Italijanski seizmolog predvideo zemljotres, vlasti ga ismejale

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Đoakino Đulijani pre nekoliko nedelja upozoravao na katastrofu

Italijanski seizmolog predvideo zemljotres, vlasti ga ismejale
Autor: Blic online | Foto:Gazzettadiparma.it | 06.04.2009. - 15:19

Italijanski seizmolog Đoakino Đulijani predvideo je pre nekoliko nedelja zemljotres koji je jutros pogodio Italiju, ali je zbog svojih izjava bio prijavljen policiji pod optužbom da “širi paniku”, objavio je danas Telegraf.

djakomo-v.jpg


Đulijani je pokušao da alarmira stanovnike gradića Lakvile rekavši im da moraju da napuste svoje domove. Naučnik je takođe postavio na You tube video snimak (koji možete pogledati na kraju teksta) u kojem upozorava stanovnike ove oblasti da im preti veliki zemljotres.
U srednjevekovnom gradiću Lakvili, koji je udaljen od Rima 95 kilometara, od sredine januara do danas registrovano je nekoliko potresa. Đulijani je pokušao da alarmira građane tako što je u kamionu obilazio ulice Lakvile i megafonom ih upozoravao na zemljotres.
Međutim, umesto da obrate pažnju na upozorenja naučnika, lokalne vlasti su ga prijavile policiji zbog “širenja panike”. Đulijani je morao da skloni sve informacije o svom otkriću sa interneta.

italija-x.jpg


Nažalost, zemljotres je jutros rano pogodio centralnu Italiju, broj žrtava se još uvek utvrđuje, a bez doma je ostalo više od 50.000 ljudi.
Lokalne vlasti sada moraju da daju odgovore na pitanje zbog čega je Đulijanijeva tvrdnja bila shvaćena neozbiljno, dodaje Telegraf.
Nacionalni institut za geofiziku odbacuje Đulijanove tvrdnje i u saopštenju navodi da je "nemoguće na bilo koji način predvideti zemljotres".
Enco Boski, direktor Insituta, kaže da se svaki put kada se dogodi zemljotres nađe neko ko kaže da je tu pojavu predvideo i najavio.
"Koliko ja znam, niko nije precizno predvideo ovaj zemljotres. Zemljotrese je nemoguće predvideti", poručio je Boski.
On kaže da je prava tema za razgovor činjenica da Italija već godinama ne može da preduzme prave mere predostrožnosti kada su zemljotresi u pitanju. "Desi se zemljotres, onda mi na to zaboravimo i opet ne uradimo ništa. Ništa nismo uradili da preduzmemo važne mere u sprečavanju neadekvatne gradnje u oblastima u kojima su mogući snažni zemljotresi", zaključio je Boski.


http://www.blic.rs/svet.php?id=87002
 
Đoakino Đulijani pre nekoliko nedelja upozoravao na katastrofu

Italijanski seizmolog predvideo zemljotres, vlasti ga ismejale
Autor: Blic online | Foto:Gazzettadiparma.it | 06.04.2009. - 15:19

Italijanski seizmolog Đoakino Đulijani predvideo je pre nekoliko nedelja zemljotres koji je jutros pogodio Italiju, ali je zbog svojih izjava bio prijavljen policiji pod optužbom da “širi paniku”, objavio je danas Telegraf.

djakomo-v.jpg


Đulijani je pokušao da alarmira stanovnike gradića Lakvile rekavši im da moraju da napuste svoje domove. Naučnik je takođe postavio na You tube video snimak (koji možete pogledati na kraju teksta) u kojem upozorava stanovnike ove oblasti da im preti veliki zemljotres.
U srednjevekovnom gradiću Lakvili, koji je udaljen od Rima 95 kilometara, od sredine januara do danas registrovano je nekoliko potresa. Đulijani je pokušao da alarmira građane tako što je u kamionu obilazio ulice Lakvile i megafonom ih upozoravao na zemljotres.
Međutim, umesto da obrate pažnju na upozorenja naučnika, lokalne vlasti su ga prijavile policiji zbog “širenja panike”. Đulijani je morao da skloni sve informacije o svom otkriću sa interneta.

