Voznja maloletnika bez vozacke dozvole?

5.0FSI

Početnik
Poruka
4
Otvoram ovu temu na ovom forum jer znam da je jedan od posecenijih. Zanima me da li bilo ko od vas zna nesto o zakonu o bezbednosti saobracaja (trenutnom, ne novom) sto se tice maloletnika, za volanom. Ako imate neki link ostavite da pogledam. Hvala

Nisam znao bolje mesto gde ovu temu da otvorim, ako postoji molim moderatore da premeste.
 
Otvoram ovu temu na ovom forum jer znam da je jedan od posecenijih. Zanima me da li bilo ko od vas zna nesto o zakonu o bezbednosti saobracaja (trenutnom, ne novom) sto se tice maloletnika, za volanom. Ako imate neki link ostavite da pogledam. Hvala

Nisam znao bolje mesto gde ovu temu da otvorim, ako postoji molim moderatore da premeste.

Bjež' đa'ole tamo, ja ih puštim da voze kad god traže, treba da se uče što prije da voze
 
Ovako:

1. Zavisi gde te uhvate da vozis.
2. Dal si pokusao da bezis.
3. Od tvog iskaza sudiji za prekrsaje.

Znaci mene su uhvatili na putu koji nije bas naseljen ali racuna se u naseljene posto je odmah do glavnog puta,jos sam pokusao da bezim ali tesko je to islo jer sam tero Ficu...Tad sam imao 17 godina i stigla mi je prijava pre neki dan(posle godinu i 6 meseci),kod sudije sam samo sve priznao,znaci kazes "jeste vozio sam","nisam razmisljao" i "zeleo bi da mi se izrekne disciplinska mera".Stigla mi je kazna od citavih 500dinara,jer je sudija bio dobar pa je sve to rekao umesto mene(ja sam samo klimao glavom) i dao mi je kaznu od 500 dinara.Znaci nemoj da se prepires sa njima, zakljucio da su i tebe uhvatili da vozis bez dozvole pa da si zato otvorio ovu temu. Samo priznas i bice blaza kazna,ako se prepires zabrani ti polaganje...
 
Pa evo, opet da ti kažem, nije to samo odlika Crnogoraca. Toga ima svuda.

I još nešto, mogu se kladit da pola ove đece koja voze od po 13-14 godina bolje voze od nekih sa po 40.

Volio bih da dobijem objašnjenje zašto nas je tačno sve manje



Da je dete sa 13 ili 14 godina sposobno da upravlja motornim vozilom,zakon bi im omogućio dobijanje dozvole već u tim godinama.

A to da polovina dece od 13 godina vozi bolje od nekih sa 40,potpuno je smešno.
Ni oni sa 20 godina ne voze dovoljno dobro,da bi se mogli smatrati sigurnim vozačima,a kamoli neko dete sa 13 godina,koje nezna pravu definiciju toga šta znače gas i kočnica.

Rutina se stiče godinama,a ne preteranom hrabrošću i drskošću maloletnika i njihovih roditelja. ;)
 


Da je dete sa 13 ili 14 godina sposobno da upravlja motornim vozilom,zakon bi im omogućio dobijanje dozvole već u tim godinama.

A to da polovina dece od 13 godina vozi bolje od nekih sa 40,potpuno je smešno.
Ni oni sa 20 godina ne voze dovoljno dobro,da bi se mogli smatrati sigurnim vozačima,a kamoli neko dete sa 13 godina,koje nezna pravu definiciju toga šta znače gas i kočnica.

Rutina se stiče godinama,a ne preteranom hrabrošću i drskošću maloletnika i njihovih roditelja. ;)

:klap::ok:
 
Ovo za godine si donekle u pravu,al meni je cale davao da vozim(mislim on je davao gas i menjao brzine,ja sam samo skretao) mozda sam bio 4 il 5 razred al sad vozim sigurno bolje od polovine vozaca iz mog grada.Radim kao automehanicar tako da vidim kakvih sve operacija ima posebno kad daju meni il nekom od majstora da mu utera kola na kanal zato sto se boji.
 
tek sa 21 godinom ti se potpuno razije mozak ... mislim da prag za vozachku treba da bude 21 godina
a ne 16 godina .. realno .. 16 godina nije radno sposoban niti moze da odluchuje niti je totalno odgovoran za sebe i svoje postupke ... a moze da napravi zestoku nesretju kolima...
nikako mi se ne svidja sto tje da spushtaju granicu za voznju automobila ...
 
Pa evo, opet da ti kažem, nije to samo odlika Crnogoraca. Toga ima svuda.

I još nešto, mogu se kladit da pola ove đece koja voze od po 13-14 godina bolje voze od nekih sa po 40.

Volio bih da dobijem objašnjenje zašto nas je tačno sve manje

Da, da odlicno voze - kada vidim CG registraciju samo gledam da li imam prostora da pobegnem od egzibicija. Pusti ti te price. Nije voznja samo obrtanje volana - treba nesto i da se zna i da glava poseduje zrelost i odgovornost.
 
*** Toni, de ovu temu da otvoris.. bas sam juce video panura zaustavio nekog klinca u nekoj hondi 2.0 ... e mali nema 15god , ja na semaforu stojim pored njih drot uzeo da ga smara mali samo sto ne zaplace... bas me zanima sta mu je pisao...

