Izbor hrane za pse u Srbiji.

mladidemokrata

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
474
Evo zadnjih par godina sam se bas namenjao raznih hrana od raznih proizvodjaca.
Imam tri psa , Dalmatinca , Koker spanijela i Nemackog ovcara.
Voleo bih da cujem vasa iskustva o tome i koja se hrana najbolje pokazala po vasim licnim iskustvima.
Zanima me takodje i odnos cena kvalitet.
 
uf, prvo...izbor je...ocaj potpuni
i to kad su skoro svi ljubimci u pitanju (tipujem da jedino glodari relaitvno dobro jedu...)
: (((

Lora sad jede Meradog
Pera jede Hills (ali i Lora tu i tamo jede njegov Hills...)
tvorovi takodjer jedu Hills (RC netje...odbijaju...)

a ima tako sjajnih hrana, samo ih nasi netje uvesti...nikad : (((

npr. 8 in 1 Ultimate, Innova...i svi oni imaju i izvrsnu paletu za pse i macke, al jbga...nikad mi to ovdje necemo vidjeti
 
Ja sam najvise koristio Purinu i Royal Cannin, Eukanubu i Happy Dog, Proplan....i zaista su dobre.
To mi se pokazalo kao najbolje, nije losa ni Dogchow
Uzimao sam i ove domace, da ih kombinujem i da ih uporedim, Premil Ring i Stibona su se dobro pokazali kvalitet je ok za taj novac.
Imam sa hranom svakojakih iskustava, ali sam najvise ogorcen na neku Italijansku hranu GHEDA koju sam ovde u Beogradu kupio, znaci totalni krs od hrane umalo mi psi nisu uginuli koliko je to smece.
Izgledala mi je primamljiva cena.....i kao novi brend...bla bla bla.. i prica trgovca u pet shopu me je navukla da kupim tu hranu.

Najverovatnije da je falsifikuju, ili za nase trziste uvoznici uzimaju najgoru klasu.
I moji prijatelji su kupovali tu hranu i njima se desilo slicno.
Pitam se samo gde je inspekcija da to djubre zapleni i unisti, Uopste mi nije jasno kako je to moguce da ljudi svesno samo u cilju sto brze zarade stavljaju takve stvari u promet.
 
mi smo imali slicno iskustvo s Ecopetom...
tad smo mislili da je voda u pitanju, ali nije...kasnije se pokazalo da je ipak klopa...

sto se Eucanube tice ranije sam je kupovala tvoricima, ali su prosle godine odbili jesti
pa je vise nikom ne kupujem...ista stvar kao s RCom : (
 
Pa i meni je veterinar rekao da sumnja u vodu.
Ali se posle ispostavilo da je u pitanju bila ta hrana.
Covek mi posle rekao da je imao na dosta mesta iste simptome i kod svih je bila ta ista hrana u opticaju.
Znaci smece i otrov upakovali u ambalazu i dodali kojekakve aditive da zamirisi i da je psi jedu.
Ali posle par nedelja pocinju problemi.
Znaci zlo koja je to prevara.
Najbolje je kad pas odbije da nesto jede, pa mozes da imas neki signal da mu nesto nije ok.
Ali ovde su se prevaranti dosetili i tu su hranu zacinili sa kojekakvim specijama da jadne zivotinje to ne osete.
Simptomi koji se javljaju kasnije uopste ti ne daju povoda da posumnjas da je u pitanju to smece od hrane.
Ali eto svega ima......
 
Pa nakrkali sa aditivima, vestackim mirisima, poboljsivacima ukusa sve to upakovali u solidnu ambalazu, dali povoljnu cenu, lobirali kod prodavaca kroz dodatne rabate, sa veterinarskom inspekcijom zavrsili ispod zita....i eto prevare u kojoj moji psi zamalo da uginu.
 
kapiram o cemu pricas i jeste strasno

pazi, npr. tvorovske hrane na nasem trzistu su sve do jedne djubre
Versele Laga, Padovan, Vitakraft...al nema niceg drugog + ih prodaju otprilike duplo u odnosu na vani...

s psecim i macijim hranama je isto...
ako izuzmemo dva, tri brenda...
ostalo se prepakira u Bugarskoj, Madjarskoj...
talijanske hrane koje sam probala su redom djubre... : (((

sve u svemu, kad bi im covjek mogao priustiti kvalitetnu hranu koju bi sam spremao
to bi bilo najzdravije...
 
