Moj Bog

:rotf::rotf::rotf:
а ти списи с мртвог мора ј*бе луд збуњеног
наиме они су пронађени 1947 године, неки чобан по имену Мухамед ад-Дибу који је тражио изгубљену козу и пентрајући се уз стене на Кумрану наишао на неки отвор, у ствари тај отвор је био од једне пећине. позвао је своје пајтосе да преиспитају унутрашњост и открили три кожне ролне затим су однели локалном шеику, шеик даље проследио уз накнаду и гле чуда завршили у америку где су чамили у неком трезору неколико година, итд итд

обелодањени су 12. априла 1948. год. у новинама Тајмс, на 4 страни.
текст кад нађем проследићу га, а ти баш можеш да провериш.

Citao sam o tome odavno,glupost najobicnija....:confused:
 
JS prorok
post-2771-1233805726.jpg
 
russell.charles.jpg


Ево га чика што је измислио "Јеховине свједоке".


Већина биографија по нету каже следеће:

Године 1852. рођен је у Питсбургу, у Пенсилванији, САД, Чарлс Тазе Расел, главни “пророк” ове секте. Иако није био пастор нити теолог по струци, прочуо се својим тумачењем Библије, па је скупштина “Истраживача Библије” у Алигену замолила да им буде као пастор. Имао је много својих писмених и усмених тумачења Библије. Присталице су га веома цениле. Називале су га “пријатељем свих људи”, “Највећим религиозним учитељем после апостола Павла”. По веровању његових присталица, постоје седам посланика Божијих, и то: апостол Павле, апостол Јован, Арије, Петар Валд, Виклиф, Лутер и он, Чарлс Тазе Расел. Он лично представљао се као пророк, као “Божја уста”, као човек који је све своје знање добио од Бога, просвећењем Светога Духа. Таман исто тако, како је Јелена Вајт адвентистичка “пророчица” говорила о Вилијаму Милеру.

Као и Вилијам Милер и он је био заинтересован за питање датума другог доласка Христова, и латио се посла да ту загонетку реши.
По његовим рачунима и пророштвима Христос ће доћи 1872. године. Та година је дошла и прошла, а Христос није дошао. Расел је поправио свој рачун.

Објавио је да се преварио у рачуну само за две године. Доћиће Христос 1874.
И та година је прошла без Христовог доласка.

Одгодио је тај долазак за 1914. годину. Па опет ништа.
Па за 1918. годину, али ту бруку није доживео, јер је умро 1916. године.
 
Poslednja izmena:
Religija je zlo,izmišljena da bi se lakše manipulisalo ljudima,nijedna nije dobra...čovek sam treba da se opredeli da li će verovati ili ne...ja poštujem pavoslavnu tradiciju i to je sve...
Ne vidim logiku u verovanju da postoji nešto,što ne mogu da vidim....:)

 
Ali ih osećam,znam da ih imam...ako ćeš tom logikom,onda je Bog loš,jer se globalno dešavaju loše stvari na ovom svetu...


Дакле управо том логиком неко може да унутрашњим чулима доживљава и осјећа Бога.


За глобално лоше ствари не можемо критиковати Бога који нам је подарио апсолутну слободу,
већ управо оне који ту слободу злоупотребљавају - нас људе.


Не вјерује се из васпитања, него из личног искуства и доживљаја Бога,
шема не почиње са васпитање-вјера, него са дугогодишње боготражење, отрковење, вјера.

позз
 
Mene lično gricka savest zbog ovih mojih misli,jer sam vaspitana da verujem...ali ne umem da se uklopim u taj šablon...

како се каже чудни су путеви Господњи, мене су васпитавали атеизмом и такође нисам могао да се уклопим у шаблон, па ето постадох верник.:)
 
Дакле управо том логиком неко може да унутрашњим чулима доживљава и осјећа Бога.


За глобално лоше ствари не можемо критиковати Бога који нам је подарио апсолутну слободу,
већ управо оне који ту слободу злоупотребљавају - нас људе.


Не вјерује се из васпитања, него из личног искуства и доживљаја Бога,
шема не почиње са васпитање-вјера, него са дугогодишње боготражење, отрковење, вјера.

позз

Ne postoji apsolutna sloboda.
 
Lično se ne osećam kao vernik...to je moja slobodno volja,ali postoji neka rezerva u svemu tome...ono:možda "nečega" ima,ali ne znam šta je to "nešto"...ne mogu da ga nađem u sebi...ali poštujem ljude koji veruju,neću da kritijumem nešto što ne razumem...ovim hoću reći da mogu da poštujem samo originalne religije,ne plagijate.
 
Ne postoji apsolutna sloboda.

Тачно тако, докле год је човјек роб смрти као неминовности, роб гријеху и ђаволу,
слободе као суштинске нема нити може постојати, али за оне крштене у Духу
наравно да слобода у сваком смислу постоји.

