Slovenija i rat u Ex Jugoslaviji

Waterfall

Legenda
Poruka
50.426
U Sloveniji će, nakon 15 godina, ponovo biti otvorena "Afera oružje", u kojoj je slovenački državni vrh 1994. godine optužen da je izvozio oružje u Hrvatsku i u Bosnu i Hercegovinu i kršio tadašnji embargo UN,javlja Dojče vele

Novu istragu najavila je za Dojče vele Nataša Pirc Musar,slovenački poverenik za informacije od javnog značaja.

"To je majka svih afera u Sloveniji, o kojoj se već 15 godina priča, a još nije rešena", rekla je ona.

Prema njenim rečima, krajnje je vreme da javnost sazna da li je bilo izvoza oružja.

"Nakon 15 godina raznih komisija u parlamentu, mislim da je došlo vreme da se javnosti ipak kaže šta se otkrilo, šta su napravili. Biće puno posla, ali ja mislim da je sada vreme da se to uradi."

Nataša Pirc Musar je rekla da će više nego obimnu dokumentaciju, koja može da pomogne u rasvetljavanje "afere oružje", ona i njeni saradnici pažljivo pregledati, jer je najveći deo dokumenata pod oznakom "tajno" ili "strogo poverljivo".

Ona je uverena da će sa mnogo dokumenata uspeti da skine oznake tajnosti i pruži ih na uvid javnosti.

Inače, slovenački poverenik za informacije od javnog značaja ima veoma široka ovlašćenja, a do sada se nebrojeno puta pokazalo da je sprovela u delo ono što je obećala.

Poznavaoci prilika u Ljubljani kažu da mnogi političari neće biti ni malo srećni što se afera, za koju su mislili da je zataškana, ponovo vraća kao bumerang, konstatuje Dojče vele.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=62452&sectionId=40&seriesId=0
 
U Sloveniji će, nakon 15 godina, ponovo biti otvorena "Afera oružje", u kojoj je slovenački državni vrh 1994. godine optužen da je izvozio oružje u Hrvatsku i u Bosnu i Hercegovinu i kršio tadašnji embargo UN,javlja Dojče vele

Novu istragu najavila je za Dojče vele Nataša Pirc Musar,slovenački poverenik za informacije od javnog značaja.

"To je majka svih afera u Sloveniji, o kojoj se već 15 godina priča, a još nije rešena", rekla je ona.

Prema njenim rečima, krajnje je vreme da javnost sazna da li je bilo izvoza oružja.

"Nakon 15 godina raznih komisija u parlamentu, mislim da je došlo vreme da se javnosti ipak kaže šta se otkrilo, šta su napravili. Biće puno posla, ali ja mislim da je sada vreme da se to uradi."

Nataša Pirc Musar je rekla da će više nego obimnu dokumentaciju, koja može da pomogne u rasvetljavanje "afere oružje", ona i njeni saradnici pažljivo pregledati, jer je najveći deo dokumenata pod oznakom "tajno" ili "strogo poverljivo".

Ona je uverena da će sa mnogo dokumenata uspeti da skine oznake tajnosti i pruži ih na uvid javnosti.

Inače, slovenački poverenik za informacije od javnog značaja ima veoma široka ovlašćenja, a do sada se nebrojeno puta pokazalo da je sprovela u delo ono što je obećala.

Poznavaoci prilika u Ljubljani kažu da mnogi političari neće biti ni malo srećni što se afera, za koju su mislili da je zataškana, ponovo vraća kao bumerang, konstatuje Dojče vele.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=62452&sectionId=40&seriesId=0



Slovenci su dobro zaradili na nama i sada nas hebu jer misle da mogu....
 
Нше тужилаштво и онај међед Бруно..треба да покрену истрагу за Словеначке злочине почињене над ЈНА....а што се тиче ембарга треба им одузети сву имовину у Србији и дати породицама жртава...за казну!
Па нека поново улажу!
 
Crnogorčino, ovo reci svojim roditeljima.


Znam šta je holokaust. Taj termin, za državno ubijanje Jevreja u Nacističkoj Nemačkoj, se može upotrebiti i na ovaj prošli rat. Državna politika vlasti Republike Srpske je bila da se Bošnjaci i Hrvati iz Republike Srpske proteraju ili pobiju.
Jer ono što su radili nacisti u Nemačkoj nad Jevrejima, to je Karadžićeva vlast radila Bošnjacima.

Rezultat sistematskog proterivanja i ubijanja Bošnjaka je:
etnički čista Posavina, etnički čisto Podrinje i etnički čista Banjaluka, etnički čista istočna Hercegovina.
Na teritoriji sadašnje RS je živelo 40% Bošnjaka, danas tamo ima jedva 5% Bošnjaka.

Zaboravio si da napises Etnicko Cisto Sarajevo.:rtfm:
 
Izvini, ali pročitaj presudu Krajišniku.
Ovo što ja pišem je dokazano i stoji u presudama liderima RS koji su osuđeni u Hagu (od Krajišnika do Plavšićke).
Državni vrh Republike Srpske je imao plan, koji je sprovodio, o proterivanju Bošnjaka i Hrvata iz Posavine, Hercegovine, Krajine i Podrinja.
Prava poslastica će biti i ovo suđenje Karadžiću, jer je on glavni kreator svih ovih događaja.

Ko tebi pise te tekstove,komentare da nije Natasa Kandic.?:dash::dash::dash:
 
бла бла бла.

У Сарајеву где било 46% Срба...данас нема ни 0,0001% Срба...а 8000 покланих, силованих и свирепо држаних у логору Срба и Србкиња из Сарајева..теби ништа не представљају??
И то је само Срајево...
Сребреница и Подриње где су Срби убијани 4 године....и то често на саму Крсну Славу и верске празнике...око 4000 Срба!
Па Грахово, Гламоч и Дрвар одакле је протерано 90% стнаовништва те области који су били Срби.....
Мостар..где је било 30% Срба, данас има да се наброје на прсте једне руке...
 

Back
Top