nedužnim životinjama...
Prosečan čovek, sa uskim shvatanjima i malom platom će da mrzi i proklinje ova plemenita bića - a takvih ljudi u Srbiji je mnogo...

Zatim, ako država stoji iza tog fonda - veruj mi da će da stavi svoje lepljive prstiće na te pare. Ne postoji tako nešto što se zove dobra organizacija a da je vezano za državu.

A ako se pak cela akcija svede na humanitarnu iza čega ne stoji politika - bojim se da fond neće biti dovoljan jer u ovoj zemlji postoje ljudi kojima je neophodna pomoć, operacije, pomagala i stalno se skupljaju pare - ali ljudi jednostavno nemaju da daju i to je tragedija za sebe...

Ja se ne bih uzdala u platežnu moć ljudi u ovoj zemlji jer platežna moć ne postoji samo platežna slabost.

ajde da se fokusiramo na nešto što je realno. Ja pričam ovde o otpadcima hrane koji završavaju na divljim deponijama i hrane pacove. Zašto se ta hrana, umesto na đubrištu, ne bi našla u nekom azilu.

Tim udarcem ubijamo 3 muve - nahranićemo životinje iz azila, smanjićemo obim đubreta po deponijama i nećemo doprineti razvoju Pacova.
 
funny-dog-pictures-alone-street-rain-storm-waiting.jpg

:sad2:
 

Back
Top