AUTOSKOLA VOZILA

Ja bih ti za obuku i polaganje preporucio bas juga, ili nekog golfa dvojku (dizel je bolji) ili sl. Nemoj da trazis novija kola jer su starija mnogo preglednija (kockasti dizajn) i laksa za voznju (motor se lepo cuje i ostalo).
 
А што не би учио на Југу? Кад на њему научиш све ти је после лепо да возиш. Ја никад нисам готивио фенсере што доплате 3-4 'иљаде да би на обуци возили неки нови ауто. Јбт то је обука, битно је да нешто научиш, а не да изгледаш као "баја" :roll: :повраћ: док учиш вожњу.
 
E hvala ti puno!

Juga ni u ludilu! Ne znam odakle ti da ces na sto losijem autu nauciti bolje da vozis. Ako vec nemas kola , zasto ne bi iskoristio priliku da vozis dobar auto kad vec moram da placam za voznju, ko zna kad ce biti druga prilika Ja sam vozio juga, kao sa kopanja da sam se vratio kad zavrsim sa voznjom! Zvuk motora i to... ne mora da znaci da onaj ko polaze vec ne zna da vozi... Znam kakv je clio, bas zato i trazim, vozio sam i juga i clia izmedju ostalog, bas zato me i interesuje! Pitam za devojku....
 
Poslednja izmena:
Ko nije na matorom krshu naucio da vozi, taj ne zna sta je auto :P
Ja sam u auto-skoli vozio Yugica i VW Polo MKII. Onda sam presao u mog Golfa I. Tek kasnije sam osetio sta je moderan auto, sa svim prakticnim pomagalima. Ako tu skolu na pravoslavnom vozilu ne prodjes, dzaba ti voznje.
 
Ko nije na matorom krshu naucio da vozi, taj ne zna sta je auto :P
Ja sam u auto-skoli vozio Yugica...

Tacno tako... Meni je najinteresantnije bilo kada sam sebi rekao "e necu vala da polazem na yuga" kad ono bas na njemu prve casove odradih... :D Bio je star 15 dana a isao je kao da mu je 150 godina, mjenjac nikakav, na volan izuzetno tezak, mnogo zuji ali ipak ima nesto svoje... Sad mi bas drago sto je to bio on... :ok:
 
Ko nije na matorom krshu naucio da vozi, taj ne zna sta je auto :P
Ja sam u auto-skoli vozio Yugica i VW Polo MKII. Onda sam presao u mog Golfa I. Tek kasnije sam osetio sta je moderan auto, sa svim prakticnim pomagalima. Ako tu skolu na pravoslavnom vozilu ne prodjes, dzaba ti voznje.

Potpisujem!
HEHE moja devojka bi CLIA, ona je ovako nejacka :-)

Reno klića... :lol:

Ja sam položio na yugu na kom niko više nije položio, jer sam jedino ja znao da ubacim u razdrndanom menjaču u rikverc! Vozio sam par časova opel corsu C, ali, verovali ili ne, hteo sam što pre mog yuga nazad... Daj bre, daj joj yuga, kad položi i prvom prilikom kad bude pijančenje sa drugaricama, ona jedina trezna a yugo auto kojim se ide, biće svega...
 
autoskole bi trebale da imaju i slabija kola od juga za polaganje :)
elem.. jugo je sjajan auto za autoskole, pogotov za polaganje i za uchenje, zapravo
bitnije je da nauchish nego da polozish ... jugo nema servo, nauchish da motash 2.5 kruga ovamo .. tamo :) ... garaza, paralelno parkiranje .. kad savladash na jugu ... posle je pesma :)
 
Е а пази сад овај аспект... морам опет да се ухватим за моју сестру као пример...

Прво што је урадила кад је села у мој ауто након полагања било је крљање по мењачу... зашто? Па зато што је научила на Југу да другачије не може, а није схватила да заправо није притиснула квачило до краја :roll: Даље, у Југу је научила да малтене види испод њега кад вози у рикверц, а у Брави чак и ја понекад имам мањих проблема да не знам докле сам стигао у приближавању неком мањем стубићу или кад маневришем између неких аутомобила не могу да будем 100% сигуран па се водим одокативном методом по систему ако прође-прође.

И сад замисли ти нкога ко је научио на Југу да крља по колима и да да се сви види, сад седне нпр у нову Корсу са 3 врата где задњих стакала готово и да нема... а Корса већа од Југа... и јача. Па кад онако крканси убаци у први па кад оплете по гасу очекујући потпуно мртвило, а ауто заправо рипи шта онда...

Колико год је та идеја са Југом добра, толико је и лоша ;)
 
pa onda obuka najboje da bude u chirokiju kockici.. nishne vidish .. amozesh gazish peshake itd :)
mislim .. :) ne znam.. ja sam se veselo navozao drugarovim jugom posle polozene voznje :)
 
autoskole bi trebale da imaju i slabija kola od juga za polaganje :)
elem.. jugo je sjajan auto za autoskole, pogotov za polaganje i za uchenje, zapravo
bitnije je da nauchish nego da polozish ... jugo nema servo, nauchish da motash 2.5 kruga ovamo .. tamo :) ... garaza, paralelno parkiranje .. kad savladash na jugu ... posle je pesma :)

Stvarno, hidraulicni volan je cudo. Ja sam se lomatao sa njim u Renou 19, '97 godiste, koji ima mnogo tvrdji volan nego sto je inace hidraulicni. I kad sam jednom prilikom seo u Yuga, izgledalo mi je kao servo. Kasnije kad sam uzeo Megana, servo mi je izgledao kao neka igracka i sprdnja od volana :roll::roll: (a tom utisku je doprinelo i to sto je megan karavan, pa mi nije bilo jasno kako tako veliko auto, a mekan volan).
Najjaca scena mi je bila kad sam prevozio neki namestaj Pezoom Partner. Partner je bio pun, da ni sibica nije mogla da upadne, ja sedam, 'vatam volan svom snagom i pocinjem da vrtim kao da je volan prikacen za namestaj :rumenko: :rumenko: :hahaha: :dash:

Sve u svemu, mislim da je mnogo bolje osnovnu obuku i ucenje voznje (tj. sticanje rutine nakon dobijanja dozvole) proci na nekom starijem autu, pa ako se i desi neko cukanje, da ne bude velika steta. Kasnije kad sednes u auto sa raznoraznim pomagalima, znaces tacno sta koje radi i zbog cega reaguje (npr. elektronska kontrola stabilnosti)
 
pa zbog malih sitnica se gine .. samo si zaboravio zmigavac ... samo is ovo ili ono :) ili samo nisi pogledao preko ramena ... a kao mlad vozach nemozesh procenish u ogledalcu koliko je daleko i samo vas je udario neki dzip i samo ...
 
pa zbog malih sitnica se gine .. samo si zaboravio zmigavac ... samo is ovo ili ono :) ili samo nisi pogledao preko ramena ... a kao mlad vozach nemozesh procenish u ogledalcu koliko je daleko i samo vas je udario neki dzip i samo ...

Kad pogledam samo koliko puta sam za dlaku izbegao neku budalu i sta sve ljudi znaju da urade na putu... pa skoro svaki dan bezim od nekoga ili kocim kao blesav.
Pre par dana izlazim iz neke jednosmerne ulice, skrecem levo. Lik ispred mene pomerio se desno, dao desni zmigavac i taman da prodjem pored njegove leve strane, on sa sve desnim zmigavcem ode levo. Da sam pola metra prisao blize, odrljao bi mi pola desne strane
 

Back
Top