G R I C K A Nj E N O K T I J U - strasno losa navika HELP!

uradi nadogradnju ili jos bolje "izlivanje" noktiju-protetika nokta!plastiku ces malo teze izgrickati a tvoji nokti ce zasticeni rasti ispod vestackih.nadogradnju mozes uraditi u bilo kom salonu,a izlivanje u malo boljim.nadogradnja je oko 900. din,a izlivanje 1200-1600 kako gde.uz korekciju traju oko 3 meseca i isplati se jer je to ipak veliki problem (i estetski-narocito na zeni,jer se zena prvenstveno poznaje po rukama),a lako resiv. :wink:
 
anndrea:
uradi nadogradnju ili jos bolje "izlivanje" noktiju-protetika nokta!plastiku ces malo teze izgrickati a tvoji nokti ce zasticeni rasti ispod vestackih.nadogradnju mozes uraditi u bilo kom salonu,a izlivanje u malo boljim.nadogradnja je oko 900. din,a izlivanje 1200-1600 kako gde.uz korekciju traju oko 3 meseca i isplati se jer je to ipak veliki problem (i estetski-narocito na zeni,jer se zena prvenstveno poznaje po rukama),a lako resiv. :wink:
To je dobra stvar stvarno jer ne mozes da dodjes do svojih, a ove tesko da mozes da grickas.

Ja sam prestala da ih grickam tako sto sam umesto njih grickala non stop suncokret.
 
Ja sam cula da ta nadogradnja i nije bas dobro resenje, jer ti prilikom nadogradnje bukvalno iseku nokte do koze (meni ne trebaju ja ih nemam :( ), i da posel bukvalno ne mogu da disu ovi prirodni nokti.
Takvu sam informaciju dobila, e sad ne znam, nisam licno probala.
Cak i pored toga, meni dugacki nokti jako smetaju, jedino da ih uradim u nekoj minimalnoj vraijanti.
A jel znate za neki lak?
Ja sam imala jedan, gorak je do bola, ali posto je nabavljen iz inostranstva, ovde ga ne mogu naci.
Oni Avonovi mi uopste nisu pomogli... Kao i obican lak :(
 
Micotakis:
Ja imam neverovatan problem s tim. Da li neko moze da mi pomogne da se odviknem?
Neki lak ili sl? Koristila sam i to, ali kad ga potrosim ja pojedem ono sto je poraslo :D
Pomoc!!!


kupi teglicu i kad bi da gricnes noktic onda umocis prstic u teglicu a unutra pomesana ljuta papricica i biber i beli luk i slicne grozne stvari sirce so i tako pa ako izdrzis da stavljas prste u usta i posle toga onda promeni sadrzaj teglice sa necim sto nikako nebi stavila u usta .... nisu mi verovali a sada vise negrickaju nokte! :twisted: :twisted:
 
uh, znam kako ti je! i ja sam grickala moje sve do pre nekih 3/4 godine....a moja jedina solucije da prestanem je bila da ide leto!! lepo vreme, dobar provod....devojke moraju da izgledaju super :lol:

dzabe ti ako si mnogo slatka, nista ti ne fali, sem toga sto grickas nokte - bas bljak, zar ne??

dakle....reci sebi - ide lepo vreme, moram da budem u odlicnom stanju...haha (jes' da malkice lupam ali takva sam jaaaa :lol: )....
i mozda prestanes!!

:arrow: meni su sad nokti bas super, jeste da ponekad puknu :evil: ali su dovoljno dugacki, i stalno radim french manicure...i izgledaju kao nadogradnja....ali su moji, i samo moji 8)

aj , caoske
 
Unapred bih zamolila osobe koje nemaju ovaj problem da ne citaju tekst koji sledi,jer ce naci da je grozan (mada, i njegova duzina vec ukazuje na to, zar ne?:)
.I ja imam isti problem, pogotovo kad sam pod stresom..
Ali mene to ne zabrinjava toliko. Jednostavno sam to prihvatila kao naviku koje se jednog dana moram osloboditi. Npr. tokom leta potpuno prestanem da grickam nokte, pa su divni, dugacki (jos i na moje pijanisticke ruke.. Ma, divota jedna :)). Ali, cim pocne nesto, ispiti, obaveze, nerviranje – moji nokti stradaju. Naravno, to me ne sprecava da ako imam neki vazan dan (npr. odlazak u pozoriste, neku zurku ili slicno) pustim nokte 2-3 nedelje ranije, tako da se svedu na neku normalnu duzinu… (inace, nameravala sam da ih pustim prosle nedelje, nije mi uspelo, imam ispite, pa grickam sve sto mi dodje “pod ruku”:))
Dakle – znas ono “Nije tesko prestati sa pusenjem, prestajao sam 100 puta!”… To ti je slicno kao kod mene..
Zato bas i ne znam da li sam merodavna da ti dam savet. Ali, bar ti mogu reci kako je kad ja prestajem.

