Ene budale ! Berluskoni rides again !!!

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Најновији гафови Берлусконија
За само неколико дана италијанском премијеру је пошло за руком да својим испадима наљути и британску краљицу и челнике НАТО-а

Италијански премијер Силвио Берлускони не престаје да запрепашћује јавност својим испадима. Ипак, оно што се десило у претходних неколико дана изазвало је велико незадовољство, чак и љутњу појединих светских лидера. Наиме, како су медији известили током четвртка, Берлускони је својим „кловновским” понашањем „опасно изнервирао” британску краљицу, а слична ситуација се поновила и јуче, када је његов разговор преко мобилног телефона изазвао видну нервозу немачке канцеларке Ангеле Меркел.

Светска јавност била је прилично заинтересована за самит лидера Групе 20 – најпродуктивнијих земаља света, и за решења до којих су дошли окупљени државници. Међутим, пошто се на интернет-сајту „Ју-тјуб” појавио снимак са истог тог скупа, у којем „главне улоге” имају британска краљица Елизабета Друга, премијер Силвио Берлускони и амерички председник Барак Обама делује као да је све остало пало у заборав.

Наиме, како се на снимку може видети, пошто је званично означен крај самита организовано је групно фотографисање присутних лидера, међу којима је била и британска краљица. После завршеног протокола, Берлускони је снимљен како прилично гласно узвикује „Господине Обама”, због чега је реаговала и краљица. Прилично шокирана наступом италијанског премијера она се окренула и прокоментарисала „Шта је? Зашто он мора толико да виче”, преноси „Телеграф” и додаје да је ова констатација изазвала смех код окупљених лидера. Овај „инцидент” убрзо је завршио на Интернету, где је постао апсолутни хит. Ипак, већ у петак реаговала је Бакингемска палата. Тачније, портпарол краљевске породице је порекао тврдње да је краљица била љута или узнемирена и додао да је атмосфера на скупу била „топла и пријатељска”.

То, међутим, није био и једини гаф Берлусконија на самиту Г-20. Уместо да присуствује почетку церемоније на којој се, на обали Рајне, окупило 28 шефова држава или влада поводом 60. годишњице НАТО-а, он је разговарао мобилним телефоном. Тако ће симболични чин преласка пешачког моста на Рајни, који спаја Немачку и Француску, државници „памтити” и по недопустивом понашању Силвија Берлусконија. Предвођени Ангелом Меркел, председници и премијери су пешице „кренули” са немачке стране ка Француској, где их је дочекао председник Никола Саркози. Ипак, на церемонијалном примању и фотографисању није било Берлусконија, који је све то пропустио због – телефонског разговора, наводе светски медији.

Како је разговор дуго трајао, а Берлускони није показивао намеру да га прекине, немачка канцеларка је изгубила стрпљење и одлучила је да без њега почне церемонију. Коначно, после завршеног разговора, Берлускони је кренуо за лидерима ка француској страни, али није успео да стигне на заказано фотографисање.

Медији су се одмах сетили да је он својевремено за данског премијера Андерса Фога Расмунсена, а сада новоизабраног генералног секретара НАТО, рекао да је „најлепши премијер у Европи” и да би га можда „упознао са својом женом”. Овакво „неодмерено” понашање премијера не само да није прихватљиво за светске лидере, већ и за његове сународнике. Тако је агенција АНСА забележила бројне реакције незадовољних Италијана –– „Господе Боже, где су му манири?” или „То је нешто што свет очекује од Силвија – а он сад жели да буде председник Италије. Помози нам Боже!”, преноси „Телеграф”.

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Najnoviji-gafovi-Berluskonija.sr.html

:hahaha: Koja budala, yebo te ! :mrgreen:

Gde god se pojavi, napravi neko sra**e ! Što bi moja tetka rekla: ENE BUDALE ! :lol: :hahaha:
 
Berluskoni nije budala nego svetski mega-car.

Kaze ono sto misli i ne interesuje ga da se bilo kome ulizuje. Ja mu se klanjam do zemljice crne.

Silvio je ubedljivo najveci kralj medju shefovima drzava i vlada , cak i pijani Sarkozi i druzeputinemitisekunemo mu nisi ni do kolena , kako covek prica opusteno na fonu yebe mu se za sve

Ja, so isses! Svabica dobila nervni napad jer je forsiranje Rajne zakasnilo 1.75 minuta, hebo je rajhsmarsal Gering licno :D
 
Poslednja izmena:
Aha, oni su idioti a mi smo pametni.

Vidi se.

Ја нисам рекао да смо "ми" паметни.Народ који бира овакву власт са самодеструктивним тежњама има мало паметног у себи.

Али,постоји онај мали део који још увек чини здраво ткиво.
 

Back
Top