Moj Bog

veujem u Boga ali moga Boga ne kako pise u bibliji
ili bilo gde na drugom mestu ima Boga ali to je moj Bog
njemu se molim kad sam u nevolji kad mi j lose
zahvalan sam mu kad mi je dobro ima neceg viseg nad nama
i ja u to verujem ali ne kako tumace crkve :)

ima li slicnih simpatizera medju nama vernicima ?

Pa ti si jos malo pa Pravoslavac. Pravi i iskreni. Ne ucis veru iz knjiga i neta nego je budis u sebi. Jos samo treba da prestanes da se preispitujes u toj svojoj veri. Pravoslavlje i jeste direktno opstenje sa Bogom, a ne putem tumacenja. Kad bi svi otkrivali Boga u sebi sami od sebe, ne bi bilo razdora medju raznim pravcima u veri.
Jedino sto si malo sebican u toj svojoj veri... obracas se Bogu samo kad si u nevolj i kad ti je lose, a treba da si ga svestan i kad ti je dobro. I treba da razvijas vrlinu u sebi jer Bog nije nekakva sluzba samo za situacije kad ti je frka.
 
Jedini bog u univerzumu, Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova:


grand_11.jpg
 
Pa ti si jos malo pa Pravoslavac. Pravi i iskreni. Ne ucis veru iz knjiga i neta nego je budis u sebi. Jos samo treba da prestanes da se preispitujes u toj svojoj veri. Pravoslavlje i jeste direktno opstenje sa Bogom, a ne putem tumacenja. Kad bi svi otkrivali Boga u sebi sami od sebe, ne bi bilo razdora medju raznim pravcima u veri.
Jedino sto si malo sebican u toj svojoj veri... obracas se Bogu samo kad si u nevolj i kad ti je lose, a treba da si ga svestan i kad ti je dobro. I treba da razvijas vrlinu u sebi jer Bog nije nekakva sluzba samo za situacije kad ti je frka.
Kada bi znala koliko si u ove dve recenice kontrdiktorna sebi :eek: Pravoslavlje je dogma.Naravno da ne mozes da budis Boga u sebi i tumacis ga kako 'oces,vec se sve lepo uci iz knjiga...Imas cak i niz pravila,ako si pravi pravoslavac,kao sto si navela,osnovno pravilo(tako se i zove) je ponavljanje Isusove molitve...U pocetku jedan krug velike brojanice,a znam za neke slucajeve starijih monaha koji su je ponavljali i po nekoliko hiljada puta na dan :eek:

Sve u svemu,nema proizvoljnog tumacenja,sve je lepo zapisano,tvoje je samo da zagrejes stolicu...
 
Као што написах више пута:
Исус Христос.
Алах.
Маниту.
Велики архитекта.
Свевишњи.
Наставите низ,свеједно је...
Од вишка глава не боли!
 
2. Mojsijeva 3:15 - Tada je Bog još jednom rekao mojsiju: Ovako kaži sinovima Izraelovim: Jehova, Bog praotaca vaših, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama. TO JE IME MOJE dovjeka i to je spomen moj iz naraštaja u naraštaj. :heart:

Psalmi 83:18 - ...da bi se znalo da si jedino ti, KOJEMU JE IME Jehova, Svevišnji koji je nad svom zemljom ! :heart:

Izaija 42:8 - Ja sam Jehova. TO JE IME MOJE, i nikome neću dati slavu svoju, niti hvalu svoju likovima rezbarenim. :heart:

:hvala:
 
2 Мојсијева 3.15. И опет рече Бог Мојсију: Овако кажи синовима Израиљевим: Господ Бог отаца ваших, Бог Аврамов, Бог Исаков и Бог Јаковљев, посла ме к вама; то је име моје довека, и то је спомен мој од колена на колено.

Пссалми 83.18. И нека знају да си Ти, коме је име Господ, једини највиши над свом земљом.

Исаија 42.8. Ја сам Господ, то је име моје, и славу своју нећу дати другом ни хвалу своју ликовима резаним.


опет ови јеховисти фалсификују
 
Opšte je poznato da su J.S. prepravili Bilbliju i izdali svoje izdanje...

Ma,neka veruje ko u šta hoće,sve dok ne natura drugima svoju veru...dobra je tema,samo da se ne pretvori u prepucavanja tipa: moj je bolji,tvoj ne valja...:lol:
 
2 Мојсијева 3.15. И опет рече Бог Мојсију: Овако кажи синовима Израиљевим: Господ Бог отаца ваших, Бог Аврамов, Бог Исаков и Бог Јаковљев, посла ме к вама; то је име моје довека, и то је спомен мој од колена на колено.

