Priznali Kosovo zbog puta u EU

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Uzajamne posete na nivou predsednika država imale bi nesumnjivu vrednost i dale bi apsolutni podstrek daljoj afirmaciji dobrih odnosa u delu u kome oni treba da budu poboljšani“, rekao je šef crnogorske države u intervjuu Tanjugu.


On je objasnio da sa Tadićem već ima izuzetnu komunikaciju, i ličnu i kroz komunikaciju ministarstava spoljnih poslova, u zajedničkom uverenju da treba „ohrabriti dobre odnose Crne Gore i Srbije“. On je uveren da Srbija, kao i sve zemlje zapadnog Balkana, treba da bude u Evropskoj uniji i da se, kao i Crna Gora, što pre nađe na beloj šengenskoj listi. „Ubeđen sam da je vlast u Beogradu posvećena tome i da ono što je aktivnost predsednika Tadića u punoj afirmaciji pozicije Srbije kao vredne, važne regionalne države obezbeđuje da Srbija osigura bolji kvalitet života“, istakao je Vujanović.
Na pitanje o crnogorskom priznanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova, Vujanović je rekao da je Podgorica povukla taj potez nakon što je „postalo izvesno da će Crna Gora imati ozbiljnu štetu u svojim integracionim procenama ako to ne učini. Bilo je jasno da Crna Gora ne može imati dobar integracioni hod, aplicirati za EU niti imati kvalitetnu komunikaciju sa NATO ako ne sledi politiku ogromne većine zemalja koje su priznale nezavisnost Kosova“, smatra crnogorski predsednik.
On je istakao da „apsolutno podržava zaključenje“ sporazuma Srbije i Crne Gore o dvojnom državljanstvu, da je u dosadašnjim pregovorima mnogo toga usaglašeno i da postoji „vrlo visoka saglasnost oko finalizacije sporazuma“ uprkos suprotstavljenim konceptima sa kojim se ušlo u pregovore.

Ubrzati imenovanje ambasadora
Vujanović je ocenio da su mediji u obe države dali mali publicitet dobroj saradnji u nizu oblasti, fokusirajući se pre svega na pitanje ambasadora Crne Gore u Srbiji. „To je suviše pojednostavljeno gledanje na odnose dve zemlje. Mi smo uvereni da proces imenovanja ambasadora treba ubrzati, da komunikaciju dva ministarstva inostranih poslova treba intenzivirati kako bi se procedura postavljanja ambasadora Crne Gore u Beogradu maksimalno ažurno završila“, podvukao je Vujanović.


e rodjaci na sta ste spali aj sad odjebite malo:ok::thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
Sta ti je ovde cudno?Mnogo je bezbolnije naljutiti slabasnu Srbiju nego velikog tatu.To sto je CG priznala Kosovo uopste nije neka velika tragedija vec sasvom ocekivan i realan potez sa njihove strane.Problem je sam odnos Srba i Crnogoraca koji je i pre priznavanja nezavisnosti Kosova bio los.Setimo se samo tenzija za vreme referenduma.Sa jedne strane imamo pokusaj rezima u CG da na razne nacine smanji procenat Srba(i ovde ima forumasa iz CG koji te ljude podrugljivo nazivaju posrbicama),problemi koje ima SPC,zatim tu su politicki predstavnici Srba u CG na celu sa ludim amfilohijem koji svojim glupim potezima cine uslugu vladajucem rezimu najavljujuci nekakvo ponovno ujedinjenje(nedaj Boze) i slicne gluposti.Sa druge strane imamo rezim u Srbiji koji glumi uvredjenu mladu,i koji jos od doba Kostunicine vlasti stvara lose odnose sa Crnom Gorom cineci da sam narod u Srbiji ima odedjenu odbojnost prema crnogorskom narodu.O onoj farsi sa proterivanjem ambasadora ne treba trositi reci.Valjda ce narod u Srbiji i CG shvatiti na kraju da su vlasti te koje stvaraju mrznju medju njima i da ih sto pre treba menjati.Neko je ovde na forumu vec pisao da je u pozadini svih nesreca koje nas pogadjaju u poslednje vreme,beda i siromastvo.Ima tu dosta istine,jer da se u Srbiji u CG(kao i u ostalim drzavam bivse SFRJ) zivi kao u Svedskoj i Finskoj verovatno ni nas ni njih ne bi mnogo zanimale neke trivijalne stvari na koje pametni ljudi ne obracaju paznju vec samo blesavi Balkanci koji uvek idu glavom kroz zid.
 
