Da li je prerano...?

mala_zemunka

Početnik
Poruka
7
... da prvi put bude ispod 16 godina?
Znam da je tema "PRVI PUT" pokrenuta veliki broj puta ali bih volela da cujem vasa misljenja o ovome sto cu vam sad napisati:

-U mom slucaju u pitanju je veza od 4 meseca, ja volim njega, on mene, pominjali smo temu sexa i on je mene pitao sta ja mislim o tome. Ja sam mu za pocetak rekla da mislim da je prerano, a to sam rekla cisto iz razloga da bi mi dao malo vremena da razmislim o tome. Ja imam 15 godina i ne vidim razlog zasto bih "morala" da cekam tu 16-stu da bi se to desilo kad osecam da sam spremna za taj korak i mislim da ne bih pogresila ako to i uradim.

Imam dva pitanja u vezi toga:
1.Sta biste vi uradili da ste se nasli u toj situaciji?
2.Sta bista vi mislili o osobi koja je to uradila?

Unapred zahvalna...
 
1. vezbala bih sa barbikom i kenom u samoci svoje sobe
2. mislila bih da je napaljena klinka
koja nema pojma o sexu i da ce joj to prvo iskustvo verovatno biti bezveze
RANO JE
kada budes mogla sama da doneses tu odluku, bez ikakvih sugestija tada ces znati da si spremna.
Ja nikog nisam pitala, znala sam sta hocu, a mislim da sam pre toga sa deckom bila max dve nedelje tako da to koliko si sa njim pre toga bila... nema nikakve veze, to sto si taj podatak spomenula samo pokazuje koliko si nesigurna u sebe.
 
E, pa, ne slazemse sa “etotako” da je svejedno koliko si sa njim…
Ipak, u tvojim godinama, veze najcesce traju oko 2-3 nedelje (ako se mogu nazvati vezama). Medjutim, postoje i one duze, kada decka i devojku zaista vezuje nesto. (a ne ono, smuvati se na zurci, izvalave, izvataju i budu zajedno nekoliko dana.) (naravno, nadam se da je on tvojih godina, jer ako nije, stvari malo drugacije stoje…)
Reci cu ti nesto – ako je jedino sto te sprecava da spavas sa njim to sto mislis da si premlada, odnosno, ako osecas potrebu da spavas sa njim, ako to zaista zelis, ako znas da se neces kajati ni ako raskinete kroz nedelju-dve – ucini to.
Moja najbolja drugarica iz osnovne je sa 15 godina spavala sa svojim deckom (posle nekoliko meseci), i ostali su zajeno – 5 godina! Ja sam mislila da je to prerano, ipak, 15 godina, ali… to je vrlo individualno, zavisi od osobe na koju naidjes…
Nisam sigurna da bih to uradila da sam na tvom mestu, ali – ti najbolje znas.
Znaci – ako se stvarno volite, ako si spremna, ucini to.
Naravno, bilo bi zgodno iskusati ga. Videti da li mu je stalo samo do toga. Ipak, on je pokrenuo tu temu. (npr. moj decko (ipak, drugacije je, tad sam imala 19 a on 22) me je posle dva meseca pitao sta mislim o tome da sex ukljucimo u nasu vezu:), ali sam mu rekla da me priceka jos 5-6 meseci, dok ne budem spremna. I on je pristao da me ceka koliko je potrebno. (btw, cekao me je 11 meseci, mnogo mi je trebalo… Ali, na kraju je dobro ispalo:). I onda sam sigurna da sa mnom nije samo zbog sexa, vec zato sto me zaista voli.))
Ako je spreman da te saceka jos neko vreme, pogotovo u tim godinama, velike su sanse da je zaista iskren sa tobom.

Nikad to nemoj uciniti iz straha da te ne ostavi, iz radoznalosti, zato sto On tako hoce ili zato sto drugi to rade. Uvek veruj u sebe i svoj osecaj. To je tvoj zivot, tvoje telo, tvoje je pravo da odlucis.

