Abortusi

Da li ste za zabranu abortusa

  • apsolutno

  • ne treba zabraniti

  • dozvoliti samo u medicinski opravdanim situacijama


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sajt medica centra

Smatra se da se vise od 50% svih zena podvrglo abortusu do svoje 45. godine.
Najcesce navodjeni razlozi abortusa su:

- nije spremna da postane majka
- ne moze da izdrzava dete
- ne zeli da bude samohrana majka
- ne zeli da iko sazna da je bila seksualno aktivna ili da je trudna
- previse je mlada ili nezrela da bi imala dete
- vec ima onoliko dece koliko zeli
- njen muz ili partner zeli da ona abortira
- bila je zrtva silovanja ili incesta
 
Bilo na više podforuma, ali ajde još jednom. Za pravo na abortus jesam. Ljude treba obrazovati i naučiti da abortus nije kontraceptivno sredstvo, već nužda (kada se mora). Nije rešenje problema u zabranama i onemogućavanju, komplikovanju stvari, već je rešenje, kao i u svim ostalim stvarima u životu, u obrazovanju. Neznanje ubija a ne znanje. Da ljudi znaju kako se razvija beba i da znaju kako da se zaštite i da im bude pristupačno svuda i za malo novca i da se stvori stav da nije blam kupovati kondome, pilule..., već da se ljudi ohrabruju da koriste, verujem da bi bilo manje abortusa. A zabraniti je greh, pošto realno postoje situacije kada je bolje izvršiti abortus nego roditi.
 
Poslednja izmena:
ipak je ovo pitanje koje zenama treba prepustiti. mi i nesto bas se ne potresamo tokom trudnoce i porodjaja. ipak je to pitanje za zene. koliko vidim vragana je vec protiv a ocekujem da ogromna vecina zena i bude protiv zabrane.

a ovi sto bi to zabranili neka ukljuce mozak malo.
 
Што нема опције: против сам абортуса, али нисам за забрану абортуса?
Забрана у овом случају је контрапродуктивна, треба радити на општем подизању сексуалног образовања, културе и свести људи, направити озбиљан план за подизање наталитета и друге опште и превентивне мере.
 
Poslednja izmena:
Lako je meni da se dernjam o zabrani abortusa kad nisam zensko....Mislim realno nije u redu primoravati devojku da prolazi kroz tako neshto ako ne zeli. Njoj ce stomak da se otegne do poda tako da je poshteno to samo njena odluka:lol:
 
150,000 abortusa u Srbiji, samo u 2007.
Dečak iz vode
14.02.2008., 16:15

U Srbiji godišnje abortira oko 150.000 žena, saopšteno je na tribini Udruženja za reproduktivno zdravlje

. Kako je navela predsednica Udruženja Ana Mitrović, mnoge od njih su i "same deca bez ikakve svesti o kontracepciji"

. Povodom tog problema, Udruženje za reproduktivno zdravlje održalo je danas javnu tribinu posvećenu prvom globalnom obeležavanju Svetskog dana kontracepcije 26. septembra. "Više od 80 miliona žena u svetu danas, pokazala su istraživanja, proživljava neželjenu trudnoću. Četvrtina od tog broja završava abortusom", dodala je Ana Mitrović.

Glavni cilj tribine, koja će se od sada održavati svake godine, jeste podizanje nivoa svesti kada je kontracepcija u pitanju, naročito kod tinejdžera i adolescenata.

Istraživanje Republičkog centra za planiranje porodice pri Institutu za majku i dete pokazuje visoku stopu adolescentnih trudnoća. Na 1.000 trudnih žena, prema proceni, dolazi 50 devojaka između 15 i 19 godina. Veliki problem, istaknuto je na tribini, predstavlja i nesagledavanje opasnosti od seksualno prenosivih infekcija, ali i često nerazumevanje roditelja za seksualna interesovanja dece. "Mlade devojke na ulicama su moderno obučene i stalno prate svetske trendove. Ali, kada je seksualno obrazovanje u pitanju, pokazuje se da su jako konzervativne i da je seks često tabu tema u porodici", navela je Ana Mitrović. Procene stručnjaka su da će 68.000 žena širom sveta ove godine umreti zbog posledica abortusa.

www.forum.hr/archive/index.php/t-311999.html

Dobila sam predlog da ovo postavim kao temu pa evo to sada i činim.
Neko su u neskladu sa ovim tvrdnje koje smo čuli u medijima ovih dana da
u Srbiji ima 95% vernika od ukupne populacije.
I sama sam se zgrozila kada sam videla ove podatke, i volela bi da vidimo
kakva je pozadina svega ovoga. Umiremo li zajedno sa državom?
http://forum.krstarica.com/threads/273311
 
A da li je brojnost jedini način da opstanemo? U životu, pa i državi, trebalo bi da važi princip kvalitet a ne kvantitet. Šta će ti 10 miliona ljudi koji su socijalno ugroženi, nasilni (što je često zbog nemaštine ili kakvih stresova iz detinjstva ili nevolja)? Tužno jeste što nas je malo, ali to treba rešiti drugim načinima a ne zabranama abortusa. Gde je pamet u predlogu zabrane abortusa?
 
Што нема опције: против сам абортуса, али нисам за забрану абортуса?
Забрана у овом случају је контрапродуктивна, треба радити на општем подизању сексуалног образовања, културе и свести људи, направити озбиљан план за подизање наталитета и друге опште и превентивне мере.

Evo jednog, meni najsličnijeg razmišljanja...

U načelu, niko normalan ne podržava abortus, sam po sebi, ili kao sredstvo kontracepcije...
Ali sam protiv bilo kakvezakonske zbrane...
 
A da li je brojnost jedini način da opstanemo? U životu, pa i državi, trebalo bi da važi princip kvalitet a ne kvantitet. Šta će ti 10 miliona ljudi koji su socijalno ugroženi, nasilni (što je često zbog nemaštine ili kakvih stresova iz detinjstva ili nevolja)? Tužno jeste što nas je malo, ali to treba rešiti drugim načinima a ne zabranama abortusa. Gde je pamet u predlogu zabrane abortusa?

А где је памет у Абортусу?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top