Vakcinacija

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.699
tema je malo konfuzna..
podstakla me ona druga tema o bajatim vakcinama koje su davane deci

nije na forumu zdravlje jer ima opet i zakonsku pozadinu (OBAVEZNA) jer kontam da je kod nas to uredjeno sa hoces neces moras a i da postoji izbor ne znas sta da mislis pogotovo ako se ne bavis medicinom

elem

sve te vakcine sto dobijaju klinci pod obavezno koliko je to legitimno da se klincima pogotovo bebama ubrizgava polumrtva bolest odnosno polumrtvi virus sa raznim drugim hemikalijama pravi paprikash

o tome da l je eticki je josh gore, da l je preventivno isto diskutabilno i dammit koliki je stvarni rizik za zdravlje dece ako ne dobiju vakcinu

josh sam citao i da u nekim zemljama nije obavezna vakcinacija ali da je to kod nas u praksi hoces neces moras

nacitao sam se pravih horora i kontradiktornosti na tu temu cak i da neki doktori ne vakcinisu svoju decu i svasta nesto oko toga

da li vakcinisanje treba da bude izbor roditelja ili izbor drzave?
zasto neke zemlje preporucuju ali ne naredjuju?
da li ste vakcinisali svoje dete ili niste ili da li bi?

ja licno ne znam sta da mislim dobro pa jos i nemam decu

sledila me dilema oko ovog cak moram da pitam kevu sa cim su me sve boli jer je paranoicna situacija :sad2:

dobro da ne dramim mnogo u svakom slucaju vrlo kontradiktorna tema a kod nas je to spakovano u mora se na pelcovanje dok u nekim zemljama to se preporucuje sta vi mislite?
 
па и нас су шприцали па нам мање-више није ништа... тако да је безбедно шприцати и децу.
 
ma pogledao sam nego kontas dilemu

ako mislis na cinjenicu da je npr. polio gotovo istrijebljen...
da nije bilo vakcinacije ne bi tako bilo...i to vrijedi za jos gomilu bolesti...

citala sam prije par godina neku raspravu o tome...
da li davati vakcine za bolesti s kojima smo se "obracunali"...ima li to smisla...
ispalo je da ima...mislim, sjeti se "Variola Vere"...:sad2:
aj nadjem clanak sutra ako stignem...
 

Back
Top