Dobro razmisli o svemu…
 
Moras da osetish to u sebi...realno je prerano(gledajuci sa medicinske strane)....ipak si josh u razvoju i bicesh kompletirana za oko dve godine....jeste da se ta granica pomera na dole stalno, al` rizici za oshtecenje zdravlja na polnim organima u kasnijim godinama se povecavaju...dakle nije iskustvo za pamcenje i treba da budesh bash sigurna u ono shto zelish...ako je partner mnogo stariji od tebe i navaljuje jer ne moze da smiri samog sebe, nije mu reshenje da tebe maltretira...dakle oprezno... kako ti srce odluchi, i da ne bude na silu ...ipak ti morash sebe da chuvash(jer niko drugi nece ako se sama ne chuvash)...da si malo starija, ne bih ti ovo pisao ovako...srecno...:wink: (buduci doca :lol: )
 
iggymag:
Devilishgirl:
Ako to nisi uradila do 13ste, sad je vec kasno za sve :(

Nemo` da strashish curicu... :?

Ne, ne, nije to zastrasivanje. Prema najnovijim istrazivanjima americkog instituta IWSP, najbolje vreme za gubljenje nevnosti kod zena je 11-13 godina starosti. Sto kasnije se to desi, moze imati pogubne posledice za dalji seksualni zivot te jedinke. Da sad ne nabrajam koje su to posledice, uplasice se mala.
 
Queen_:
iggymag:
Devilishgirl:
Ako to nisi uradila do 13ste, sad je vec kasno za sve :(

Nemo` da strashish curicu... :?

Ne, ne, nije to zastrasivanje. Prema najnovijim istrazivanjima americkog instituta IWSP, najbolje vreme za gubljenje nevnosti kod zena je 11-13 godina starosti. Sto kasnije se to desi, moze imati pogubne posledice za dalji seksualni zivot te jedinke. Da sad ne nabrajam koje su to posledice, uplaisce se mala.

Da da...na kraju ce da bude (za neku godinu) da obstretichar treba po presecanju pupchane vrpce, treba da nastavi sa presecanjem himena, i prva zvechka u zivotu treba da ima baterije...shto raniji sex, veca shansa za povredljivost zenskog polnog sistema kasnije i za one najgore stvari(to niko ne opovrgava)...i bre nije ovo mesto za zezanje maloletnica :? ...treba im kazati prave stvari koje idu iz nauke, a ne iz napaljenosti :?
 
Zasto mislis o tome kad si mala :? ..a i kad porastes ne moras da mislis o tome..i kad pomislis zapitaj se s kakvim maloumnim napaljenim debilom mislim da to uradis :?..odjebala bih ja to na vreme. kupi mu plasticnu lutku...grrr kakve su danasnje devojcice...a sto ne pitas mamu :roll:
 
Queen_:
iggymag:
Devilishgirl:
Ako to nisi uradila do 13ste, sad je vec kasno za sve :(

Nemo` da strashish curicu... :?

Ne, ne, nije to zastrasivanje. Prema najnovijim istrazivanjima americkog instituta IWSP, najbolje vreme za gubljenje nevnosti kod zena je 11-13 godina starosti. Sto kasnije se to desi, moze imati pogubne posledice za dalji seksualni zivot te jedinke. Da sad ne nabrajam koje su to posledice, uplasice se mala.


:lol:
 
iggymag:
Queen_:
iggymag:
Devilishgirl:
Ako to nisi uradila do 13ste, sad je vec kasno za sve :(

Nemo` da strashish curicu... :?

Ne, ne, nije to zastrasivanje. Prema najnovijim istrazivanjima americkog instituta IWSP, najbolje vreme za gubljenje nevnosti kod zena je 11-13 godina starosti. Sto kasnije se to desi, moze imati pogubne posledice za dalji seksualni zivot te jedinke. Da sad ne nabrajam koje su to posledice, uplaisce se mala.

