Nacionalni emiteri (RTS, PINK, FOX, B92, AVALA) -STRANE SERIJE

eko5

Početnik
Poruka
29
Sto se tice stranih serija na nasim kanalima ,stanje je JADNO !!! RTS 1 je jedina televizija koja se malo izdvaja ali su termini uzasni (oko 23,10h ) !!! Zasto nijedna privatna televizija kod nas ne daje strane serije(pre svega americku produkciju)!!! Zaista nejasno !!!! Ovo su neke serije koje se emituju po citavom svetu,a i kod nas u okruzenju(Slovenija,Hrvatska,Makedonija..) a kod nas i uopste nema:
Two and a haff a men , How i meat your mother, Criminal minds(islo je samo nekoliko epizoda na RTS 1 i onda nestalo!) , The Mentalist, Gossip Girls, One three hill, Supernatural , Cold Case(prva sezona bila na fox-u,pa nestala), Mad Men , The Tudors, Dexter , Ghost Whisperer , Without a Trace , The Unit , Brothers and Sisters, The Big Bang Theory, Rules of Engagement , The New Adventures of Old Christine, Heroes, Chuck , Private Practice , HOUSE ????????(prosto neverovatno da niko ne pusta ovu seriju) , Lie to Me, Terminator: The Sarah Connor Chronicles , Fringe.
Neka me neko dopuni ako sam izostavio neku seriju.
 
Sto se tice stranih serija na nasim kanalima ,stanje je JADNO !!! RTS 1 je jedina televizija koja se malo izdvaja ali su termini uzasni (oko 23,10h ) !!! Zasto nijedna privatna televizija kod nas ne daje strane serije(pre svega americku produkciju)!!! Zaista nejasno !!!! Ovo su neke serije koje se emituju po citavom svetu,a i kod nas u okruzenju(Slovenija,Hrvatska,Makedonija..) a kod nas i uopste nema:
Two and a haff a men , How i meat your mother, Criminal minds(islo je samo nekoliko epizoda na RTS 1 i onda nestalo!) , The Mentalist, Gossip Girls, One three hill, Supernatural , Cold Case(prva sezona bila na fox-u,pa nestala), Mad Men , The Tudors, Dexter , Ghost Whisperer , Without a Trace , The Unit , Brothers and Sisters, The Big Bang Theory, Rules of Engagement , The New Adventures of Old Christine, Heroes, Chuck , Private Practice , HOUSE ????????(prosto neverovatno da niko ne pusta ovu seriju) , Lie to Me, Terminator: The Sarah Connor Chronicles , Fringe.
Neka me neko dopuni ako sam izostavio neku seriju.

LOST si izostavio! :evil: :evil:
 
Мало да оживим тему...

Ситуација и даље ужасна...

РТС: CSI, My Name Is Earl (ускоро The Unit), Band of Brothers, Boston Legal
FOX: Charmed
Б92: Californication, Моје драге комшије (ако рачунамо и то)
Пинк: The Tudors
Авала: SMS, Doc Martin
Кошава: ???

РТС се добро држи, имају добре серије (може се рећи и одличне), у последњих годину дана: Prison Break, Boston Legal, CSI, CSI: NY, CSI: Miami, Bones, Rome, How I Met Your Mother, My Name Is Earl, Desperate Houswives, Hotel Babylon...
Такође најављују још нових епизода и серија.

FOX све више разочарава по питању серија. Изгледа смо много очекивали (Није ово Америка).

Б92 полако финансијски пропада. Где је нестао Увод у анатомију?

Пинк одавно кубури са страним нелатиноамеричким серијама. Симпсонове неће да пусте (може им се). Некада су имали најбољи страни серијски програм.

Авала покушава, али не иде.

Кошава - дно дна (ко је њима дао националну фреквенцију?)
 
