Briga o zubima ...

Da li perete zube ( ANketa je anonimna ) ne lazite :)

  • Da , redovno

  • Da , ali na svakih 3-4 dana

  • Da , ali kad se setim 2-3 puta mesecno

  • Ne , nazalost


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

DijannaBg

Početnik
Poruka
30
Pozz svima :per:
Primetila sam , dok sam bila osnovac , sada i kao srednjoskolac , uglavnom na exkurzijama , koliko tinejdzeri vode racuna o oralnoj higijeni ... Moram da vas zgranem , u pitanju je nula !
Da vam iskazem svoje nedavno iskustvo ...
Ja kao poznata po tome sto sam krisom nosila cetkicu i pastu za zube u skolu ( sve se sazna nazalost ) , dozivela sam da zaradim gangrenu ... I to unutrasnji deo na jedinici .... Nisam ni primetila ... I tako vrnem ja kod mog cika zube Andreja i covek se slogirao , busi , busi vadi zivac ... Ijaoooj hvala bogu sve je bilo pod anestezijom , koju sam dobila 5x zato sto me nije "uhvatilo" ...
U svakom slucaju osecaj je bio grozan iako nisam nista osecala ....
Pa evo da vam dam par licnih saveta u vezi oralne higijene i par saveta od najboljeg cika zuge :)
1. Ako ste danas jeli , aniste oprali zube , trk po cetkicu i vratite se da nastavite da citate :)
2. Moj savet , nikako kod skolskog zubara ! Ni u ludilu ! Moj ciga zuba je morao da mi vadi "skolske" plombe koje nisu ni trebale da budu tamo gde su bile , ali iz moje bliske okoline saznala sam da ni drugi nisu nista bolje prosli kod skolskih zubara .
3. Skupite parice , negde oko 50evrica i kupite cetkicu koja se vrti ( ne one kod kineza na baterije ! ) Na kraju cu postaviti sliku moje cetkice , ako je nadjem na netu ( Braunova)
- Bolje 50 evra za cetkicu nego , 100 evrica za popravku zuba ...
4. Preporucujem blend-a-med 7 complete pastu za zube
5. Obavezno perite i unutrasnji deo zuba da ne bi ste zavrsili kao ja :)
6. Operite jezik
7. Posle toga , koncicem izglanzajte zube , zatim ponovo operite komletno zube , desni i jezik .
8. Posle ovog malog klasicnog rituala , ako imate limun , isecite na kriske i uzmite jednu s kojom cete "oprati" zube .... Samo natrljate na zube :)
9. Ili ako nemate limun , moje tajno oruzje koje ce vam izbeliti zube za 2 nijanse , mnogo je bolje od limuna , jeste ..... SODA BIKARBONA :))))) Lepo stavite na cetkicu i izglancajte zube , bitno je da ne zanemarite unutrasnji deo , jeste da vas je briga unutrasnji deo kad se to ne vidi , ali u svakom trenutku moze da se vidi , ne preskacite i ne zanemarujte nego trnjaljte i unutra :)
10. Obavezno se drzite ovoga sto sam vam rekla , moje male tajne koje mi je zuba preporucio rado sam podelila sa vama :)
Ako neko ima jos neki savet kako da nam zubici budu lepsi , prva sam koja ce sprovesti u delo vas savet :)
Ako i posle ove procitane teme niste oprali zube , zamolicu vas .... Operite :) Ne znam ko zeli da bude krezav :) Ja ne ... :)
114928441412.jpg
 
Sve si navela ali si izostavila vodicu za zube....a mogli bi i da ugradimo u kupatilu CD player jer ćemo po svemu sudeći unutra provesti mnogo, mnogo vremena.....

Jaoj ! Da ! Vidis to sam zaboravila , ja imam nesto za ciscenje usne duplje i jezika , ta tecnost je roze vode i malo je kiselkasta , nzm kako se zove , mrzi me da idem da vidim :) Ali u svakom slucaju hvala :)
A sto se tice mjuze .... Bolje i 2 sata pranje zuba , nego sat vremena kod zubara :hahaha:
 
Ne perem zube.
Idem naokolo sa smradom u ustima,ali me briga jer ja se ne družim ni sa kim.
To osete samo prosjaci koji sede sa mnom u parku ili kod reke kad je lepo vreme.
I oni mirišu isto.
Mi tako zajedno lovimo ribe leti i onda smrdimo na ribe.
A kad je zima mi rukama kopamo ispod snega da nađemo malo ubuđale zemlje,pa nam onda zubi budu šišmišasto-slinave-braon boje.
Premda ja od njih imam najviše zuba (14).
I oni mi na tome zavide.
Zato ja nisam stalno s njima u grupi.
Više volim sama da jedem ljuske od kikirikija koje deca bace ispred bioskopa.

