Srpska vojska najbolja u regionu

БЕОГРАД – Државни секретар Министарства одбране Душан Спасојевић изјавио је вечерас да је по најновијој анализи америчке агенције за стратешка истраживања „Стратфор” Војска Србије напрофесионалнија и најобученија у региону.Спасојевић је рекао и да ће уколико у неком наредном периоду државно руководство донесе одлуку о приступању наше земље Алијанси, Србија имати за то спремну војску а ако не дође до тога да ћемо имати одлично обучене војнике.

Коментаришући пријем Хрватске и Албаније у НАТО, он је рекао да то значи да на западним и јужним границама сада имамо припаднике Алијансе оценивши да би Албанија, у неком будућем времену могла да представља проблем за прикључење Србије Алијанси.

Спасојевић је за телевизју Б92 оценио и да се, у зависности од сопствене перцепције, тај пријем може са становишта Србије посматрати позитивно јер се налазимо у сигурном безбедносном окружењу.

Он је навео и да су и Црна Гора и БИХ и Македонија изразили отворену жељу и спремност да се прикључе Алијанси и да ће до тога и доћи подсетивши да Македонија само спор са Грчком око назива спречава то и постане.

По његовим речима, ми сарађујемо са свима. Спасојевић је рекао и да су се односи Србије и НАТО највише развијали у периоду од 2004. до 2007. године када је на власти у Србије била Демократска странка Србије и премијер Војислав Коштуница, када је и отворена НАТО канцеларија у Београду.

Он је указао и да је Србија једина држава бомбардована од стране НАТО и да према Алијанси постоји озбиљан отклон од Алијансе код грађана Србије.

http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Po-Stratforu-nasha-vojska-najbolja-u-regionu.sr.html

__________________________________________________________________

Vest me čini ponosnim.
 
Све .. све....али Војска Србска није уништена....морам да речем истину....знам доста људи који су у Војсци....и сви тврде да смо јачи него пре....а нису демократе ни жути..већ Срби кавлитетни!

Посмењивали су доста комунситичког кадра....и поставили младе и часне официре(Србе)које су обучавали сикусни ратни официри...који и сада имају команду у војсци!

Neko bi trebao da ti kae da boj ne bije srce u junaka, vec svijetlo oruzije.
 
Super u odnosu na koga, na šta?
A ti bi nekog ratnika za komandanta?
Rekoh jednom davno, dajte organizujte se više i nekakvu organizaciju poput IRA-e i sličnih, zvanično se ogradite od politike Republike Srbije i krenite u oslobađanja. Srbiju tako niko ne bi mogao da proziva, a posao se radi...

Ja bih tako uradio da nisam izdajnik.
 
Откуд ти то, да немају опрему...само да знаш, супер опрему имамо!
Него немамо врховног команданта...орног за акцију!

RV koje se sastoji od zastarelih G4, skoro pa enupotrebljivih Orlova i tri operativna MiG-a 29?
Bliske vazdusne podrske koja se sastoji od preinacenih civilnih Gazela, potpuno neoklopljenih?
Tenkova M84 ciji je oklop delotvoran kao i kackavalj?
Koja je to super oprema koju imamo?
 
Super u odnosu na koga, na šta?
A ti bi nekog ratnika za komandanta?
Rekoh jednom davno, dajte organizujte se više i nekakvu organizaciju poput IRA-e i sličnih, zvanično se ogradite od politike Republike Srbije i krenite u oslobađanja. Srbiju tako niko ne bi mogao da proziva, a posao se radi...
Napravio ja *S.T.O. ovde na forumu al si mi obrisao ... valjda nije hteo Mišković da finansira il šta li već ...

*Srpska Teroristička Organizacija
 
Napravio ja *S.T.O. ovde na forumu al si mi obrisao ... valjda nije hteo Mišković da finansira il šta li već ...

*Srpska Teroristička Organizacija
Pa kad si amater!!! Kako bre da u nazivu stoji TERORISTIČKA??? Gde bre to ima? :lol:
OSLOBODILAČKA valjda. Vidiš da se svi teroristi oslobađaju od nečega i nekoga...
I ne može tako na Forumima, nije u redu, kompromituješ nas. Lepo pisamce u parlament, snimak na YT...
Ebote, pa je l' moram svaku tajnu da vam otkrijem?
 
Super u odnosu na koga, na šta?
A ti bi nekog ratnika za komandanta?
Rekoh jednom davno, dajte organizujte se više i nekakvu organizaciju poput IRA-e i sličnih, zvanično se ogradite od politike Republike Srbije i krenite u oslobađanja. Srbiju tako niko ne bi mogao da proziva, a posao se radi...