Da ne bih otvarao posebnu temu, evo da pitam ovde:
Ima li neko pametan da mi odgovori na sledeće pitanje: Koja je svrha prikazivanja američke serije "Damages" na Tv Pink-u u "udarnom" terminu od 8 sati ujutro?! Tragajući za informacijom kada će već konačno krenuti to famozno "Šesto čulo" na Pinku, sasvim slučajno sam video kako već neko vreme (i to verujem PREMIJERNO) prikazuju seriju "Opasna igra", tj. Damages, i to radnim danima u 08.00H! Pomenutu seriju nisam gledao, ali znam da je nagradjivana, hvaljena i s vrhunskom ekipom glumaca (Glen Klouz, Vilijam Hart, Ted Denson, Kit Karadin itd.). Tako su već postupili sa serijom "Joan of Arcadia", dok su The Tudors išli ko zna kada posle ponoći - i sve to PREMIJERNO.
Za koga, ko to gleda u takvim terminima, i to baš svakog radnog dana?? Je l' to da se ne bi reklo kako Pink nema stranih serija u svom programu pa kao, hajde da popunimo
NE-latino-sapunicama termine kada su NE-penzioneri na putu za posao, na faks ili već uveliko u krevetu? Dok, s druge strane, po n-ti put na RTS-u evo kreće Porodično blago... :dontunderstand:
 
RTS ima solidan broj zanimljivih stranih serija, ali sa užasnim terminima, prime time su zaposele Porodično Blago i, ili sl. klonovi...
Još gore je to što se i ti termini stalno nepredvidivo pomeraju i kasne iz dan u dan.

Problem kod PINKa je da oni nemaju slobodnih termina da ubace kvalitetnije strane serije, jer očito bi onda izgubili na gledanosti.
Jednostavno nema mesta zbog raznih grandova, reality emisija i meksičkih sapunica koje su sve ultra gledane.

B92 i FOX se generalno sve više srozavaju po kvalitetu, a prikazuju samo po jednu, dve bolje strane serije ako i toliko. B92 izgleda živi od Velikog Brata kada postižu ogromnu gledanost, ostatak je puko preživljavanje do sledeće sezone VB ;), a FOX je skroz razočarao, krenuo je u početku sa većim brojem stranih serija, a kako stvari stoje, izgleda da ide ka potpunom ukidanju svih osim sapunica.

KOŠAVA je jad i beda i ne zaslužuje da bude nacionalni emiter, a ovih 5 kanala je sasvim dovoljno i previše jer očito kvantitet ne znači i kvalitet u ovom slučaju.

Srećom da je AVALA okrenula ploču i odnedavno krenula sa gomilom veoma dobrih novijih serija, tako da se tu situacija značajno popravila.
Pošto je Željko Mitrović jedan od vlasnika Avale, a tu je i Robert Nemeček, imam neki utisak da je TV AVALA mesto gde se sada prikazuju serije za koje nije bilo slobodnih termina na PINKU i RTS.

Uvek mi je izgledalo neverovatno da neke zemlje u okruženju (npr. Hrvatska) sa duplo manje nacionalnih emitera, nabavljaju ranije nego mi i prikazuju više novijih serija nego što je to bio slučaj kod nas. :confused:
Izgleda kao da kod nas jednostavno nema dovoljno gledaoca koje zanima i uopšte razumeju takav vid zabave.
 
zato što će ove ljudi radije da 24/7 gledaju farmu, rijalitije, abrovske i grandovske emisije nego neku kvalitetnu seriju... doduše to je ponajviše politka pinka u zadnje vreme... rts forsira istorijski domaći program jer im je to kao javna dužnost, šta znam valjda misle da ne ide da na državnoj tv idu strane serije, pa još američke, u prajm tajmu... i bilo je serija al termini kataklizma... ovi ostali valjda nemaju dovoljno keša za to... nemam pojma stvarno al tu smo stvarno antihristi
 
Ма одакле им паре за серије. Телевизије су у дуговима до гуше, немају да плате предајнике, а камоли да купују серије. Врти се само комерцијала и оно што доноси паре...а ту углавном нема места за квалитет.
 

Back
Top