Prvo – maksimalno sredis nokte – do savrsenstva doteras onu kozicu u dnu nokta, da bude potpuno uredna i ravnomerna (ako imas zanoktice, sredi i njih).
Mozes utrljati limunov sok u nokte (j to nikad isam radila, ali mi je drugarica savetovala), da bi nokti ojacali (i to treba raditi jednom dnevno). Takodje, umesto toga, mozes namazati Diklu ili nesto slicno. Moras negovati i ruke da uvek izgledaju dobro.
E, onda namazes bezbojni lak.
I nokti su savrseno uredni – samo sto su kratki.
I onda se kod mene javi izuzetna zelja da ih pustim:) I ni za zivu glavu ih necu gricnuti! Ako i uhvatim sebe u pokusaju, osujetim ga! :)
Samo pomislim na to koliko cu se nervirati sutradan sto sam odustala! To ti je kljucno, jer, ipak je grickanje noktiju samo navika i mozes je se resiti putem autosugestije.

Zatim, cim ti nokti malo porastu (onoliko da ima 2-3mm “belog”), onda namazes beli lak (on najbolje stoji na kratke nokte)
I svakog dana mazes kremu za ruke, Diklu ili nesto slicno…
Nemoj turpijati nokte prve dve nedelje, nego tek kad porastu dovoljno da se nesto sa njima moze uraditi.

Ako ti je problem nervoza – nadji sebi drugu zanimaciju, kao sto ti je vec rekla neka od clanica. Nemoj Plazmu, ona je kaloricna, inace ces dobiti i duge nokte i debelu guzu:)
Najbolje bi bilo nesto od povrca – mozes sargarepu.
Uvek se trudi da imas nesto da radis. I uvek obaveze zavrsavaj na vreme, da ne bude neprevidjenih situacija u kojima mozes izgubiti kontrolu.

Misli da si TI sebi najvaznija – to sto grickas nokte nece ti pomoci da resis problem. I samo ces SEBI stetiti. I samo ces se TI nervirati sto imas kratke nokte.
Nagovori decka ili najbolju drugaricu da te opominju i podrzavaju.

Takodje, mozes sebi obecati neku nagradu ako odredjeno vreme ne grickas nokte. Npr. nesto novo od garderobe ili neki specijalni slatkis… Ili, npr, ako planiras da odes u bioskop danas, ostavi ga za sledecu nedelju, ali da do tada ne grickas nokte. Glup je primer, ali nesto slicno, sad mi nista ne pada na pamet.. Bilo bi dobro uceniti sebe – ako nesto jako zelis, uslovi to negrickanjem noktiju.

Dakle – saveti:
- negovanje
- autosugestija
- nagradjivanje
- uslovljavanje

I jeste strasno, ali ce ti mozda uslovljavanje doneti vise koristi od autosugestije…
Zelim ti srecu!
Ja prestajem od sutra, kad mi se zavrsi vazan ispit..
Srecno nam bilo…
:wink:
 
Snezna_kraljica:
Unapred bih zamolila osobe koje nemaju ovaj problem da ne citaju tekst koji sledi,jer ce naci da je grozan (mada, i njegova duzina vec ukazuje na to, zar ne?:)
.I ja imam isti problem, pogotovo kad sam pod stresom..
Ali mene to ne zabrinjava toliko. Jednostavno sam to prihvatila kao naviku koje se jednog dana moram osloboditi. Npr. tokom leta potpuno prestanem da grickam nokte, pa su divni, dugacki (jos i na moje pijanisticke ruke.. Ma, divota jedna :)). Ali, cim pocne nesto, ispiti, obaveze, nerviranje – moji nokti stradaju. Naravno, to me ne sprecava da ako imam neki vazan dan (npr. odlazak u pozoriste, neku zurku ili slicno) pustim nokte 2-3 nedelje ranije, tako da se svedu na neku normalnu duzinu… (inace, nameravala sam da ih pustim prosle nedelje, nije mi uspelo, imam ispite, pa grickam sve sto mi dodje “pod ruku”:))
Dakle – znas ono “Nije tesko prestati sa pusenjem, prestajao sam 100 puta!”… To ti je slicno kao kod mene..
Zato bas i ne znam da li sam merodavna da ti dam savet. Ali, bar ti mogu reci kako je kad ja prestajem.

