Benzin ide preko 90 dinara

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Gorivo bi u Srbiji moglo da poskupi sredinom naredne nedelje za oko 2,5 dinara po litru, nezavisno od najavljenog podizanja akciza. Tako bi benzin već od srede mogao da košta 91 dinar, dok bi dizel D2 koštao 75,40 za litar.

benzin-x.jpg

Naime, prema sadašnjim kretanjima cene nafte na svetskim berzama, kao i kursa dolara, stekli su se uslovi za poskupljenje naftnih derivata od šest odsto, odnosno od oko 2,5 dinara po litru.
Proteklih dana se pričalo i o izmeni uredbe kojom se određuju cene derivata, a Ministarstvo energetike je u ponedeljak prihvatilo deo zahteva naftaša, pa bi moglo da dođe do poskupljenja goriva za još jedan dinar. Konačnu odluku doneće Ministarstvo finansija.
Vlada je juče donela paket ekonomskih mera pa će akcize na benzin i dizel biti podignute za dva, odnosno četiri dinara.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=87262

Uslova za poskupljenje ima uvek a za pojeftinjenje nikad...zanimljivo.
 
Tihi, ti bi kao ekonomski ekspert foruma morao da znaš da ovo poskupljenje akciza na goriva pogoduje svima, pogotovo nezaposlenima, jer se na taj način otvara mogućnost šverca, i zarada od gotovo 10 eurocenti po litru... Pogotovo u graničnom pojasu blizu Kosova, gde je moguće zaraditi i do 20 centi po litru. Živela siva ekonomija!
 
Tihi, ti bi kao ekonomski ekspert foruma morao da znaš da ovo poskupljenje akciza na goriva pogoduje svima, pogotovo nezaposlenima, jer se na taj način otvara mogućnost šverca, i zarada od gotovo 10 eurocenti po litru... Pogotovo u graničnom pojasu blizu Kosova, gde je moguće zaraditi i do 20 centi po litru. Živela siva ekonomija!

ovo poskupljenje pogoduje samo vama lopovima iz vlasti i nikom vise.

ovo poskupljenje pogoduje rastu inflacije , padu zivotnog standarda gradjana i kupovne moci.

a naravno ti kao rezimski covek uvek podrzavas sve lopovske poteze aktuelne vlasti.
 
Tihi, ti bi kao ekonomski ekspert foruma morao da znaš da ovo poskupljenje akciza na goriva pogoduje svima, pogotovo nezaposlenima, jer se na taj način otvara mogućnost šverca, i zarada od gotovo 10 eurocenti po litru... Pogotovo u graničnom pojasu blizu Kosova, gde je moguće zaraditi i do 20 centi po litru. Živela siva ekonomija!
Odlicno:P
Sad cu, mozda, kupovati na ulici, jedna trecina vode, pa ne stignem ni da prevalim 500m. ono krrrrrrrrrr, krrrrrrrrr, i stane. Onda cu morati da zovem nekoga da me odslepa nazad.
O, falim vas glavata gospodo sto mi obezbedjujete da "poslujem" u sivoj ekonomiji kao kupac:worth:
:lol:
 
Јао бре Тихи прекини да луеташ. Бензин мора да поскупи. Ја сам за. Само да се ова булум,ента балаваца возача склони са улице. Бре, превише кола има на улици. За оног ко ради у центру Београда, ово је сасвим оправдано поскупљење. Само, мало ће поскупети. Ја бих одмах бензин подигао на 200 динара.
 
ovo poskupljenje pogoduje samo vama lopovima iz vlasti i nikom vise.

ovo poskupljenje pogoduje rastu inflacije , padu zivotnog standarda gradjana i kupovne moci.

a naravno ti kao rezimski covek uvek podrzavas sve lopovske poteze aktuelne vlasti.

Što sam ja režimski čovek??? :eek:

Pa zar nismo navikli da imamo najskuplje gorivo u Evropi + da nas drpaju lopovi? Ništa čudno, moraju da se prate trendovi...
 
ДА знаш да ја нисам из вукојебине, него сам Београђанин. Друго, овај пост ће ти бити пријваљен као вређање. Толико.

sigurno da jesi nego se stidis ko svaki pokondireni beogradjanin to da priznas :)

beograd je 1945 godine imao manje od 200.000 stanovnika , od toga je najmanje 100.000 sto pobijeno sto otislo u emigraciju , tako da je preko 90% danasnjih stanovnika beograda doseljeno u taj grad u poslednji 50 godina. za mene je beogradjanin samo neko ciji su preci u njemu ziveli pre 1941 godine :)

To sto si ti, tvoj otac, deda zamenio rodno Donje Brijanje beogradom te u mojim ocima ne cini beogradjaninom.
 
ДА знаш да ја нисам из вукојебине, него сам Београђанин. Друго, овај пост ће ти бити пријваљен као вређање. Толико.

Evo, ja priznajem da sam iz vukojebine (Sabac), jer, sve sto nije, po mnogima od vas, Beograd, jeste vukojebina:roll:
I, sta, sad da te ja prijavim sto vredjas?!
Ne pada mi na pamet!
Mozes ti biti sto puta iz Beograda, mozes se hvalisati time kao da je tvoje licno vlasnistvo, ali, onda moras znati sledece: Opravdaj svoje HVALISANJE necim objektivnim, pokazi taj "nivo" koji nama iz vukojebina osporavas, pokazi da imas toliko siroko ljudsko glediste, da smo svi mi Srbija, a ne da ste to samo vi:evil:
 
Evo, ja priznajem da sam iz vukojebine (Sabac), jer, sve sto nije, po mnogima od vas, Beograd, jeste vukojebina:roll:
I, sta, sad da te ja prijavim sto vredjas?!
Ne pada mi na pamet!
Mozes ti biti sto puta iz Beograda, mozes se hvalisati time kao da je tvoje licno vlasnistvo, ali, onda moras znati sledece: Opravdaj svoje HVALISANJE necim objektivnim, pokazi taj "nivo" koji nama iz vukojebina osporavas, pokazi da imas toliko siroko ljudsko glediste, da smo svi mi Srbija, a ne da ste to samo vi:evil:

Прво ја нисам нигде помињао вукојебину први, него твој страначки колега.... тако да :whistling::whistling:

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=9413780&posted=1#post9413780
 

Back
Top