Проблем атеизма јесте увијек материјалистичка,
тачније социополитичка перспектива слободе,
док за оне који сагледавају у духу, слобода над властитом личношћу
и могућност слободног избора јесте суштинска слобода.


Ако сам слободан духом, можеш ме и оковати, ја остајем слободан.
 
Lično se ne osećam kao vernik...to je moja slobodno volja,ali postoji neka rezerva u svemu tome...ono:možda "nečega" ima,ali ne znam šta je to "nešto"...ne mogu da ga nađem u sebi...ali poštujem ljude koji veruju,neću da kritijumem nešto što ne razumem...ovim hoću reći da mogu da poštujem samo originalne religije,ne plagijate.

ти си близу да постанеш религиозни верник:)
тако се почиње са МОЖДА.
а какав верник то ћеш изабрати сама.
 
E 'vako:

Mene su mnogi od prijatelja ubeđivali da sam vernik, ali da toga nisam svesna.
Međutim, ja sam vrlo svesno biće. :)
Tačno znam da, kad pogledam svoje sinove, nema ničeg i nikog na ovom svetu kome bih oprostila kad bi im se desilo nešto loše. Znam da ne mogu nikog toliko da volim kao njih, a kamoli više. Tačno znam da postoje meni dragi ljudi kojima bih poklonila svoj bubreg ako bi im bio potreban, i smatram da to ne bi bila nikakva žrtva već, prosto, pomoć u nevolji - bez pompe, bez moljakanja, bez očekivanja nečeg za uzvrat.
Postoji muškarac koga volim, ali on nije moj Bog. Ni sinovi nisu moji Bogovi. Ako bih išta poistovetila sa osećanjima i tumačenjima vere koje ovde čitam, to bi bio osećaj predane ljubavi, koje ne zna za vaganje; daješ koliko možeš a primiš koliko je neko u stanju da ti da.
Sve što mi je potrebno, već se nalazi u meni i oko mene.
 
E 'vako:

Mene su mnogi od prijatelja ubeđivali da sam vernik, ali da toga nisam svesna.
Međutim, ja sam vrlo svesno biće. :)
Tačno znam da, kad pogledam svoje sinove, nema ničeg i nikog na ovom svetu kome bih oprostila kad bi im se desilo nešto loše. Znam da ne mogu nikog toliko da volim kao njih, a kamoli više. Tačno znam da postoje meni dragi ljudi kojima bih poklonila svoj bubreg ako bi im bio potreban, i smatram da to ne bi bila nikakva žrtva već, prosto, pomoć u nevolji - bez pompe, bez moljakanja, bez očekivanja nečeg za uzvrat.
Postoji muškarac koga volim, ali on nije moj Bog. Ni sinovi nisu moji Bogovi. Ako bih išta poistovetila sa osećanjima i tumačenjima vere koje ovde čitam, to bi bio osećaj predane ljubavi, koje ne zna za vaganje; daješ koliko možeš a primiš koliko je neko u stanju da ti da.
Sve što mi je potrebno, već se nalazi u meni i oko mene.

па пријатељи су ти добро рекли.:)

ово си написала
ЉУБИ БЛИЖЊЕГ СВОГ КАО САМОГ СЕБЕ
 
E 'vako:

Mene su mnogi od prijatelja ubeđivali da sam vernik, ali da toga nisam svesna.
Međutim, ja sam vrlo svesno biće. :)
Tačno znam da, kad pogledam svoje sinove, nema ničeg i nikog na ovom svetu kome bih oprostila kad bi im se desilo nešto loše. Znam da ne mogu nikog toliko da volim kao njih, a kamoli više. Tačno znam da postoje meni dragi ljudi kojima bih poklonila svoj bubreg ako bi im bio potreban, i smatram da to ne bi bila nikakva žrtva već, prosto, pomoć u nevolji - bez pompe, bez moljakanja, bez očekivanja nečeg za uzvrat.
Postoji muškarac koga volim, ali on nije moj Bog. Ni sinovi nisu moji Bogovi. Ako bih išta poistovetila sa osećanjima i tumačenjima vere koje ovde čitam, to bi bio osećaj predane ljubavi, koje ne zna za vaganje; daješ koliko možeš a primiš koliko je neko u stanju da ti da.
Sve što mi je potrebno, već se nalazi u meni i oko mene.


Да ли би онда могла да замислиш количину љубави за људе која би ти требала
да свесно жртвујеш свог сина ради њиховог добра?
 
па пријатељи су ти добро рекли.:)

ово си написала
ЉУБИ БЛИЖЊЕГ СВОГ КАО САМОГ СЕБЕ


Agnostici su najusamljeniji ljudi na svetu. Ne očekuju potvrde ni za šta jer su sumnjičavi prema svemu, a pri tom ih drugi optužuju kako nisu autentični.
No, oni su čak i tada zadovoljni, jer, pošto ništa ne očekuju, ne očekuju ni da im drugi veruju.
Ako sam bila jasna ... :lol:

p.s. Ja se nikad nisam ni deklarisala kao ateista, već kao agnostik.
 

Back
Top