italija-x.jpg


Nažalost, zemljotres je jutros rano pogodio centralnu Italiju, broj žrtava se još uvek utvrđuje, a bez doma je ostalo više od 50.000 ljudi.
Lokalne vlasti sada moraju da daju odgovore na pitanje zbog čega je Đulijanijeva tvrdnja bila shvaćena neozbiljno, dodaje Telegraf.
Nacionalni institut za geofiziku odbacuje Đulijanove tvrdnje i u saopštenju navodi da je "nemoguće na bilo koji način predvideti zemljotres".
Enco Boski, direktor Insituta, kaže da se svaki put kada se dogodi zemljotres nađe neko ko kaže da je tu pojavu predvideo i najavio.
"Koliko ja znam, niko nije precizno predvideo ovaj zemljotres. Zemljotrese je nemoguće predvideti", poručio je Boski.
On kaže da je prava tema za razgovor činjenica da Italija već godinama ne može da preduzme prave mere predostrožnosti kada su zemljotresi u pitanju. "Desi se zemljotres, onda mi na to zaboravimo i opet ne uradimo ništa. Ništa nismo uradili da preduzmemo važne mere u sprečavanju neadekvatne gradnje u oblastima u kojima su mogući snažni zemljotresi", zaključio je Boski.


http://www.blic.rs/svet.php?id=87002

глупи италијани,да су га послушали не би било оваквих жртава.....
 
Само још један доказ да су политичари у принципу тотални ИДИОТИ! Све одговорне бих сада похапсио и осудио на доживотну робију.

А што је најгоре опет се јавља неки болид и тврди да је земљотрес немогуће предвидети, па како немогуће када је човек предвидео...
 
Хебига, тако то иде. Нису послушали ни Касандру ономад, па... :sad2:
Неки нису послушали мене деведесете, кад сам им говорила: не гласајте за Злободана, тај ће нас увалити у трагедију... :mrgreen:

Pa jel' vidis da je dobro sto te nisu poslusali..........
 
Poslednja izmena od moderatora:
evo ja npr. sam pomislio tako sto...i potrazim na google nesto o toj osobi, ali nista, makar po datumu, sve su info o njemu od 06. 04. 2009.

pa zumbule zar ne kontas da se deda folira bre. i ja sam slao italijanskoj vladi oko 40 mailova sa upozorenjima. bacio sam tarot i provalio zemljotres. da su me poslusali spasili bi 40 dusa !!!

A posle kao tarot nije istina !! c c c :evil:
 
evo ja npr. sam pomislio tako sto...i potrazim na google nesto o toj osobi, ali nista, makar po datumu, sve su info o njemu od 06. 04. 2009.


Pa zato sto mu je sudski bilo nalozeno pre par meseci da skine sve iformacije i radove o predvidjanju ovog zemljotresa,
sa interneta i Jutjuba koje je bio postavio.

Navodno zbog "uznemiravanja javnosti i sirenja panike",
medju sada vec dvestotinjak poginulih ranjenih i nestalih gradjana
. :roll:
 
Zasto su ovu vest stavili pod navodnike?:think:


"Jači zemljotres ne preti Srbiji"


6. april 2009. | 16:57 | Izvor: B92
Beograd -- Srbija spada u zemlje sa umerenom seizmičkom aktivnošću. Manje verovatno da se u Srbiji dogodi razoran zemljotres, poručuju iz seizmološkog zavoda.

Direktorka Republičkog seizmološkog zavoda Slavica Radovanovanović rekla je u Vestima B92 da je područje Akvile, koje je danas pogodio razoran zemljotres, poznato po snažnim potresima. Ona navodi da je nemoguće predvideti da li Srbiji preti zemljotres, ali objašnjava da zemljotresi koji su se poslednjih mesec dana dogodili u okruženju ne izazivaju nove potrese.