Prvo – maksimalno sredis nokte – do savrsenstva doteras onu kozicu u dnu nokta, da bude potpuno uredna i ravnomerna (ako imas zanoktice, sredi i njih).
Mozes utrljati limunov sok u nokte (j to nikad isam radila, ali mi je drugarica savetovala), da bi nokti ojacali (i to treba raditi jednom dnevno). Takodje, umesto toga, mozes namazati Diklu ili nesto slicno. Moras negovati i ruke da uvek izgledaju dobro.
E, onda namazes bezbojni lak.
I nokti su savrseno uredni – samo sto su kratki.
I onda se kod mene javi izuzetna zelja da ih pustim:) I ni za zivu glavu ih necu gricnuti! Ako i uhvatim sebe u pokusaju, osujetim ga! :)
Samo pomislim na to koliko cu se nervirati sutradan sto sam odustala! To ti je kljucno, jer, ipak je grickanje noktiju samo navika i mozes je se resiti putem autosugestije.

Zatim, cim ti nokti malo porastu (onoliko da ima 2-3mm “belog”), onda namazes beli lak (on najbolje stoji na kratke nokte)
I svakog dana mazes kremu za ruke, Diklu ili nesto slicno…
Nemoj turpijati nokte prve dve nedelje, nego tek kad porastu dovoljno da se nesto sa njima moze uraditi.

Ako ti je problem nervoza – nadji sebi drugu zanimaciju, kao sto ti je vec rekla neka od clanica. Nemoj Plazmu, ona je kaloricna, inace ces dobiti i duge nokte i debelu guzu:)
Najbolje bi bilo nesto od povrca – mozes sargarepu.
Uvek se trudi da imas nesto da radis. I uvek obaveze zavrsavaj na vreme, da ne bude neprevidjenih situacija u kojima mozes izgubiti kontrolu.

Misli da si TI sebi najvaznija – to sto grickas nokte nece ti pomoci da resis problem. I samo ces SEBI stetiti. I samo ces se TI nervirati sto imas kratke nokte.
Nagovori decka ili najbolju drugaricu da te opominju i podrzavaju.

Takodje, mozes sebi obecati neku nagradu ako odredjeno vreme ne grickas nokte. Npr. nesto novo od garderobe ili neki specijalni slatkis… Ili, npr, ako planiras da odes u bioskop danas, ostavi ga za sledecu nedelju, ali da do tada ne grickas nokte. Glup je primer, ali nesto slicno, sad mi nista ne pada na pamet.. Bilo bi dobro uceniti sebe – ako nesto jako zelis, uslovi to negrickanjem noktiju.

Dakle – saveti:
- negovanje
- autosugestija
- nagradjivanje
- uslovljavanje

I jeste strasno, ali ce ti mozda uslovljavanje doneti vise koristi od autosugestije…
Zelim ti srecu!
Ja prestajem od sutra, kad mi se zavrsi vazan ispit..
Srecno nam bilo…
:wink:


haha, pa zbog toga znaci.... :P (pijem 8 L h2o na dan pa je ok, right?)

bas si joj dala super savet i potpuno se slazem sa tobom ......ALI ja ipak ne mogu da odolim kad je u pitanju plazma, no, no!!
 
Micotakis:
Ja imam neverovatan problem s tim. Da li neko moze da mi pomogne da se odviknem?
Neki lak ili sl? Koristila sam i to, ali kad ga potrosim ja pojedem ono sto je poraslo :D
PomRECI CU TI NESTO STO SIGURNO POMAZE JER SAM I JA IMALA TAJ PROBLEM:::Samo jedan dan pokusaj da to ne radis i videces vise te nece spopadati takav apetit..veruj mi...Jedan psiholog je to napisao negde i ja sam se kiselo nasmejala pomislivsi da to nije tacno...probala sam...i danas imam divne nokte...tvoj karakter je vazan i pokazi da ga imas dakle 24 sata zaborvi na nokte i javi ima li efekta :D :D oc!!!
 
Hvala vam na savetima, i eto dok sam ih citala uzivala sam i grickala noktice :D
Ljudi ja to pokusavam vise od 10 godina, ali mi ne uspeva. Ustvari, porastu,I kad porastu uopste mi nisu "zanimljivi" za grickanje. Ali se slome..i nastavim da ih grickam do sledece godine :(
Mazem i diklu i Avonov lak za jacanje, ali nisu mi nesto cvrsti..Doduse, nisam im dala vreme da mi pokazu.
U svakom slucaju, pokusacu! Drzi te mi palceve :D
 
Moras da uradis jednostavno izlivanje noktiju bas sa akrilom. Akril dozvoljava da nokat dise ispod nokatne ploce i manje stetan za tvoj prirodan nokat. Ako pozelis da skines on se istopi u specialnoj tecnosti bez ostecenja nokta za razliku od gela koi mora da se isturpija a samim tim i ostecuje povrsinu tvog nokta jer prilikom turpijanja se skida i prirodni sloj keratina. )
 

Back
Top