NADVLADAVAJ ZLO DOBRIM

Za sve to nije potrebna borba. ..
Svako kaze svoj stav i to je to...
Niko nije ugorozen .... ko se tako oseca, njegov problem...
i Od cega bi se branila.. ne ugorzavaju me tudji stavovi ...
Samo lazi demantujem ovde na forumu...
U realu to ne radim jer se ne druzim sa osobama koje pricaju lazi...
Ne borim se sa ljudima i dobro mi je tako :zpozdrav:

Da li je potreba... ne bih ti znala reći... jer takve potrebe nemam... niti mi je stalo da se ikome dokazujem.
Ne možeš se osećati ugroženom ako stavove zasnivaš na čvrstim temeljima. Problem je kada ne uviđaš da nisi u pravu... zato uvek treba uzeti u obzir ono "možda"... makar u sebi pomisliti, ne boli.

Ti, znači, ipak preferiraš liniju manjeg otpora... i to je ok, ako tebi ne smeta, što bi meni? :lol:
 
Al' ste se razmahali.

Ne moze covek, u realnosti, uvek da se ne bori sa drugim ljudima i ne moze uvek da na njih deluje dobrim delima, recima i primerom.
Moze covek sebe da menja, ali delimicno, jer kakav bi to bio covek koji bi se uvek prilagodjavao drugima i menjao sebe zbog drugih, cak i onih do kojih mu nije emotivno stalo. Moze da se prikrije, da odglumi, ali koliko dugo? Sumnjam da odrastao covek moze sustinski da se promeni, moze samo da ispolji odredjene osobine, koje do tada nije ispoljavao, a koje su postojale.
Mada pitanje je sta je sustina u coveku.
Kada volim, volim i mane, a ne samo vrline. Mane su deo svakog coveka, onaj ko kaze da ih nema sigurno ima jednu, voli da lazucak. :lol:
I cemu borba u RL sa tudjim stavovima, ako neciji stav nema uticaja u fizickom/materijalnom smislu, ako nista ne menja, ne kvari?

Primer: ako neko veruje u Boga, ali svoju veru nikome ne natura, ne postoji potreba da se sa tom osobom ulazi u borbu, jer njena vera nema uticaja na druge, vec samo na nju samu.
 
Poslednja izmena:
Da li je potreba... ne bih ti znala reći... jer takve potrebe nemam... niti mi je stalo da se ikome dokazujem.
Ne možeš se osećati ugroženom ako stavove zasnivaš na čvrstim temeljima. Problem je kada ne uviđaš da nisi u pravu... zato uvek treba uzeti u obzir ono "možda"... makar u sebi pomisliti, ne boli.

Ti, znači, ipak preferiraš liniju manjeg otpora... i to je ok, ako tebi ne smeta, što bi meni? :lol:

Ne, ne preferiram liniju manjeg otpora... :aha:
 
Onaj koji ima afiniteta za vođu, neka mu je sa srećom... prevelika odgovornost, ič mi se ne sviđa nikakva vrsta predvodništva... tim pre što šta god radila i uradila, sama ću snositi posledice... bez povlačenja ikoga za sobom.

Pravi materijal za odličnog vođu. :super:

Ne boriš se sa ljudima, već sa njihovim stavovima.
Pogubno je prihvatiti stanje stvari bez pogovora.

:ok:
 
Ako je definicija tolerancije ova
”ako ste tolerantni, tada dozvoljavate drugim ljudima da imaju vlastite stavove ili verovanja ili pak da se ponašaju na sebi svojstven način, čak i ako se s tim ne slažete ili to ne odobravate“.

Onda je borba protiv tudjih stavova netolarancija...
Tudje stavove treba dozvoliti.. u tome je tolerancija... to ne znaci da ih neko time mora prihvatiti..
 
