Maturski rad iz matematike tema : Diferencne jednacine!

Hehehe... A tako mi te je zao... PA sta ces s tim jadomire....

Ne sad ozbiljno:

Pominjali smo nesto diferencne jednacine u digitalnim sistemima upravljanja. Nije to tako zajebano, al moras imati debeo matematicki aparat da bi to svario. Npr: Laplasova transformacija, Z transformacija, redovi, itd itd.... Pogledacu sad sta imam o tome pa cu t okaciti, ali ne nadaj se da ce biti jednostavan maturski. Ima dobro da se ozucis...

P.S. Nisam upoznat sa cinjenicom da se ta tema obradjuje u srednjoj skoli...
 
Nasao sam ti literaturu. Okacicu sutra.

Iskreno, meni je poznato 5% onoga sto tamo pise. A matematiku aktivno ucim 3 godine (na faxu, ono iz srednje ne racunam). Ocu reci koliko je to cesto pominjano i korisceno. Mislim, koristi se, u digitalnoj obradi signala, ali to je relativno uskostrucna oblast, kojom se bave inzenjeri automatike i sl.

Dvaput bih razmislio pre no sto bih to uzeo da pisem...
 
Nije to tako zajebano, al moras imati debeo matematicki aparat da bi to svario. Npr: Laplasova transformacija, Z transformacija, redovi, itd itd....

Ne znam sta je Laplasova transformacija, ali mislim da ona nema mnogo veze sa DIFERENCNIM jednacinama... Diferencne nisu tol'ko teske, samo dok malo udjes u shtos.

@Paganko: govorimo li o istoj stvari? Pogledao sam Laplasa (na wiki doduse :D) i, koliko sam video i shvatio, onde ima neki nesvojstveni integral. Kak'e veze on ima sa nizovima (posto je diferencna jednacina jna u kojoj su nizovi nepoznate):eek:? I da ima veze sa nizovima, ne verujem da mu treba za maturski u srednjoj...
 

Back
Top