Ahtisaari: Hrvati i Slovenci sve bliži arbitraži

Just_a_man

Primećen član
Poruka
1.000
Granični spor Hrvatske i Slovenije koji blokira hrvatske pristupne pregovore mogao bi, kako se čini, ići prema arbitraži, rekao je Maarti Ahtisaari. No to će još malo odgoditi pregovore.

"Čini se da slučaj možda više ide prema arbitraži", rekao je bivši finski predsjednik u razgovoru za Reuters. "A ako je tako, ja bih sebe isključio jer će u tom slučaju trebati pravnik."

Europski povjerenik za proširenje Olli Rehn predložio je u siječnju Hrvatskoj i Sloveniji da se u rješavanje njihova spora uključi skupina stručnjaka na čelu s Ahtisaarijem, koja bi pomogla u rješavanju graničnog pitanja i deblokadi hrvatskih pristupnih pregovora.

Upitan smatra li da bi Hrvatska mogla odustati od rješavanja spora pred Međunarodnim sudom u Haagu, Ahtisaari je rekao: "Ne znam, ali sam siguran da će shvatiti da bi, ako to učine (idu na sud), pristupni pregovori mogli biti odgođeni na još dulje vrijeme... jer će to trajati mnogo dulje."

Ahtisaari je sugerirao da bi arbitraža iskusnog pravnika mogla biti najbolje rješenje.

Izvor: http://www.net.hr/vijesti/europa/page/2009/04/07/0005006.html


Strpljenje se isplati :)
 
A i koji će nam qurac Ahtisari! :evil:

Taj gdje god dođe, pravi sranja! :rtfm:

:ok:

pa shvatio i on sam na vreme:hahaha: uostalom pookupio je nobelovu nagradu :eek: šta će mu sad još i da se Hrvatskoj zamjeri:lol:

u Srbiji nije dobrodošao...pa još i da u Hrvatskoj ima isti tretman :mrgreen: neće čovek grlom u jagode...ipak pogledao na kakvom turističkom sajtu da se prodaju kuće na hrvatskoj obali za bagatelu pa bi i on koju onako za penzionerske dane...ipak je u Hrvatskoj daleko toplije nego u njegovoj finskoj:lol:;)
 
ako čitaš hrvatske novine za vreme 1 mjeseca vrejovat češ da jim pripada teritorij kod klagenfurta
ali što se tiče arbitraže, ako znam sve se radi oko toga da se učini mediacija i ne arbitražća.
pa i to je predloog rehnna.

Original postavio ljubo_001
A i koji će nam qurac Ahtisari!

Taj gdje god dođe, pravi sranja!

onda praiš da je po nacionalnosti hrvat?
objektivnost europe pa taka.
 

Back
Top