Da da...na kraju ce da bude (za neku godinu) da obstretichar treba po presecanju pupchane vrpce, treba da nastavi sa presecanjem himena, i prva zvechka u zivotu treba da ima baterije...shto raniji sex, veca shansa za povredljivost zenskog polnog sistema kasnije i za one najgore stvari(to niko ne opovrgava)...i bre nije ovo mesto za zezanje maloletnica :? ...treba im kazati prave stvari koje idu iz nauke, a ne iz napaljenosti :?

ej, nemoj se palis. Ono sa istrazivanjima je bila posalica a propos onoga sto je napisala devillish.
 
etotako:
1. vezbala bih sa barbikom i kenom u samoci svoje sobe
2. mislila bih da je napaljena klinka
koja nema pojma o sexu i da ce joj to prvo iskustvo verovatno biti bezveze
RANO JE
kada budes mogla sama da doneses tu odluku, bez ikakvih sugestija tada ces znati da si spremna.
Ja nikog nisam pitala, znala sam sta hocu, a mislim da sam pre toga sa deckom bila max dve nedelje tako da to koliko si sa njim pre toga bila... nema nikakve veze, to sto si taj podatak spomenula samo pokazuje koliko si nesigurna u sebe.


Si bila s' dečkom ?!?
:shock: :shock: :shock:
 
Queen_:
iggymag:
Queen_:
iggymag:
Devilishgirl:
Ako to nisi uradila do 13ste, sad je vec kasno za sve :(

Nemo` da strashish curicu... :?

Ne, ne, nije to zastrasivanje. Prema najnovijim istrazivanjima americkog instituta IWSP, najbolje vreme za gubljenje nevnosti kod zena je 11-13 godina starosti. Sto kasnije se to desi, moze imati pogubne posledice za dalji seksualni zivot te jedinke. Da sad ne nabrajam koje su to posledice, uplaisce se mala.

Da da...na kraju ce da bude (za neku godinu) da obstretichar treba po presecanju pupchane vrpce, treba da nastavi sa presecanjem himena, i prva zvechka u zivotu treba da ima baterije...shto raniji sex, veca shansa za povredljivost zenskog polnog sistema kasnije i za one najgore stvari(to niko ne opovrgava)...i bre nije ovo mesto za zezanje maloletnica :? ...treba im kazati prave stvari koje idu iz nauke, a ne iz napaljenosti :?

ej, nemoj se palis. Ono sa istrazivanjima je bila posalica a propos onoga sto je napisala devillish.

ne palim se ja vec viiiiiiiii...uta ta :P ...ne mogu da budem bezdushan prema devojchicama... a prema starijim curetcima mozda :lol:
 
krvolok:
etotako:
1. vezbala bih sa barbikom i kenom u samoci svoje sobe
2. mislila bih da je napaljena klinka
koja nema pojma o sexu i da ce joj to prvo iskustvo verovatno biti bezveze
RANO JE
kada budes mogla sama da doneses tu odluku, bez ikakvih sugestija tada ces znati da si spremna.
Ja nikog nisam pitala, znala sam sta hocu, a mislim da sam pre toga sa deckom bila max dve nedelje tako da to koliko si sa njim pre toga bila... nema nikakve veze, to sto si taj podatak spomenula samo pokazuje koliko si nesigurna u sebe.


Si bila s' dečkom ?!?
:shock: :shock: :shock:

pa nije bas bio neki "decko", bio je stariji od mene 6 meseci :)
 
- Vi se zezate a ja sam bila ozbiljna! :wink: !Salim se, samo se vi zezajte, nego sam samo jos htela da dodam da sam se naslusala prica i prica i da znam uglavnom SVE o tome (osim naravno vlastitog iskustva) i to za iskoriscavanje i sve mi je jasno.
- Ja ga znam prilicno dobro, znam i celo njegovo drustvo, i znam da nece da me iskoristi jer kad smo se tek smuvali nije smeo ni da me dodirne dok mu ja sama nisam rekla da se malo opusti! Inace on ima 16 godina, i nevin je kao i ja. Pricu o tome krenuli smo na moju inicijativu, jer on to nije hteo da pominje, zbog straha da ne pomislim da misli samo na to. Inace je pre jedno pola godine raskinuo sa devojkom sa kojom je bio skoro godinu dana (a raskinuli su bas iz razloga sto joj je predlozio to!) i to mi nije pricao samo zato da bi "stvario takvu sliku o sebi" vec sam ja to cula od nje, pa mi je on posle potvrdio.
- Sto se tice onoga da sam "nesigurna u sebe" tu niste u pravu. U potpunosti sam sigurna da znam sta zelim i od toga ne odstupam, samo zelim da cujem jos necije misljenje o tome. Tnx za odgovore... :)
 

Back
Top