Problem sa drajverima za Vistu

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
.....
imam xfx geforce 8500GT....drajveri me yebu ali bukvalno od kad sam sastavio komp
znachi...
izbrisao sam ceo hard,ponovo instalirao Vistu Ultimate 64X...i na "chistu" instalaciju skinuo s neta najnovije drajvere... 182.50
nisam josh instalirao ama bash nishta..odradi veoma brzo i lako i kad resetuje pri dizanju sistema pokaze mi plav ekran anexpected eror bla bla...onda idu saveti da iskljuchim neshto u bios-u shedouing bla bla...i na kraju inishlajzing dump..itd.
pokushavao sam pre milion verzija drajvera ...neke rade bolje al u igrama me yebu i malo malo pa dobijem ono..nvkdml il tako neshto "has stop responding and recovered"windows dreamscene isto pri bilo kojoj verziji treperi ekran....zato sam i izbrisao sve i krenuo od 0..chak mi i apdejt ostao iskljuchen....el sam trebao neshto da instaliram pre drajvera?
Zna li neko u chemu je stvar al ne da me uputjuje na starije verzije drajvera nego zashto nece najnovije da instalira na "chistu" instalaciju?
 
znas kako Dereru najbolje da...zajmis tu grafu
citava ta serija je malo...sasava
npr. Maya inace izvrsno radi na gotovo svim NVidijama...osim na ovoj seriji...cijeloj...
tu "po defaultu" brljavi i ne postoji nacin da je natjeras da radi

elem, uzmi 7iljada (ko ja...) ili 9iljada ko...bogata raspikuca : )))
 
Nemam Vistu pa ne mogu sa sigurnoscu da ti odgovorim.Najbolje je da zapishesh tu gresku koju ti izbacuje, pa da ukucas u google zajedno sa tim serijskim brojem kartice.Verovatno je josh neko imao slican problem.

pa radio sam ja to milion puta
nashao sam i milion objashnjenja od 10 razlichitih nachina na koje treba instalirati drajvere da bi se "primili"...u device menager-u,preko windows update-a ili kako treba prvo neki program da izbrishe "ostatke"starih drajvera pa onda neshto dignesh sistem u sejf modu pa instalirash:dash:.....kako ima neshto u registry shto treba da se pobrishe jer ih ima gomila pa se "zbuni"(to kad ispucash 10 pokushaja instalacije na razne nachine,zato sam i brisao hard)kako je stvar u nekim bios podeshavanjima,kako je stvar u slabom napajanju...bla,bla...kako je taj nvkdml problem reshen fix-om preko apdejta josh pre par godina...i josh milion objashnjenja i reshenja...been there-done that:dash::dash::dash:
satju resetujem ponovo pa kad bude blue screen zapishem ama bash sve:confused:
sliko bi al mi crko mobilni pre par dana...josh jedna pogodnost:confused:
 
znachi,drajveri se instaliraju,dodje red na boot i umesto viste plavi ekran i belim slovima pishe:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

If this is the first time you ve seen this stop error screen,restart your computer.If this screen appears again,follow these stepps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.If this is a new instalation,ask your hardwarwe or software manufactuer for any windows updates you might need.If problem continue disable or remove any newly installed hardweare or software.Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.If you need to use safe mode to remove or disable components,restart your computer,pres F8 to select Advanced startup options,and then select safe mode.
Tehnical information:

*** STOP: 0x0000003B (0x00000000C0000005, 0xFFFFF98003F088D3, 0xFFFFF 98005220170,0x0000000000000000)

collecting data for crash dump...
initilazing disk for crash dump...

onda resetuje pa u krug ako izaberesh start windows normaly
 
recimo da sam...reshio...valjda
instalirao sam najnovije drajvere..znao sam da mora da bude neki debilizam u pitanju i bio je...nova verzija nvidijinih drajvera mi je trebala da al PRVO za chipset matichne ploche:dash::dash::dash::dash::dash:
tako da...hvala...meni?
moderacija sad moze temu da zatvori...il ostavi ako se pokaze da nisam bio u pravu....kako odluchi visha instanca:)
 
nisam nishta dirao u BIOS-u je sve na default-u..niti grafichku
danas sam opet krenuo od 0 ,znachi prvo instalirao Vista ultimate 64,onda service pack 1,posle toga sve mogutje apdejte preko windows update za stabilnost(samo razne tipa..for 64 systems i za zashtitu,ne drajvere za druge udredjaje)...i sve do toga ide OK
onda krenem prvo nvidia drajvere za motherboard najnovije nforce 15.25.....i to ide ok (mada nisam siguran jer kad podignem sistem pod instaled programs u control panelu pishe da nvidia drivers zauzima 2,4 gigabajta....el to greshka il treba toliko?)
dotle je sve ok,PROBLEM nastaje kad instaliram display drivers najnovije-182.50
instalira normalno kaze treba restart,resetuje i....onda:
blue screen...SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION...display driver nvlddmkm.sys...bla,bla

os: Windows Vista Ultimate 64
matichna: M2N32-SLI Deluxe
procesor: AMD Atholon 64 5200+
grafichka: XFX GeForce 8500 GT 256 MB DDR2
memorija: 2 GB GEIL DDR2 RAM 800 Mhz
hard disk: Western digital caviar 500 GB SATA 2 16MB...
 

Back
Top