Ja bih tako uradio da nisam izdajnik.

Ај нормнално причај, или ниси способан за такво нешта?
Нема потребе за РАТНИКА, већ једноставо да му је Србије изнад свега!
 
Pa šta ti znači ono: oran za akciju? Kakvu akciju? Smotre, čišćenje kruga? Znamo svi mi na šta si mislio... Fali tebi ''ratova i vojski''.

Па акцију коју војска треба да спорведе, када нека национална мањина на територији Србије прогласи своју непостојећу, терористичку државу!
Значи да делује у оквиру онога шта је и сами разлог њеног постојања и зашто је држава Србија и финансира!
 
Па акцију коју војска треба да спорведе, када нека национална мањина на територији Србије прогласи своју непостојећу, терористичку државу!
Значи да делује у оквиру онога шта је и сами разлог њеног постојања и зашто је држава Србија и финансира!

Ok. A treba li pre toga da se stekne podrška, da se pridobiju prijatelji među razvijenijim i jačim zemljama? Ne kao Rusija da samo priča, već da pohisteriše nekad ka ovim našim ''neprijateljima'', čisto da nas shvate ozbiljnije?
Treba li prvo diplomatski da se otvore vrata za takve akcije?
Treba li para za to? Pominjali smo opremu i naoružanje...

Žrtava imamo tj. biće, to nije problem... :roll:
 
Ok. A treba li pre toga da se stekne podrška, da se pridobiju prijatelji među razvijenijim i jačim zemljama? Ne kao Rusija da samo priča, već da pohisteriše nekad ka ovim našim ''neprijateljima'', čisto da nas shvate ozbiljnije?
Treba li prvo diplomatski da se otvore vrata za takve akcije?
Treba li para za to? Pominjali smo opremu i naoružanje...

Žrtava imamo tj. biće, to nije problem... :roll:

Наравно да треба подршка...
Али гледај овако...
Нека национална мањина прогласи независност у СРЕД Србије....зпада се повуче са општинских линија...у унутрашњост...и чека акцију наше војске...Руси слете у БГ...и кажу договорено са западаом.."летите" на Свер КиМ-а!
Образложење за нереаговање наше Војске:
Неки генерал пецајући каже...нисам добио наређење Врх.Комаданта
Врх Комадант каже:
Ово је била замка запада да би нас поново бомбардовали и ушли у читаву Србију!
А иначе куне се у запад!

Ај сада ти мени реци шта је ово..ко кога!!
 
Војска је скроз пропала откако је дос дошао на власт. У војсци су уништили све ракете стрела ,већину тенкова. Деморализовали је, пуна дрогираната. Само кретен би стварно веровао да је српска војска данас најјача у региону.

О чему ти причаш? Јел погледаш некада ТВ? Шта су причали наши пилоти који су 99. полетали? Авиони су били неисправни, један амерички је могао све да их поруши. Нису имали налете, а сада имају. То не причам ја, то је рекао пилот. Американци и Руси имају компјутеризоване тенкове, а теби је жао оних из другог светског рата:hahaha:. Грешка садашње власти је што је уништила оружје, а купила исто такво.
 
RV koje se sastoji od zastarelih G4, skoro pa enupotrebljivih Orlova i tri operativna MiG-a 29?
Bliske vazdusne podrske koja se sastoji od preinacenih civilnih Gazela, potpuno neoklopljenih?
Tenkova M84 ciji je oklop delotvoran kao i kackavalj?
Koja je to super oprema koju imamo?
G4-orke i Orlovi ce se budziti u Izraelu, Migova imamo cetiri, a Sutanovac je rekao da je u planu da do 2010 nabavimo jos 18 komada. Gazele (Game) nisu preinacene civilne, vec uz francuske, jedine koje imaju kapacitet i za delovanje po ciljevima na zemlji i po onima u vazduhu. Kako bi ih ti oklopio, stvarno ne znam, buduci da se toga nisu setili ni oni koji imaju Apace.

Sto se tice tenkova, oni su u ratovima na Balkanu zbog terena uvek korisceni kao vatrena podrska, a ne kao orudje koje ce se koristiti kao npr. u Zalivskom ratu za probijanje neprijateljskih linija. Na Balkanu i ostalim brdovitim i posumljenim vukojebinama boj ne bije ni svijetlo oruzje, ni srce u junaka, nego dobro obucena i opremljena pesadija uz vatrenu podrsku. A to imamo.
 

Back
Top