У БиХ Србима вадили органе!

Poruka
22.423
Изгледа да нису ово само аљбански монструми радили....
---------------------------------------------------------------------

TOKOM rata na području Federacije BiH, a posebno u Sarajevu, nad zarobljenim Srbima je počinjen stravičan zločin uključujući i vađenje organa.
Za sada je u toku skupljanje informacija o ovim zločinima koje ću ubrzo predočiti javnostu u BiH, kaže za "Novosti" predsjednik Boračke organizacije Republike Srpske Pantelija Đurguz.
- Naša organizacija još nema potpuna saznanja i argumentaciju o tim zločinima, ali je veoma blizu dokaza i činjenica koje će na vreme obelodaniti javnosti. Iza ovih zločina stoje pojedinci iz tadašnjeg najvišeg nivoa vlasti BiH, a što će biti i dokazano. Za sada veliku prepreku u pronalaženju dokaza predstavlja i saradnja sa Tužilaštvom BiH koje je zatvoreno za ovakve slučajeve i na sve moguće načine pokušavaju da zataškaju zločine Armije BiH nad Srbima. Ali, istina će uskoro izaći na videlo i biće šokantna za javnost u BiH - tvrdi Ćurguz.
U Ministarstvu unutrašnjih poslova RS kažu da ova institucija vrši provere da li su u toku proteklog rata nad Srbima u BiH vršeni zločini ovakve vrste i vađeni organi zarobljenim Srbima na području Federacije BiH.
Banjalučki patolog Željko Karan, koji je do sada obavio veliki broj ekshumacija i identifikacija posmrtnih ostataka ubijenih Srba i pripadnika ostalih naroda, kaže da on nije nailazio na takve slučajeve u BiH. On je pojasnio da je sa posmrtnih ostataka koji su pronađeni u obliku skeleta, odnosno koji ne sadrže meka tkiva i organe nemoguće utvrditi da li su iz tela prvobitno ipak vađeni organi.

http://www.novosti.rs/code/navigate...142737&title_add=U Bosni Srbima vadili organe
 
Лепо су људи рекли, скупљени су докази...и ускоро ће бити објављени....у РС су озбиљни људи, и као што знате РС није чсто причала о овим стварима, него је скупљала доказе...сада када смо при крају посла..следи обајештење јавности о раду!
 
..mene zanima..
..tko ce odgovrati..ako se ustanovi da je ova vijest...bila ..samo radi tiraža..novina...ovakve vijesti....samo raspiruju medjunacionalnu mržnju...maloprije sam obasnio neke stvari..oko...vadjenja..i transplatacije..organa...
..."tipizacija" tkiva..je ..osnova..postoji u svijetu...trgovina ljudskim..organima...vrlo organizirna..i strucna ekipa...
.."nije to samo tako..ajde da vadimo bubreg"
 
..mene zanima..
..tko ce odgovrati..ako se ustanovi da je ova vijest...bila ..samo radi tiraža..novina...ovakve vijesti....samo raspiruju medjunacionalnu mržnju...maloprije sam obasnio neke stvari..oko...vadjenja..i transplatacije..organa...
..."tipizacija" tkiva..je ..osnova..postoji u svijetu...trgovina ljudskim..organima...vrlo organizirna..i strucna ekipa...
.."nije to samo tako..ajde da vadimo bubreg"

Sve je to tako, ali naivno bi bilo da veruješ da trgovci organima nemaju listinge sa podacima "kupaca" organa.
Ako je to moglo da se obavlja u fckn Albaniji, u nekoj vukojebini, zaš to osporavaš mogućnost da se to moglo raditi i u privatnim zatvorima u Sarajevu, pa čak i u samoj koševskoj bolnici?
Ko je to tada mogao da iskontroliše i spreči? Oni koji su mogli, sigurno da nisu hteli. Koga je tada bilo briga za nestanke Srba Sarajlija?
 
Ma ovo je samo za dizanje medjunacionalne mrznje...Propaganda...Secam se prije...Onako momci se gadjali grudvama...snijeg bio...srednjoskolci...i slucajno jedna grudva odleti i padne u blizini vladike Filareta...Sutradan naslovi "muslimani kamenovali vladiku Filareta"...

slazem se. ratovi su prosli. naklali smo se medjusobno. shvatili da ne mozemo sve tudje da pokoljemo. i nastavili u miru. sad saradjujemo svi. i sad je bez veze dizati tenzije. i onda ova tema skroz bez veze . samo da nas podseti koliko smo pogresili.
 
Sve je to tako, ali naivno bi bilo da veruješ da trgovci organima nemaju listinge sa podacima "kupaca" organa.
Ako je to moglo da se obavlja u fckn Albaniji, u nekoj vukojebini, zaš to osporavaš mogućnost da se to moglo raditi i u privatnim zatvorima u Sarajevu, pa čak i u samoj koševskoj bolnici?
Ko je to tada mogao da iskontroliše i spreči? Oni koji su mogli, sigurno da nisu hteli. Koga je tada bilo briga za nestanke Srba Sarajlija?

