Vlasi: Uskoro normalizacija odnosa Kosova i Srbije

Waterfall

Legenda
Poruka
50.222
Kosovski političar Azem Vlasi ocenio je danas da neće proći mnogo vremena do "normalizacije dobrosusedskih odnosa Kosova i Srbije".

"Uveren sam da neće proći puno vremena kada će se normalizovati dobrosusedski odnosi između Kosova i Srbije jer aktuelna ili neka nova srpska vlast i diplomatija moraće da shvate da ne mogu svoju evropsku perspektivu graditi u flertu malo sa 'nesvrstanima', malo sa Rusijom, pa malo sa Briselom i tako redom" , rekao je Vlasi u intervjuu regionalnoj TV Zona iz Niša.
Vlasi je naveo da je nezavisnost Kosova gotova stvar, i da će zvaničnici u Beogradu morati da shvate da će Srbija "kada dodje na prag EU, biti pitana od predstavnika 22 zemlje te unije koje su priznale Kosovo, kako je i koliko uredila svoje odnose sa susedima".
Vlasi je apelovao i na Beograd i na Prištinu da se uzdrže od dosipanja ulja na vatru i "okrenu se evropskoj budućnosti svojih naroda".
"Srbija već deset godina nema nikakvu vlast na Kosovu, ali još uvek se čuje 'odbranićemo Kosovo'. Ali, kako braniti i odbraniti ono što više nije u vašim rukama i pod vašom kontrolom?", rekao je Vlasi.
On je ocenio da se ništa neće dobiti ni mišljenjem Međunarodnog suda pravde, niti podrškom nekih arapskih i nesvrstanih zemalja, jer se one nikada nisu ni mešale u evropska pitanja i promenu granica na evropskim prostorima.
Vlasi je još naveo i da bi prihvatio mesto ambasadora Kosova u Podgorici, pa i u Beogradu.
"Jasno mi je da su mi šanse za ambasadorsko mesto u Beogradu najmanje", rekao je Vlasi.

http://www.blic.rs/politika.php?id=87290
 
Vlasi je naveo da je nezavisnost Kosova gotova stvar, i da će zvaničnici u Beogradu morati da shvate da će Srbija "kada dodje na prag EU, biti pitana od predstavnika 22 zemlje te unije koje su priznale Kosovo, kako je i koliko uredila svoje odnose sa susedima".
Vlasi je apelovao i na Beograd i na Prištinu da se uzdrže od dosipanja ulja na vatru i "okrenu se evropskoj budućnosti svojih naroda".
"Srbija već deset godina nema nikakvu vlast na Kosovu, ali još uvek se čuje 'odbranićemo Kosovo'. Ali, kako braniti i odbraniti ono što više nije u vašim rukama i pod vašom kontrolom?", rekao je Vlasi.

e ja bas ne verujem u ovo... nekako mi je...:whistling::whistling:
 
Па ја чедин јаран...немају ни арбанаси власт над 30% КиМ-а...
А ипак....ко се задњи смеје....

10.gif
 
Sto imamo sagovornike ha ha ha ... Adema i Ujkica ha ha ha... pa polako JUNACI lopta je okrugla okrece se a i Vi s'njom ha ha ha... Za Siptare dovoljan je samo moj "Uzicki region" ne treba vam niko vise a za Ujkice na ja,Malo Italijani,malo Mi a ono rest Austrijancima da im timarite konje kao i pre! Mislim to vam i oni Zele!
SPAS SRBIJE
ZIVELA SRBIJA
 
Јели крвату чији постови подсећају људе на говор павелића (надам се модератори да је ово било демократски) шта се ти кеслачиш...
Сети се Вуковара!

..Vukowar..je "tvoja"..sramota ne moja....jel se sjecas ti ono kad je Milošević..jednom zgodom rekao.."malo morgen"...:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
..Vukowar..je "tvoja"..sramota ne moja....jel se sjecas ti ono kad je Milošević..jednom zgodom rekao.."malo morgen

Вуковар је добро одрађена војна акција, која се проучава на војним академијама...као и пробијање коридора кроз посавину... :D
То је доказ ваше крватске неспособности....дока вам амери нсиу дошли у помоћ...

13.gif


А "бљесак" и "олуја" су осуђени као геноцидни са намером етничког чишћења Срба са подручја РСК!

Тако да боље ти да ћутиш!
 

Back
Top