Radovanovićeva podseća da su se u zoni centralnih Apenina, gde se nalazi Akvila, 1997. i 1980. dogodili zemljotresi čija je magnituda bila preko šest stepeni Rihterove skale, što po njoj svedoči da je ova oblast seizmički vrlo aktivna.

“Poznato je da se zemljotresi dešavaju u ciklusima. Kada se dovoljno seizmičke energije nakupi, onda se u čitavom jednom regionu dogodi serija zemljotresa. Podsećanje - 1997. Umbrija, mart 1998. Mionica, 1980. Irpinija, 1980. Kopaonik”, podseća Radovanovićeva.

Stručnjaci ukazuju na to da se na prostoru Mediterana zemljotresi dešavaju u određenim ciklusima, zbog čega se čini da oni izazivaju jedni druge, a u stvari samo imaju isti uzrok.

Tako statistički podaci pokazuju da se u Italiji na svakih dvadesetak godina dogodi jedan zemljotres magnitude preko šest jedinica Rihterove skale, tj. da se u Srbiji svakih 20-30 godina dogodi jedan znatno slabiji zemljotres magnituda 5.7-5.9 jedinica.

“Mi imamo jednu ugodnu situaciju da od zemljotresa možemo da se odbranimo. Naši zemljotresi nisu tako snažni. Ta mala razlika od nekoliko desetih - od 5.7 do 6.2 - vam se čini da je jako mala razlika. To je jako velika razlika u jačini zemljotresa”, objašnjava Slavica Radovanović.

Upravo zahvaljujući ovoj razlici zemljotresi u Srbiji spadaju u umerenu seizmičku aktivnost, za razliku od onih u Italiji, Albaniji i Grčkoj.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=04&dd=06&nav_category=12&nav_id=354134
 
Đoakino Đulijani pre nekoliko nedelja upozoravao na katastrofu

Italijanski seizmolog predvideo zemljotres, vlasti ga ismejale
Autor: Blic online | Foto:Gazzettadiparma.it | 06.04.2009. - 15:19

Italijanski seizmolog Đoakino Đulijani predvideo je pre nekoliko nedelja zemljotres koji je jutros pogodio Italiju, ali je zbog svojih izjava bio prijavljen policiji pod optužbom da “širi paniku”, objavio je danas Telegraf.

djakomo-v.jpg


Đulijani je pokušao da alarmira stanovnike gradića Lakvile rekavši im da moraju da napuste svoje domove. Naučnik je takođe postavio na You tube video snimak (koji možete pogledati na kraju teksta) u kojem upozorava stanovnike ove oblasti da im preti veliki zemljotres.
U srednjevekovnom gradiću Lakvili, koji je udaljen od Rima 95 kilometara, od sredine januara do danas registrovano je nekoliko potresa. Đulijani je pokušao da alarmira građane tako što je u kamionu obilazio ulice Lakvile i megafonom ih upozoravao na zemljotres.
Međutim, umesto da obrate pažnju na upozorenja naučnika, lokalne vlasti su ga prijavile policiji zbog “širenja panike”. Đulijani je morao da skloni sve informacije o svom otkriću sa interneta.