I da,ne želim tvoju svesrdnu pomoć.:p
 
I tako provedem oko nekoliko sati u kupatiluuuu...neka hvala, pre cu vibratorom da perem zube nego da dajem 50 sitnih vrica... Svejedno mogu besplatno da idem kod zubara kog' poznajem.

A te tajne sam vec odavno znao. Samo nisam znao ono za krisku limuna. Pre ili posle bikarbone je bolje uzeti soli da operes zube, tako radi jedan maneken i ima zube, koji da su za nijansu svetliji, svetlili bi u mraku.:mrgreen:

Jezik se pere zbog zadaha, tj. ne vredi vam samo oprati zube ako ne operete jezik, opet ce vam vonjati iz usta...:lol:

P.S. Ebe mi se za sve kad svejedno mogu da povadim sve zube i da platim lepe pare pa da uradim vestacke koji su isti kao pravi...ako niste znali, skorom svaki drugi glumac u holivudu to radi.:P
 
Pozz svima :per:
Primetila sam , dok sam bila osnovac , sada i kao srednjoskolac , uglavnom na exkurzijama , koliko tinejdzeri vode racuna o oralnoj higijeni ... Moram da vas zgranem , u pitanju je nula !
Da vam iskazem svoje nedavno iskustvo ...
Ja kao poznata po tome sto sam krisom nosila cetkicu i pastu za zube u skolu ( sve se sazna nazalost ) , dozivela sam da zaradim gangrenu ... I to unutrasnji deo na jedinici .... Nisam ni primetila ... I tako vrnem ja kod mog cika zube Andreja i covek se slogirao , busi , busi vadi zivac ... Ijaoooj hvala bogu sve je bilo pod anestezijom , koju sam dobila 5x zato sto me nije "uhvatilo" ...
U svakom slucaju osecaj je bio grozan iako nisam nista osecala ....
Pa evo da vam dam par licnih saveta u vezi oralne higijene i par saveta od najboljeg cika zuge :)
1. Ako ste danas jeli , aniste oprali zube , trk po cetkicu i vratite se da nastavite da citate :)
2. Moj savet , nikako kod skolskog zubara ! Ni u ludilu ! Moj ciga zuba je morao da mi vadi "skolske" plombe koje nisu ni trebale da budu tamo gde su bile , ali iz moje bliske okoline saznala sam da ni drugi nisu nista bolje prosli kod skolskih zubara .
3. Skupite parice , negde oko 50evrica i kupite cetkicu koja se vrti ( ne one kod kineza na baterije ! ) Na kraju cu postaviti sliku moje cetkice , ako je nadjem na netu ( Braunova)
- Bolje 50 evra za cetkicu nego , 100 evrica za popravku zuba ...
4. Preporucujem blend-a-med 7 complete pastu za zube
5. Obavezno perite i unutrasnji deo zuba da ne bi ste zavrsili kao ja :)
6. Operite jezik
7. Posle toga , koncicem izglanzajte zube , zatim ponovo operite komletno zube , desni i jezik .
8. Posle ovog malog klasicnog rituala , ako imate limun , isecite na kriske i uzmite jednu s kojom cete "oprati" zube .... Samo natrljate na zube :)
9. Ili ako nemate limun , moje tajno oruzje koje ce vam izbeliti zube za 2 nijanse , mnogo je bolje od limuna , jeste ..... SODA BIKARBONA :))))) Lepo stavite na cetkicu i izglancajte zube , bitno je da ne zanemarite unutrasnji deo , jeste da vas je briga unutrasnji deo kad se to ne vidi , ali u svakom trenutku moze da se vidi , ne preskacite i ne zanemarujte nego trnjaljte i unutra :)
10. Obavezno se drzite ovoga sto sam vam rekla , moje male tajne koje mi je zuba preporucio rado sam podelila sa vama :)
Ako neko ima jos neki savet kako da nam zubici budu lepsi , prva sam koja ce sprovesti u delo vas savet :)
Ako i posle ove procitane teme niste oprali zube , zamolicu vas .... Operite :) Ne znam ko zeli da bude krezav :) Ja ne ... :)
114928441412.jpg

E da zaboravih da ti kazem da ti slaba vajda od koncica jer sa njim ne mozes temeljno da ocistis i opet ce se zubi kvariti na spojevima
 
Hahaha, marš. :hahaha:

Inače, ovih 10. saveta, uf, ajd' sad, kao da je najbitnije na svetu imati četkicu od 50 evra, j*g...
I ne znam nikog normalnog ko pere zube 10 puta na dan, odnosno u skladu s time koliko jede.
Dovoljno je uveče i ujutru.