bash mi ih je zao, :hahaha:
propasce Crna Gora zbog toga shto si ih ti negde precrtao crvenim flomasterom!:hahaha:

naravno da nece propasti al sto se mene tice prezirem ih iz dna duse , mrzim ih jer su izdali krv svoju i pljunuli na kosti svojih predaka, na veru pravoslavnu i postali izdajnici i izrodi.

takodje smatram da vecina pripadnika srpskog naroda deli isto misljenje tj o milogorcima ne misli nista dobro.
 
naravno da nece propasti al sto se mene tice prezirem ih iz dna duse , mrzim ih jer su izdali krv svoju i pljunuli na kosti svojih predaka, na veru pravoslavnu i postali izdajnici i izrodi.

takodje smatram da vecina pripadnika srpskog naroda deli isto misljenje tj o milogorcima ne misli nista dobro.

bice pre da ih je nagon za samoodrzavanjem naterao da se osamostale i da se distanciraju od autodestruktivne Srbije.
Nema tu velike filozofije, od istorije se ne zive, a CGorci su i dalje pravoslavci i to SPC pravoslavci!
Medjutim dojadilo im je da se shlepaju uz ovakvu Srbiju koja se okrece van svih svetskih tokova.
Mozemo da se bunimo koliko hocemo, ali danas svako gleda svoje interese, i Crnogorci i Rusi, samo Srbici veruju u neku ljubav, poshtenje i sl u politici:confused:
 
bice pre da ih je nagon za samoodrzavanjem naterao da se osamostale i da se distanciraju od autodestruktivne Srbije.
Nema tu velike filozofije, od istorije se ne zive, a CGorci su i dalje pravoslavci i to SPC pravoslavci!
Medjutim dojadilo im je da se shlepaju uz ovakvu Srbiju koja se okrece van svih svetskih tokova.
Mozemo da se bunimo koliko hocemo, ali danas svako gleda svoje interese, i Crnogorci i Rusi, samo Srbici veruju u neku ljubav, poshtenje i sl u politici:confused:

mi ovde ne pricamo o samostalnosti vec o priznavanju kosova od strane crne gore a to je klasicna izdaja i otpadnistvo i pljuvanje na sopstvenu veru i krv predaka svojih .

a izdajnike svugde u svakoj civilizaciji sveta mrze i preziru.
 
mi ovde ne pricamo o samostalnosti vec o priznavanju kosova od strane crne gore a to je klasicna izdaja i otpadnistvo i pljuvanje na sopstvenu veru i krv predaka svojih .

a izdajnike svugde u svakoj civilizaciji sveta mrze i preziru.

Da je odrzan referendum o priznavanju KiMa od CG, tamo sigurno ne bi proshao, ali tu su politichke elite, koje odluchuju i koje gledaju da izvuku interes za svoju zemlju u datim okolnostima! Tako je bilo i sa Makedonijom.
 
Bilo je jasno da Crna Gora ne može imati dobar integracioni hod, aplicirati za EU niti imati kvalitetnu komunikaciju sa NATO ako ne sledi politiku ogromne većine zemalja koje su priznale nezavisnost Kosova

Sve osobine klasičnog balkanskog politikanta sažete u jednu rečenicu:

1. Koristi nebulozne izraze u nadi da niko neće razumeti o čemu govori
2. Pokazuje kukavičluk i nedostatak ideje i autentične politike, to jest, može se lako i lepo uceniti
3. Otvoreno laže: Đukanović nije pristao na ucene oko priznanja zbog "europskog hoda" nego da izbegne hod u italijanski zatvor. Samo par nedelja pre toga su ga izostavili sa optužnice
4. Još otvoreno laže: ogromna većina zemalja nije priznala ilegalni pokušaj secesije kosovskih Albanaca. Tačnije, oko 140 članica UN to nije uradilo.