Пссалми 83.18. И нека знају да си Ти, коме је име Господ, једини највиши над свом земљом.

Исаија 42.8. Ја сам Господ, то је име моје, и славу своју нећу дати другом ни хвалу своју ликовима резаним.


опет ови јеховисти фалсификују

Prouči spise koji su pronađeni u spiljama Mrtvoga mora 1947. pošto su oni trenutno najstariji, pa ćeš vidjeti dali se koristi IME GOSPOD ili JHVH, Jehova. :heart: :bye:
 
Opšte je poznato da su J.S. prepravili Bilbliju i izdali svoje izdanje...

Nije opšte poznato, jer je NE ISTINITO. :heart: :bye:


Следећи, и то читави дијелови су избачени из Библије "Јеховиних свједока"
(има их скоро преко 40-так из читавог НЗ, чини ми се 47 до сада).


Примјери:

(Matthew 18):
10. See to it that you men do not despise one of these little ones; for I tell you, That their angels in heaven always behold the face of my Father which is in heaven. 11. -----
12. "What do you think? if a man have an hundred sheep, and one of them be gone astrayed, will he not leave the ninety and nine, and goeth into the mountains, and seeketh that which is gone astray?
("New World Translation", Revised 1984 edition.)



Шта водећи стручњаци говоре за превод:

Matthew 17:21 -- Потпуно одстрањено.
Недостаје:
"Howbeit this kind goeth not out but by prayer and fasting."

Matthew 18:11 -- Потпуно одстрањено.
Недостаје:
"For the Son of man is come to save that which was lost."

Matthew 23:14 -- Потпуно одстрањено. Шта фали преводу "Јеховиних свједока":
"Woe unto you, scribes and Pharisees, hypocrites! for ye devour widows' houses, and for a pretence make long prayer: therefore ye shall receive the greater damnation."

Mark 7:16 -- Потпуно одстрањено.
Недостаје:
"If any man have ears to hear, let him hear."

Mark 9:44 -- Потпуно одстрањено.
Недостаје:
"Where their worm dieth not, and the fire is not quenched."

Mark 16:9-20 (читавих дванаест стихова) -
- Издвојили су 12 стихова апостола Марка из главног текста,
а у објашњењу им стоји ова зачуђујућа изјава:
"Some late manuscripts and versions contain a short conclusion after Mark 16:8, as follows] (New World Translation, Revised 1984 edition)
... итд.

Има тога још, и ово је било као у њиховом издању из 1984, обновљеном и поново прегледаном од старог, и у коме су исправљене грешке,
а овакве грешке, да човјек не повјерује.
 
Prouči spise koji su pronađeni u spiljama Mrtvoga mora 1947. pošto su oni trenutno najstariji, pa ćeš vidjeti dali se koristi IME GOSPOD ili JHVH, Jehova. :heart: :bye:

ма како да не, тамо има и симона мага и јелене, па кад вам затреба искористићете и њега.

сви су вас прочитали на овом форуму.

и што каже наша Јелена, веруј у шта хоћеш само нас не убеђујте више у ваше "право" учење.
 
ма како да не, тамо има и симона мага и јелене, па кад вам затреба искористићете и њега.

сви су вас прочитали на овом форуму.

и што каже наша Јелена, веруј у шта хоћеш само нас не убеђујте више у ваше "право" учење.

Oni ce i cica Miloja da proglase za svog "proroka" na kraju :hahaha::hahaha::rotf::rotf:
 
Да опет напоменем, нема никаквог лингвистичког оправдања да се ЈХВХ - "Јахвех", чита као "Јехова":
ако ћете изговарати Име Божије, надам се да ћете се сложити да је ред да га читате правилно.
Будући да јеховисти нон стоп инсистирају да се у говору мора непрестано изговарати то Име,
(без обзира на трећу заповијест), и да није свједно да ли вас неко зове "Мерки" умјесто "Марко". :)
 
Oni ce i cica Miloja da proglase za svog "proroka" na kraju :hahaha::hahaha::rotf::rotf:
:rotf::rotf::rotf:
а ти списи с мртвог мора ј*бе луд збуњеног
наиме они су пронађени 1947 године, неки чобан по имену Мухамед ад-Дибу који је тражио изгубљену козу и пентрајући се уз стене на Кумрану наишао на неки отвор, у ствари тај отвор је био од једне пећине. позвао је своје пајтосе да преиспитају унутрашњост и открили три кожне ролне затим су однели локалном шеику, шеик даље проследио уз накнаду и гле чуда завршили у америку где су чамили у неком трезору неколико година, итд итд

обелодањени су 12. априла 1948. год. у новинама Тајмс, на 4 страни.
текст кад нађем проследићу га, а ти баш можеш да провериш.
 

Back
Top