I ja sam tog misljenja da je najbolje kad sam pripremis hranu.
Imam skoro identicno iskustvo sa tom hranom.
Po gradu je prodaju kao dobar proizvod..i preporucuju je...verovatno imaju dobru zaradu.
Ja navise verujem onom sto ja spremim.
Uglavnom tako i radim za mog ljubimca kupim sveze meso i sam mu spremim.
Ali cesto nemam vremena.
Zato sam prinudjen da ga hranim sa tim gotovim granulama.
Koristio sam uglavnom domace granule ( cena je presudni faktor) i nekako sam sigurniji ipak znas odakle dolazi, postoji neka kontrola.
Uvoznu hranu izbegavam zbog cene ali i zbog sumnje u kvalitet.
Ali eto zalomilo mi se da i ja naletim, upecao sam se na cenu i na preporuku.
Znam da nije najbolje, i da te jeftine stvari nisu ok... ali ne mora da bude bas toliko zlo kao ta Gheda. Pazi to je toliko podlo da nisam mogao da otkrijem da je problem do hrane.
Pas je dobro prihvatio tu hranu pojede uvek sve...deluje mi ok.
A onda posle par nedelja pocinju problemi.
Bio je sav klonuo, oseti se da mu je lose, nije oslabio ali kondicija mu je pala.
Po ceo dan samo kunja.
Covek pocinje da sumnja na sve drugo osim na hranu jer na ambalazi ta hrana ima sve moguce sertifikate i bla bla bla...a ono otrov.
Inace ta hrana se odnedavno pojavila ovde kod nas i pise na dzaku Gheda Kira....cena je onako primamljiva ali je u pitanju prevara.
Najverovatnije da za nase trziste pakuju najgoru mogucu klasu ili nesto sto je tamo kod njih izbaceno ili zabranjeno, ali eto kod nas sve prolazi.
Jedva sam spasao psa da ne ugine, kostalo me je lecenje poprilicno.
 
Poslednja izmena:
Mi smo isprobali razme varijante i od svega što može da se nađe u Kraljevu, najviše nam odgovara (sa aspekta njegovog zdravlja i izgleda njegove kake) kombinacija Meradog i RC i 1kg nam se hvata 350 dinara što opet nije tako strašno s obzirom da je on mali i za mesec dana pojede maximum 2kg. Ali da je veći pas u pitanju, ozbiljno bih se zamislila da li se to isplati. Pretpostavljam da bih onda spremala ili bih makar probala Frendy, granule ovih iz Čantavira, proizvođača koncentrata Gebi. Ne znam ima li ih po pet shopovima, ali većina prodavnica stočne hane ih ima i relativno su jeftine a na džaku piše sve ono što piše i na skupljim džakovima, samo na srpskom. I nisu obojene veštačkim bojama, ne verujem da su im dodavali neke pojačivače arome niti bilo šta slično, jedino što me malo buni je to što su mogući tragovi soje i pšenice što opet, nije baš najbolje. Ma prosto čovek ne može da bude pametan!
 
Cula sam od iskusnih da je Royal Cannin naj bolji ali i skup ali mislim da je naj bolje naci nesto po mesarama pa mesati sa povrcem,pirincom ili hlebom.Mislim da se isplati i siguran si sta si stavio, moze da se skuva stavi u zamrzivac po porcijama i otopi tj odstoji do sobne temperature.
Kad ima vise pasa mislim da je najbolje tako.
 
Poslednja izmena:
Royal Canin je ok hrana, koristio sam je i nije bilo problema, jeste da je cifra jaca ali je proizvod kvalitetan. a i uvoznik je sigurno neka ozbiljna firma tako da tu nema problema.
Kod ove prevare zvane Gheda Kira uvoznik je sigurno neki hohstapler koji hoce na brzinu da smota lovu ne birajuci sredstva.
Jadan moj pas umalo nije uginuo od te prevare.
 
Danas mi covek prica da mu je pas uginuo, staford je u pitanju, Covek je ogorcen na veterinara koji je rekao da je vlasnik zakasnio i da ga nije zvao na vreme...hranio ga je takodje sa GHEDOM......
Ovo treba pod hitno objaviti na sva zvona da se zaustavi ta prevara.
 
Ja sam probao Gebi i nije se lose pokazala,a cena je povoljna.Mitrovicu znaci i ti si nastradao sa onim djubretom Gheda Kira.....znaci ne mogu da verujem da se to djubre jos uvek valja po prodavnicama.
Pa to je bezobrazluk.

Znači da im pružim šansu? Dobro, pošto nam je ova kesa miksa RC i Meradog-a pri kraju a Gebijevu hranu imam u svojoj prodavnici (stočne hrane) ali nisam smela da rizikujem i da je testiram na svom matorom kilavku. U krajnjem slučaju, novopridošli mačor izgleda kao da je upravo iz Bijafre a jede čak i suv hleb pa... :neutral:
 
sta mislite o ovim novim vrstama u pet centru? mi smo presli na alleva... gile se ne buni, a navodno je kvalitetna, a nije prepaprena...


e, mi probali tu Allevu...varijantu za macke
i izgledala ok, Pero fino klopao...medjutim, kad sam naredni put kupila
i otvorila vrecicu...unutra skroz drukcije granulice + ima ih raznih...unutra...a satro ista vrsta klope...:eek:

ondak smo to batalili i drzimo se kombinacije Hills (macak, tvorovi), Meradog (pas)
 

Back
Top