Samo precizno... nemoj da se desi da omašiš... ili odabereš pogrešnu metu... :rtfm:

Osim toga, brojnost ne garantuje efekat... od kada je kvantitet bio ispred kvaliteta?
Meta se nametnula sama! :rtfm:

Seo sofer za volan autobusa a nema vozacku dozvolu. Autobus pun putnika! Mislis da to nije dovoljno da sofera izbace iz autobusa? Ili da autobus gornu u provaliju? Tu nije potreban kvalitet. Dovoljno je samo gurnuti. :rtfm:

PS: Taj sofer imao neku ludu srecu! Boris povukao rucnu kocnicu. Ja cekam da sofer ispravi gfresku. Odnosno da curikne malo unazad i krene pravim putem. Al nemam bas neku dugotrajnu trpeljivost!:rtfm:
 
Ako je definicija tolerancije ova
”ako ste tolerantni, tada dozvoljavate drugim ljudima da imaju vlastite stavove ili verovanja ili pak da se ponašaju na sebi svojstven način, čak i ako se s tim ne slažete ili to ne odobravate“.

Onda je borba protiv tudjih stavova netolarancija...
Tudje stavove treba dozvoliti.. u tome je tolerancija... to ne znaci da ih neko time mora prihvatiti..

дозвољаваш ми да те обљубим? то је мени својствен начин...
 
дозвољаваш ми да те обљубим? то је мени својствен начин...

vidi ja tebi dozvoljavam da se TI ponasas na tebi svojstven nacin al ne na meni :lol:

nisi dobro shvatio definiciju sta znaci dozvoljvati nesto...

a podrazumeva se da se ne mogu krstiti prava nekog coveka...

navela sam samo jednu definiciju...

svi znamo sta je tolerancija...

mogu tolerisati ono sto mene ne ugrozava kao osobu :) :zpozdrav:

podrazumeva se da se zlo ne tolerise.....
 
Poslednja izmena:
vidi ja tebi dozvoljavam da se TI ponasas na tebi svojstven nacin al ne na meni :lol:

nisi dobro shvatio definiciju sta znaci dozvoljvati nesto...

a podrazumeva se da se ne mogu krstiti prava nekog coveka...

navela sam samo jednu definiciju...

svi znamo sta je tolerancija...

mogu tolerisati ono sto mene ne ugrozava kao osobu :) :zpozdrav:

podrazumeva se da se zlo ne tolerise.....

да сви исто схватамо не би постојали форуми...
има неђе у књизи да бог измисли језик да се човеци не би разумели, размисли о том...
 
Ako je definicija tolerancije ova
”ako ste tolerantni, tada dozvoljavate drugim ljudima da imaju vlastite stavove ili verovanja ili pak da se ponašaju na sebi svojstven način, čak i ako se s tim ne slažete ili to ne odobravate“.

Onda je borba protiv tudjih stavova netolarancija...
Tudje stavove treba dozvoliti.. u tome je tolerancija... to ne znaci da ih neko time mora prihvatiti..
Svi stavovi su podložni kritici. I dok god si u stanju da kritikuješ nečiji stav, ne vređajući ličnost tog čoveka, onda se to može strpati pod pojam "tolerantno ponašanje".

I kao i ti, svako od nas ima prava da iznosi svoje stavove, kritikuje tuđe, traži objašnjenja, odgovore... I to se zove diskusija.

Ako samo ja iznosim svoje stavove, to se zove monolog.
Ako ih iznosim tako da postavim gard prema svima koji imaju potrebu da moje stavove preispitaju, jer smatram da su moji stavovi jediini prihvatljivi i aposolutno ispravni, i kao takvi nedodirljivi, onda na taj način sebe pokušavam da stavim iznad svih ostalih sagovornika. A to onda vodi ka netolerantnom ponašanju, prvo mojem, a onda i drugih prema meni.

Ako smatram da samo treba iznositi stavove bez prilike da se oni preispitaju i možda promene, onda ne bi trebalo ni da dolazim na forum.
 

Back
Top