Војна Академија да или не?

Moj drug je zavrsio vojnu akademiju u Beogradu. Neko vrijeme je radio u Bosni, jer je njihov drzavljanin, ali je onda dosla neka reforma, pa je covjek bio primoran da upise master studije da bi zadrzao posao. Jednom mi je rekao da oni potpisuju ugovor na 5 godina i da je samo toliko vremena siguran u poslu. Posle 5 godina je novi konkurs i mozda ga izbace.
 

63-ća je specijalna jedinica isto kao i 72-ga spec brigada , deo su jedinstvanog sistema stim da ima razlike. 72-a spec brigada se tretira kao spec jedinica a 63-a kao desantna. Tako se treniraju, tako dejstvuju...tako ih treba i shvatiti, nema preklapanja! Kada upadnu teroristi neće poslati 63-ću nogo delove 72-e. Kada se radi desant, neće poslati 72-u nego 63-ću koja je za to osposoblejna i adekvatno naoružana i obučena. Svaka drugačija upotreba ovih jedinica je pogrešna. Svaka ima svoje specijalnosti.
Vojnu akademiju nemoj da upišeš osim ako ti fali koja daska u glavi pa nemožeš da upišeš neki drugi faks.
 
VA je trenutno najperspektivniji fax u zemlji

Na osnovu čega? Rodbinskih veza i moralno političke podobnosti kriterijuma iz Titovog vremena? Daj nelupetaj molim te, vojnu akademiju upisuju oni koji nemogu da završe drugi faks jer se na akademiji ne pada. A kakve sam sve oficire video bolje da ne znaš, kakvi oficiri takva i odbrana, reformu vojske doživljavaju samo kao povećanje svoje plate a o odbrani ni reči! Novog savremenog oružija nema, niti se planira nabavka još koriste ono što je od Tita ostalo, slikaju se sa Tadićem i Dačićem...kao u Slobino doba.
Moj savet, nikako na VA! Znam da si razočaran i šokiran ali nemoj to da radiš...
 

Back
Top