The inner world of the cell

eh pa mislim stvarno sramota. niti jedna komentar. Ovaj film je mene bukvalno rasplakao od ushicenja kada sam ga pogledao 1, 3, 100 put. Kako je prelep nacin na koji kinezin hoda, ili kako iRNK izlazi i transkribuje se u proteine, ili citoskelet :heart: ima grupa na facebook - u sa ovim filmom. ja ga obozavam :) ja nameravam da snimim film u trajanju od 2 sata sa ovom tematikom :)
 
eh pa mislim stvarno sramota. niti jedna komentar. Ovaj film je mene bukvalno rasplakao od ushicenja kada sam ga pogledao 1, 3, 100 put. Kako je prelep nacin na koji kinezin hoda, ili kako iRNK izlazi i transkribuje se u proteine, ili citoskelet :heart: ima grupa na facebook - u sa ovim filmom. ja ga obozavam :) ja nameravam da snimim film u trajanju od 2 sata sa ovom tematikom :)

Kakve komentare ocekujes?

Ovo je jako lep film, ja ga pustam mojim studentima vec godinama.

Ono sto je mali problem sa njime je sto je strahovito uproscen i uredjen - daje znacajno pogresnu sliku o funkcionisanju celije. Sve u filmu se krece polako i lepo, uz muziku. U stvarnosti? Stvari jure okolo, vibriraju, skakucu napred-nazad, nalecu jedne na druge; reakcije se dogadjaju tek kada prava stvar pod pravim uglom naleti na pravi enzim.

Onaj molekul kinezina koji vuce teret niz mikrotubulu...kretanje takvih stvari je krajnje haoticno, pet koraka napred, tri nazad, pa pauza, pa tri koraka napred, pa dva nazad...

Jako lepo, drugim recima, ali ne predstavlja pravo stanje stvari...
 

Back
Top