Sve u svemu: jednu kulturu u kojoj je od časti napravljena nauka i folklor, ovaj sadašnji režim je stvarno sunovratio na duboko blatnjavo dno.
 
kako da ne zbog cega god su priznali mursh onda tamo!
Bolece me bas za Crnu Goru

ne znam zasto oni pajseri po skupstini i vladi uopste tu nesto s njima se cimaju. Hladni odnosi najobicnija neka saradnja izmedju dve strane zemlje sa suprotnim interesima i dovidjenja
 
Čepulja

Thumb_MS-20060481.jpg


Filip Vujanović zatražio hitno otopljenje odnosa sa Srbijom, političari tvrde da je reč o velikom strahu crnogorskog predsednika od bojkota srpskih turista

BEOGRAD - Predsednik Crne Gore Filip Vujanović izrazio je spremnost za hitan susret sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem kako bi odnosi između dve zemlje bili unapređeni na najvišem državnom, političkom i diplomatskom nivou. Vujanović je istakao i neophodnost saradnje u oblasti turizma i ekonomije, dok je odluku o priznanju nezavisnosti Kosova opravdao pritiscima u oblasti evrointegracija.

- Podgorica je povukla taj potez nakon što je postalo izvesno da će Crna Gora imati ozbiljnu štetu u svojim integracionim procenama ako to ne učini. Bilo je jasno da će Crna Gora imati usporavanje ili čak blokadu evropskog puta ukoliko ne prizna Kosovo - objasnio je Vujanović.

S druge strane, političari u Srbiji tvrde da je pomirljiv stav predsednika Crne Gore posledica straha od predstojeće turističke sezone i eventualnog bojkota srpskih turista.

Zamenik predsednika skupštinskog Odbora za inostrane poslove Miloš Aligrudić iz DSS za Kurir ocenjuje da se ovakav Vujanovićev pomirljiv ton svakako može povezati sa početkom turističke sezone.

- U suštini, to su sve jeftini politički potezi koje čelnici Crne Gore već neko vreme preduzimaju. Ustvari, oni to rade još od trenutka kada su kao država priznali samoproklamovanu nezavisnost Kosova i Metohije - kaže Aligrudić.

Željko Ivanji iz G17 plus naglašava da crnogorska vlast radi i govori samo ono što joj odgovara.
- Istina je da svakog od nas boli takva odluka crnogorske države. Ovakva turistička izjava Filipa Vujanovića mene sigurno neće ubediti da ove godine letujem na Crnogorskom primorju. Želim da idem tamo gde se najviše osećam kao kod kuće i u državu koja je prijatelj mom narodu. Recimo, u Grčkoj se osećam kao kod kuće, dok u Crnoj Gori takav osećaj ne postoji već neko vreme - iskren je Ivanji.

Nataša Jovanović iz SRS ponavlja da je odluka Crne Gore da prizna Kosovo zabadanje noža u leđa Srbiji.
- Mi očekujemo da se takva odluka povuče. Kada govorimo o turizmu, za SRS more u Crnoj Gori je srpsko more i naravno da bi građani Srbije trebalo tamo da idu. Ali, nije prihvatljivo da se na ovakav način pokušava odobrovoljavanje srpskog naroda da to učini. Zna se pravi način, a to je da se odluka o priznavanju nezavisnosti kvazidržave Kosovo povuče. I to će uslediti onda kada se svrgne kriminalizovani režim koji je trenutno na vlasti u Crnoj Gori - tvrdi Jovanovićeva.

BALINT PASTOR: U CRNU GORU ZBOG PARA
 
sta taj Vujanovic ti je rodjak ?

Znas kako ga mi ovamo zovemo? Andol. Nit´ pomaze, nit´ odmaze...

ma vade se i opravdavaju - p1cke najobicnije milogorske

sto se mene tice dok sam ja ziv ta gamad milogorska su kod mene precrtana crvenim flomasterom

od mene mogu da dobiju samo dve stvari - onu stvar ili nogu u dupe.

A vidim ja, kriza nas je samo zbog ovoga stosla... :D

Meni bas drago sto su priznali Kosova republjik, ako nista a ono zbog Adema i Vintage-a. :per:
 
ma ko ih .... ne bi im tamo nikad preskocio dok ne povuku priznanje nezavisnosti siptarske teroristicke drzave i ne kleknu i ne izvine se....

po meni glup je srbin koji tamo ode....

letovanje u grckoj je i bolje i jeftinije nego u crnoj gori. recimo letovanje na paraliji ili krfu....

srpske devize treba trositi tamo gde Srbe vole

crnogorci nas mrze i zele nam zlo....
 

Back
Top