italija-x.jpg


Nažalost, zemljotres je jutros rano pogodio centralnu Italiju, broj žrtava se još uvek utvrđuje, a bez doma je ostalo više od 50.000 ljudi.
Lokalne vlasti sada moraju da daju odgovore na pitanje zbog čega je Đulijanijeva tvrdnja bila shvaćena neozbiljno, dodaje Telegraf.
Nacionalni institut za geofiziku odbacuje Đulijanove tvrdnje i u saopštenju navodi da je "nemoguće na bilo koji način predvideti zemljotres".
Enco Boski, direktor Insituta, kaže da se svaki put kada se dogodi zemljotres nađe neko ko kaže da je tu pojavu predvideo i najavio.
"Koliko ja znam, niko nije precizno predvideo ovaj zemljotres. Zemljotrese je nemoguće predvideti", poručio je Boski.
On kaže da je prava tema za razgovor činjenica da Italija već godinama ne može da preduzme prave mere predostrožnosti kada su zemljotresi u pitanju. "Desi se zemljotres, onda mi na to zaboravimo i opet ne uradimo ništa. Ništa nismo uradili da preduzmemo važne mere u sprečavanju neadekvatne gradnje u oblastima u kojima su mogući snažni zemljotresi", zaključio je Boski.


http://www.blic.rs/svet.php?id=87002
И, хоће ли се бар извинити човеку? :think:
 
Хебига, тако то иде. Нису послушали ни Касандру ономад, па... :sad2:
Неки нису послушали мене деведесете, кад сам им говорила: не гласајте за Злободана, тај ће нас увалити у трагедију... :mrgreen:

I sta si predlagala za koga da se glasa? Ovaj naucnik je izneo alternativu, bezte iz grada? Koja je bila tvoja? Vuk? :hahaha:
 
I sta si predlagala za koga da se glasa? Ovaj naucnik je izneo alternativu, bezte iz grada? Koja je bila tvoja? Vuk? :hahaha:
Шта сте навалили с тим хебеним Вуком? :dontunderstand: Ја сам овде већ више пута изнела о њему своје (врло лоше) мишљење.
Заправо, у том тренутку, и Шећероски је био боља опција него Злободан, тако да је главни савет ипак био : за било кога, само не за Злободана, или не гласати уопште.
У ствари, ево, ако баш... био је један кандидат тада, с добрим идејама, али реално малом подршком, (из много разлога, да сад овде не разводњавам тему), др Милан Младеновић.
 
Шта сте навалили с тим хебеним Вуком? :dontunderstand: Ја сам овде већ више пута изнела о њему своје (врло лоше) мишљење.
Заправо, у том тренутку, и Шећероски је био боља опција него Злободан, тако да је главни савет ипак био : за било кога, само не за Злободана, или не гласати уопште.
У ствари, ево, ако баш... био је један кандидат тада, с добрим идејама, али реално малом подршком, (из много разлога, да сад овде не разводњавам тему), др Милан Младеновић.

Znaci ne nudis alternativu, vec moj nadimak tj manje zlo. Sve je to bila ista bagra sa jednim zadatkom i jednim gazdom koji se zove novac.

I ja mislim da je general Pavkovic bio idelan kandidat za predsednika posle petog oktobra ali j.b.g., sto bi glasao za njega kada nema nikakvih sansi.

prestajem sa spamom.
 
Radnici "Zastave" žele da daju krv za povređene u Italiji

Sindikat kragujevačke fabrike "Zastava automobili" uputio je danas pismo vladi Italije i ambasadi te zemlje u Beogradu, u kojem, u ime radnika "Zastave", izražava najdublje žaljenje zbog žrtava zemljotresa koji je jutros pogodio Italiju.
"Svi zaposleni u Fabrici automobila izražavaju najdublje žaljenje povodom tragičnog događaja koji je pogodio vašu zemlju i upuću najiskrenije saučešće porodicama nastradalih", navedeno je u pismu. Sindikalna organizacija "Zastava automobili", navodi se dalje u pismu, "u mogućnosti je da vam kao pomoć ponudi i organizuje akciju davanja krvi, ukoliko vam je ta pomoć potrebna".

Kada Italijani bacaju bombe po Srbiji,teče srpska krv. Kad Bog lupi Italijane po njušci i kazni ih za Aviano, opet teče srpska krv u Italiju kao pomoć.
Da li je moguće da su Srbi stvarno tako debilan narod???
DOKLE BRE LJUDI?????????????????????:dash:
 

Back
Top