..slazem se sa svime..100%..
...da su takvi oblici kriminala jako dobro ..organizirani....to je sigurno...pogotovo ...u takvim ratnim..podrucijima..gdje su lokali serifi..vladali...
...Ja sam samo zelio staviti naglasak...na nepotvrdjenost..info..i da takve "stvari"...sire medjunacionalnu mrznju....
...vec sam pisao..kakve su price kruzile kod ..NAS..(to si obrisao)..OK..slažem se.
..ALI..
svaka medalja ima dvije strane.,.i istna je negdje izmedju...
...takve teme bez..ozbiljnih argumenta samo kod bolesnika raspiruju bolesnu bujnu mastu..i ne doprinose stabilnosti ovih krajeva...
 
..slazem se sa svime..100%..
...da su takvi oblici kriminala jako dobro ..organizirani....to je sigurno...pogotovo ...u takvim ratnim..podrucijima..gdje su lokali serifi..vladali...
...Ja sam samo zelio staviti naglasak...na nepotvrdjenost..info..i da takve "stvari"...sire medjunacionalnu mrznju....
...vec sam pisao..kakve su price kruzile kod ..NAS..(to si obrisao)..OK..slažem se.
..ALI..
svaka medalja ima dvije strane.,.i istna je negdje izmedju...
...takve teme bez..ozbiljnih argumenta samo kod bolesnika raspiruju bolesnu bujnu mastu..i ne doprinose stabilnosti ovih krajeva...

Kaže da prikupljaju dokaze. Znači, postoji i osnovana sumnja. Videćemo, kada završe prikupljanje dokaza, sa čim će izaći u javnost i pred tužilaštvo.
Ako neko saopšti da vrši istragu o nekim zločinima, ne treba to odmah okarakterisati kao zlu nameru. Znači, treba sačekati, i sve će biti jasno.
 
Kaže da prikupljaju dokaze. Znači, postoji i osnovana sumnja. Videćemo, kada završe prikupljanje dokaza, sa čim će izaći u javnost i pred tužilaštvo.
Ako neko saopšti da vrši istragu o nekim zločinima, ne treba to odmah okarakterisati kao zlu nameru. Znači, treba sačekati, i sve će biti jasno.

.slzem se..ali isto tako treba "izaci" u javnost..kad za to postoje dokazi..
..NE NAGADJANJA..
..mada sam i misljenja da li bi trebalo uopce s takvim stvarima...trebalo izlaziti u javnost..
...mentaliteti..nasih prostora..mislim da nisu zreli za takve vijesti..ako me razumijes...
 
Kaže da prikupljaju dokaze. Znači, postoji i osnovana sumnja. Videćemo, kada završe prikupljanje dokaza, sa čim će izaći u javnost i pred tužilaštvo.
Ako neko saopšti da vrši istragu o nekim zločinima, ne treba to odmah okarakterisati kao zlu nameru. Znači, treba sačekati, i sve će biti jasno.

Moras da zamijenis uloge. Znaci, zamisli da je ovo objavio sarajevski Dnevni Avaz, da su saopstenje dali Bosnjaci, ali apsolutno nijedan dokaz uz to nego eto, istrazujemo.

Da li bi ti izgledalo kao zla namjera?
 
Problem sa forumashima na ovoj temi je taj da jedni polaze od toga da je ovo vec dokazana i gotova stvar bla,bla,bla, drugi od pretpostavke da ovo nema pojma jer su se u proslosti desavali slucajevi da slicne vesti budu lazne. I jedno i drugo nije dobro, budite sasvim otvorenog uma dok tuzilastvo i istraga ne zavrshi svoj posao, postedecete sebe shoka:)
 
http://www.bih-x.com/bhinfo/mape/ethnic-composition-before-the-war-1991-bosnia-herzegovina.gif etnicka karta iz 1991
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d2/DemoBIH2006aa.PNG/619px-DemoBIH2006aa.PNG 2005

ko je vadio srbima organe muslimani ili ustase to mi smao nije jasno

u ratovima u bih naj vise je nestalo muslimanskih teritorija de sad iskljucivo zive srbi i negde i hrvati
vukovar je bio srbski a sad je hrvatski muslimani su se u opstinama de su bili vecina smanjili za duplo pogledajte de muslimani vadili organe nemoj da ste smesni
 
http://www.bih-x.com/bhinfo/mape/ethnic-composition-before-the-war-1991-bosnia-herzegovina.gif etnicka karta iz 1991
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d2/DemoBIH2006aa.PNG/619px-DemoBIH2006aa.PNG 2005

ko je vadio srbima organe muslimani ili ustase to mi smao nije jasno

u ratovima u bih naj vise je nestalo muslimanskih teritorija de sad iskljucivo zive srbi i negde i hrvati
vukovar je bio srbski a sad je hrvatski muslimani su se u opstinama de su bili vecina smanjili za duplo pogledajte de muslimani vadili organe nemoj da ste smesni

Имаш ли ти уопште представу у каквом су положају били Срби у Сарајеву са десне стране Миљацке?
 
http://www.bih-x.com/bhinfo/mape/ethnic-composition-before-the-war-1991-bosnia-herzegovina.gif etnicka karta iz 1991
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d2/DemoBIH2006aa.PNG/619px-DemoBIH2006aa.PNG 2005

ko je vadio srbima organe muslimani ili ustase to mi smao nije jasno

u ratovima u bih naj vise je nestalo muslimanskih teritorija de sad iskljucivo zive srbi i negde i hrvati
vukovar je bio srbski a sad je hrvatski muslimani su se u opstinama de su bili vecina smanjili za duplo pogledajte de muslimani vadili organe nemoj da ste smesni

..nista tebi nije jasno..:hahaha:
 

Back
Top