koja je brzima xp?

Nisam siguran sta je pjesnik htio da kaze... Prvo brzina OS-a zavisi od tvog racunara odnosno njegovih hardverskih komponenti i od rezima rada (FAT ili NTFS)- NTFS je brzi- dalje koliko XP zauzima prostora to ti tacno ne znam reci ali se krece negdje oko 1 GB. nisam siguran.. Dakle da bi XP sasvim dobro radio i brzo kako kazes po mom iskustvu treba da imas dobar HDD, procesor koji prelazi 1700 Mhz i naravno RAM memoriju.. Sto vise to bolje, sada je neki prosjek 256 MB RAM (dal to bila SDRAM ili DDR RAM) ali to je otprilike to.. Eto za kvalitet kazu da je DDR RAM kvalitetniji od SDRAMA te se vise i kupuje.. Poz.
 
XP sam imao na NTFS a sada na FAT 32 ,sistem 2200+ 512 ram,hddd60 gb,fx5200,...... i tvrdim da sistem(barem moj) brze radi pod fat 32 nego li pod ntfs,provereno u praksi,razlika ocigledna vizuelna prilikom otvaranja fajlova,narocito kad sistem recimo reze disk a ja ga chachkam po sistemu i ide josh muzika itd....moje iskustvo!
pozdrav !
 
Da , zauzima oko 1 Gb , a sto se tice ostalog odlicno radi na P2 , 350 mhz , ali OBAVEZNO na BX ploci , sa 128 mb RAM . To je provereno . Vec na LX ploci na 333 mhz sa 128 mb dosta losije i sporije radi .
 
Becke021:
Pa naravno da je FAT32 brzi za nekih 15%, ali je zato NTFS znatno stabilniji i moj savet je da ipak koristis NTFS.

Imam utisak (mozda se varam) da se NTFS ponasa kao neka beta verzija i da tu nije sve dogradjeno kako treba pogotovo sto se stidljivo najavljuje nesto novo u toj oblasti, voleo bih da me neko argumentovano demantuje!!!!!
 
Ne FAT32 ne radi brze od NTFS-a... FAT32 radi DRASTICNO brze od NTFS-a... Doduse, ako imate particije od preko 20GB (tacnije 18GB zbog cluster size-a) NTFS se moze pokazati brzim...

NTFS ima svojih pogodnosti, ali zbog zatvorenosti (microsoft odbija da objavi celu strukturu istog) i microsoftove perverzije da doticni non-stop menja, van Windows NT familije tesko da je upotrebljiv...

Zato, ako bas morate Windows, FAT32 sa klusterom od 4K je moja topla preporuka...

... mada, nema boljih FAT sistema od UFS2 i ext2/ext3...
 
Konačno da se neko složi samnom. Na mašini na kojoj je WinXP koristim NTFS (nažalost) samo iz razloga veličine fajla (koji kod mene dostižu i preko 7GB). U nekom drugom slučaju NTFS ne bi postavio ni mrtav!

Incognito, slažem se u vezi ext-a, ali nažalost kada je mašina "osuđena" na Win (zbog raznog specifičnog softvera), onda nemam baš mnogo izbora. A i diskovi su u RAID-u, a RAID se generalno bolje "snalazi" na NTFS-u. DAMN! :x
 

Back
Top