Izbor hrane za pse u Srbiji.

Pitao sam jer u knjizi koja se zove "Enciklopedija pasa" za bretonce pise: kako je skol gojenju, dovoljno mu je dnevno davati 200 do 250g mesa, 150g pirinca i kuvano povrce. Iskreno verujem da je rec o iskljucivo lovackom i veoma aktivnom psu. Ne znam nisam strucnjak. pojma nemam ni kolko mi ljudi jedemo :S
Kad bi mu stvarno toliko davao taj bi pas za nekoliko mesecvi imao 50 kg tezine.
Mi , ljudi jedemo recimo 75 grama pirinca ili neke kuvane testenine,

Lovacki psi su aktivni samo u sezoni lova a to je dvadesetak dana u godini tako da to zaboravi.
Uostalom ti znas kolika je njegova konacna tezina , a na tim vrecicama za granule lepo pise koliko grama dnevno sme da jede pas
koji ima ca 20 kg tezine, a ja ti kazem da je to u vrh glave 200 grama granula dnevno.
 
Поздрав свима! Имам кокерку од 2 и по месеца и до сад сам јој давао Траинер грануле и недавно сам узео Хилс чисто да испробам, али ми моји мраче да је прескупо, па хтедох да питам да ли је Траинер довољно добар и да ли има нешто у том рангу? Још једна занимљива ствар: Куца кад обави нужду док једе Хилс обавезно то поједе док са Траинером то није радила. О чему се ту ради? :-)
Хвала унапред и поздрав :-)
 
Има пса мешанца од немам појма чега (нађено штене). Крупан је и јак, али читав живот проводи у дворишту и башти, јесте огроман простор, али ипак је сам. Стерилисан је на време, вакцинисан редовно. Неће да једе ништа од псеће хране. Нормално једе супу, пире, поврће, тесто, месо кувано или печено, нарочито воли пилеће кошчице, једе рибу али само кувану или печену. Међутим, псећу храну (крекере, саламе и сл.) само омирише и оде. Јел то значи да та храна не ваља или да је мој пас чудан? :)
 

Back
Top