Nacin placanja za vizu 176 HITNO

cickovski

Zainteresovan član
Poruka
272
Pozdrav svim ucesnicima foruma,
potrebna mi je pomoc ali hitno.
Ukratko da objasnim, dobio sam sponzorstvo Viktorije i sada treba da izvrsim placanje za vizu, ali postoji problem jer nikako da ukapiram na koji nacin. Na zvanicnom sajtu pise da se placa u ambasadi, ali oni kazu da nije tako, e sada na sajtu charges nevidim nacina placanja. Da li neko zna na koji nacin da izvrsim placanje?
Hvala unapred.
 
A, nema ukratko ništa, nego da čujem prvo kako je bilo za sponzorstvo, šta si slao, koliko i kako plaćao, koliko je trajalo, koje zanimanje, sve,sve,sve... Treba i ja to možda da radim.
Ali kad je hitno...
U ambasadi se ne plaća za tu vizu, to sigurno.
Plaćanje radiš karticom, recimo Visa.
Ako hoćeš online da apliciraš, online ćeš i upisati podatke svoje kartice i novac će ti biti skinut s računa.
Ako šalješ papire poštom, e to već nisam radio, pa će ti reći neko drugi, a opcije su opet kartica i mislim medjunarodni transfer novca s tvog računa na njihov.


Pozdrav svim ucesnicima foruma,
potrebna mi je pomoc ali hitno.
Ukratko da objasnim, dobio sam sponzorstvo Viktorije i sada treba da izvrsim placanje za vizu, ali postoji problem jer nikako da ukapiram na koji nacin. Na zvanicnom sajtu pise da se placa u ambasadi, ali oni kazu da nije tako, e sada na sajtu charges nevidim nacina placanja. Da li neko zna na koji nacin da izvrsim placanje?
Hvala unapred.
 
E ovako redom,
za placanje sam sredio.
Za sponzorstvo odes na www.LiveInVictoria.vic.gov.au i skines formular za sponzorstvo, popunis, zakacis IELTS, CV, kopiju diplome i posaljes na njihov mejl.
Ceka se na odgovor, po njima, 6 do 8 nedelja. Meni su odgovorili za 3 nedelje. Nista se ne placa, treba da ispunis zahteve koje se traze od tebe, u zavisnosti od zanimanja.
Imam ja jedno pitanje, nisam siguran da li treba da posaljem formular 80 zajedno sa aplikacijom. Ako neko nesto zna neka odgovori.
 
Cestitke Lakiju na dobijenom sponzorstvu.

Evo ja da dodam samo da nije neophodno priloziti IELTS, mada je naravno mnogo bolje da to imas zavrseno, a ne posle da se strecas ko ja sad dal ces da polozis sa odgovarajucim ocenama. Ovo naravno ne vazi za tree-a, on je to sve odavno prevalio preko glave.
E da, bitno je i da na pitanje koliko kinte planiras da doneses sa sobom das pravi odgovor. Ovi "moji" iz Zapadne Australije su mi, uz ono obavestenje da ce da me sponzorisu, poslali i papiric gde pise "kunemse da cu kad dodjem da ponesem xxxxx AUD" i to mora da im se vrati nazad potpisano.

Laki, a da li si se ti negde sreo sa podatkom koliko vremenski to sponzorstvo vazi, odnosno koliko sme maksimalno da prodje od kad te sponzorisu do kad apliciras kod DIAC? Ja trazio, ali nista. Dobio sam, dodouse, neku informaciju da je dve godine, ali meni se to cini mnogo....

Poz...
 
Cestitke Lakiju na dobijenom sponzorstvu.

Evo ja da dodam samo da nije neophodno priloziti IELTS, mada je naravno mnogo bolje da to imas zavrseno, a ne posle da se strecas ko ja sad dal ces da polozis sa odgovarajucim ocenama. Ovo naravno ne vazi za tree-a, on je to sve odavno prevalio preko glave.
E da, bitno je i da na pitanje koliko kinte planiras da doneses sa sobom das pravi odgovor. Ovi "moji" iz Zapadne Australije su mi, uz ono obavestenje da ce da me sponzorisu, poslali i papiric gde pise "kunemse da cu kad dodjem da ponesem xxxxx AUD" i to mora da im se vrati nazad potpisano.