"Maars, sta ti meni mars, sto me odbijas?" Xaxaxa, salim se.:mrgreen::rumenko:

@tema

Perem zube kad ustanem, pred spavanje i kad izlazim negde.:p
 
Pa ja zube perem samo kad su neka veca desavanja i praznici.
Msm, tad je kao red.
Ne bih ni tad, nego moji ortaci tada peru, pa ja da ne odudaram mnogo od njih.
Kad peremo, peremo kolektivno.

Elem, ovaj uvodni post ne mogu da objasnim.
Kao da mi neko bukvicu drzi sta, kad i kako treba da radim.
Pih...
 
Pa ja zube perem samo kad su neka veca desavanja i praznici.
Msm, tad je kao red.
Ne bih ni tad, nego moji ortaci tada peru, pa ja da ne odudaram mnogo od njih.
Kad peremo, peremo kolektivno.

Elem, ovaj uvodni post ne mogu da objasnim.
Kao da mi neko bukvicu drzi sta, kad i kako treba da radim.
Pih...

Niko ne drzi bukvicu , to su samo saveti ,a ti ako ne mozes da razlikujes "drzanje bukvice" od saveta , to je tvoj licni problem :)

Ne perem zube.
Idem naokolo sa smradom u ustima,ali me briga jer ja se ne družim ni sa kim.
To osete samo prosjaci koji sede sa mnom u parku ili kod reke kad je lepo vreme.
I oni mirišu isto.
Mi tako zajedno lovimo ribe leti i onda smrdimo na ribe.
A kad je zima mi rukama kopamo ispod snega da nađemo malo ubuđale zemlje,pa nam onda zubi budu šišmišasto-slinave-braon boje.
Premda ja od njih imam najviše zuba (14).
I oni mi na tome zavide.
Zato ja nisam stalno s njima u grupi.
Više volim sama da jedem ljuske od kikirikija koje deca bace ispred bioskopa.

I da,ne želim tvoju svesrdnu pomoć.:p
Onda nisi ni trebala da se toliko "izlaprdas" na ovoj temi ...
:thumbdown:

Uf kad bi ovako prala tube morala bi u 5 da ustajem kad idem ujutro u shkolu..;) brateee
perem tube 2-3 puta dnevno po 2-3 min i idem kod zubara privatnog na svaka 2-3 meseca :mrgreen:
i to je to :)
Razmisli malo bolje , probaj da uradis ovako kako sam rekla i videces da ti ne treba vise od 7-8 minuta , a dok sve to radis usput mozes i da radis neke druge stvari ... :)

I tako provedem oko nekoliko sati u kupatiluuuu...neka hvala, pre cu vibratorom da perem zube nego da dajem 50 sitnih vrica... Svejedno mogu besplatno da idem kod zubara kog' poznajem.

A te tajne sam vec odavno znao. Samo nisam znao ono za krisku limuna. Pre ili posle bikarbone je bolje uzeti soli da operes zube, tako radi jedan maneken i ima zube, koji da su za nijansu svetliji, svetlili bi u mraku.:mrgreen:

Jezik se pere zbog zadaha, tj. ne vredi vam samo oprati zube ako ne operete jezik, opet ce vam vonjati iz usta...:lol:

P.S. Ebe mi se za sve kad svejedno mogu da povadim sve zube i da platim lepe pare pa da uradim vestacke koji su isti kao pravi...ako niste znali, skorom svaki drugi glumac u holivudu to radi.:P

Znala sam za to , moja mama ima keramicke zube i mogu da kazem da izgledaju ko pravi , u svakom slucaju extra izgleda , ali zasto da trosis "lepe pare" , kad je lakse da dnevno posvetis vreme zubima 3 puta po 10 min ... Nzm sto komplikujes , ali savko ima svoje misljenje i ja cu ga postovati , mada sam primetala da na ovom forumu niko ne postuje tudje misljenje ....:dontunderstand:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Znala sam za to , moja mama ima keramicke zube i mogu da kazem da izgledaju ko pravi , u svakom slucaju extra izgleda , ali zasto da trosis "lepe pare" , kad je lakse da dnevno posvetis vreme zubima 3 puta po 10 min ... Nzm sto komplikujes , ali savko ima svoje misljenje i ja cu ga postovati , mada sam primetala da na ovom forumu niko ne postuje tudje misljenje ....:dontunderstand:

Ko ti kaze da ne postujem tvoje misljenje?:eek:

Perem zube, ali da perem po pola sata svaki zub...najbolje bi bilo da ga lepo nakon svega prelakiram, a?:mrgreen:

Jednostavno operem zube pastom i cetkicom za zube i cao...ne mogu da radim sve sto ti kazes, pogotovo ne ujutru.:D
 

Back
Top