Требо је да га у*сере од батина па да бар зна зашто плаче, татино синче балаво... Све би ја то тукао док се не у*еру, а после их тукао зато што су се у*рали! Због таквих балавих мајмуна лако погине неко недужан, јер мисле да су у ГТА...

Требало би неким људима забранити да имају децу (кримосима, џиберима...). Јер кад их видиш одмах знаш да ће и они изродити имбецилне младунце и ето проблема (као овај горепоменути случај).
 
Ovako:

1. Zavisi gde te uhvate da vozis.
2. Dal si pokusao da bezis.
3. Od tvog iskaza sudiji za prekrsaje.

Znaci mene su uhvatili na putu koji nije bas naseljen ali racuna se u naseljene posto je odmah do glavnog puta,jos sam pokusao da bezim ali tesko je to islo jer sam tero Ficu...Tad sam imao 17 godina i stigla mi je prijava pre neki dan(posle godinu i 6 meseci),kod sudije sam samo sve priznao,znaci kazes "jeste vozio sam","nisam razmisljao" i "zeleo bi da mi se izrekne disciplinska mera".Stigla mi je kazna od citavih 500dinara,jer je sudija bio dobar pa je sve to rekao umesto mene(ja sam samo klimao glavom) i dao mi je kaznu od 500 dinara.Znaci nemoj da se prepires sa njima, zakljucio da su i tebe uhvatili da vozis bez dozvole pa da si zato otvorio ovu temu. Samo priznas i bice blaza kazna,ako se prepires zabrani ti polaganje...
500 dinara?!!
taj sudija je neki zesci kreten,zagrozio si sebe i ostale ucesnike u saobracaju,nemas iskustva u upravljanju vozilom(predpostavljam),ne znas vecinu saobracajnih znakova(predpostavljam),ne znas saobracajne prepise(predpostavljam),ja bi te odro za jedno 500eura i zabranio bi ti da polazes narednih 10.godina.Imao si vise srece nego pameti...
Ovde u Poljskoj,covek koji je tek polozio ne moze sam da upravlja vozilom bez prisustva starijeg vozaca prve dve godine i na auto im se lepi zalena detelina sa cetiri lista,da bi ostali ucesnici u saobracaju videli i znali ko sedi za volanom tog vozila,takodje da ga nebi prisiljavali na brzu voznju,trubili mu i k"njali...
 
nije pitanje koliko si star, nego koliki si divljak....... a kakav si vozac svedoci tvoj skill........... eo ja sam juce sa fiestom 1.3 oprao vozilo marke opel insignija 2.0tdci u ulici voislava ilica.. seljak u insigniji poludeo kad je video da ga pretice niskolitrazno vozilo.. prvo mi se qrci na pravcu a kad treba slalom,ko devojcica...
 
nije pitanje koliko si star, nego koliki si divljak....... a kakav si vozac svedoci tvoj skill........... eo ja sam juce sa fiestom 1.3 oprao vozilo marke opel insignija 2.0tdci u ulici voislava ilica.. seljak u insigniji poludeo kad je video da ga pretice niskolitrazno vozilo.. prvo mi se qrci na pravcu a kad treba slalom,ko devojcica...

A ti nisi divljak? Mislim "...kad treba slalom..." po ulici... A da... ti imas skill... :dash:

Pa kada fizika prevlada "skill" i ubijesh nekoga - sta cemo onda?
 
A ti nisi divljak? Mislim "...kad treba slalom..." po ulici... A da... ti imas skill... :dash:

Pa kada fizika prevlada "skill" i ubijesh nekoga - sta cemo onda?

boli me q.ac ionako me ostavila riba... ja za fiziku smo priznajem onu jabuku sto je pala sa drveta, sve ostalo je skill ........ salim se ja malo... ali insgniju 2.0tdci sam oprao niskolitraznim vozilom... drugo on je mene prvi isprozivao, a ja ne volim da trpim uvrede
 


Da je dete sa 13 ili 14 godina sposobno da upravlja motornim vozilom,zakon bi im omogućio dobijanje dozvole već u tim godinama.

A to da polovina dece od 13 godina vozi bolje od nekih sa 40,potpuno je smešno.
Ni oni sa 20 godina ne voze dovoljno dobro,da bi se mogli smatrati sigurnim vozačima,a kamoli neko dete sa 13 godina,koje nezna pravu definiciju toga šta znače gas i kočnica.

Rutina se stiče godinama,a ne preteranom hrabrošću i drskošću maloletnika i njihovih roditelja. ;)

Kakve ja gledam ovuda da voze, sve sa vozačkim dozvolama i "rutinom", bili bi bolji.
Zakon im ne omogućava zbog toga što se smatraju nedovoljno odgovornim zbog broja godina, i budalastim (što se tiče vožnje, vole da jurcaju svuda i sl.).

Ne kažem ja da se ta đeca mogu smatraci sigurnim vozačima, ali se bolje snalaze u saobraćaju od pojedinih.

Da, rutina se stiče godinama, tako da će ta đeca, kad polože, već imati malo rutine i neće biti u grču kad śutra izađu na ulicu
 

Back
Top