Laki, a da li si se ti negde sreo sa podatkom koliko vremenski to sponzorstvo vazi, odnosno koliko sme maksimalno da prodje od kad te sponzorisu do kad apliciras kod DIAC? Ja trazio, ali nista. Dobio sam, dodouse, neku informaciju da je dve godine, ali meni se to cini mnogo....

Poz...

Traži se IELTS, neke države traže i posebne uslove znanja engleskog, npr ACT za električara traži 6 iz readinga, Tasmania 7 overall... I nemoj da bi se prevario neko da pošalje aplikaciju za vizu bez IELTSa, s namerom da položi i priloži posle, jer se sada za to odbija aplikacija, provereno u praksi!! Nekad je to bilo OK, pošalješ kad ti traži CO, sada dobiješ refusal jer i piše negde da IELTS test results moraju biti priloženi sa aplikacijom u isto vreme.


I baš dobro da ste vas dvojica tu, jer "ovi tvoji" iz WA nisu napisali kolike su to pare što mi treba da ponesem, kao ni ovi iz VIC (oni su stavili cene na sajt pa da izračunam sam). Kod ostalih je izmedju 30 i 50 hiljada AUD. Da imam tolike pare, dao bih ih u Dafinu...:rtfm: Pa mi recite, molim vas, koliko to treba da si nosite i da potpišete da imate...

Koliko važi sponzorstvo, isto se razlikuje od države do države, negde sam video 2 meseca, negde 3...

A gde bih ja, pojma nemam, da nisam hteo da budem nezavistan, ne bih tražio "Skilled Independent", nego bih odmah tražio sponzorstvo, bem ih glupave baš i nenormalne...
 
Kada je rec o parama koje ces, satro, da poneses, ja sam se bazirao na onome sto je bilo objavljeno na sajtu Juzne Australije jer su oni to, kako sam ja video, jedini bili konkretno napisali - 25000 za aplikanta + po 5000 AUD za svakog iz familije minimum. Malo sam to uvecao jer je WA "skuplja drzava" i napisao da planiram da ponesem 80000 AUD. Atacovao sam im zvanicnu procenu da posedujem stan koji vredi 50000 evra (oko 100000 AUD), napisao koliko ce da me kosta "relokacija" (avionske karte, kirija za tri meseca, polovni kreveti, sporeti, krs od auta i sl.) i taman se sve uklopilo.

Kazu da niko ne proverava koliko para unosis. Bitan im je taj potpisani papir da, ako ti nesto krene nizbrdo pa zakukas za pare od drzave, mogu da ga pokazu i kazu ti sory. U tom slucaju mogu i da ti ukinu vizu jer krsis ono sto si potpisao, zato nema trazenja para od drzave ni slucajno, trpi sta te snadje.....
 
E ovako redom,
za placanje sam sredio.
Za sponzorstvo odes na www.LiveInVictoria.vic.gov.au i skines formular za sponzorstvo, popunis, zakacis IELTS, CV, kopiju diplome i posaljes na njihov mejl.
Ceka se na odgovor, po njima, 6 do 8 nedelja. Meni su odgovorili za 3 nedelje. Nista se ne placa, treba da ispunis zahteve koje se traze od tebe, u zavisnosti od zanimanja.
Imam ja jedno pitanje, nisam siguran da li treba da posaljem formular 80 zajedno sa aplikacijom. Ako neko nesto zna neka odgovori.


Sta vam znace ove skracenice IELTS?
 
1. Ne moras da pises jednu poruku vise puta, dok ne dodjes do desete, moraces cekati da se objavi ono sto si napisao, ne ide direktno...posle desete poruke idu o`ma u "etar'

2. IELTS je polaganje engleskog jezika...a posto jos nisi siguran ni za tu skracenicu (koja je svima nama najvise glavobolje zadavala, a nekima jos uvek), dobro procitaj malo u nazad sve postove i dobro prolistaj sajt australijske ambasade...

3. Sto se tice tvog zanimanja, ono se nalazi ili na SOL listi ili na MODL listi ako imas malo vise srece ili ako imas najvise srece na CSL listi...
a sta znace te skracenice, neka ti bude domaci zadatak , pa kada sve proveris i pronadjes liste, bice ti mnogo jasnije u opste pitanje imigracije i svega ostalog...
(nije da ne mogu da potrazim (mozda ce neko drugi odavde sa foruma da se potrudi), ali je bitno da potrazis sam i budes upoznat sa "zverkom" sa kojom zelis da se suocis i krenes u napad)

Puno srece u otkrivanju !

;)
 

Back
Top