Sezonu Samo Srbin Spasava

Da li bi ste letovali u Hr?

  • Da

  • Ne

  • Ne znam, mozda


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Waterfall

Legenda
Poruka
50.222
Ekonomska kriza utiče na turističku sezonu u Hrvatskoj, pa komšije sve češće upiru pogled ka istoku. Na njihovu žalost, većina srpskih turista će i ove godine letovati na starim, proverenim mestima.

„Sa leve strane vidite pravoslavnu crkvu", objašnjava lokalni vodič u autobusu sa srpskim turistima. „A ko ju je spalio?", pitaće oni. „Nemci, mamu im *****!", odgovara vodič na tečnom srpskom. Upravo ovim rečima Boris Dežulović započinje svoju kolumnu u hrvatskom „Globusu" povodom očekivanja hrvatskih turističkih radnika da će im Srbi spasti predstojeću letnju sezonu.

Na njihovu žalost, turisti iz Srbije, po svemu sudeći, ni ove godine neće ispuniti njihova nadanja. Naime, prema anketi Jute, nacionalne asocijacije turističkih agencija, nekadašnja najomiljenija destinacija naših putnika ubedljivo je poslednja na spisku željenih letovališta za odmor. Svrstana je u grupu „ostalo", za koju se izjasnilo svega šest odsto ispitanika. Daleko ispred nje su Grčka, Bugarska, Turska, Egipat i Crna Gora, naposletku i sama Srbija.

Radisav Stanković, direktor Jute, ne želi da priča o Hrvatskoj jer je ona, kako sam kaže, potpuno minorna za naše turiste. Štaviše, ne zna ni približan broj onih koji bi ovog leta posetili naše zapadne komšije.

Većina domaćih agencija organizuje aranžmane za Istru jer smatra da je ova destinacija bezbedna, odnosno da naši turisti tamo neće imati problema sa lokalnim stanovništvom. Stiče se, međutim, utisak da će većina nekadašnjih ljubitelja hrvatskog Jadrana svoju posetu odložiti za neka druga, srećnija vremena. Jednostavno, ne bi želeli da odmor provedu razmišljajući da li će im neko kamenovati automobil ili će imati problema zbog beogradskih tablica i srpskog jezika.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=62199&sectionId=33

U ovkviru teme imate i anketu :lol:
 
Ja u ustashiji..NIKAD......verovatno Grcka ove godine i Spanija standardno...mada pre bih otisao na planinu neku u Srbiji..Zlatibor,Tara...itd...nego u Krvatsku ili CG na more.

Ja pošto sam stari rejver, letujem samo na Ibici... Zbog žurki na plažama i jeftinog ekstazija.

:cool:
picture.php


 
[/B]

Ok je Krk......Omisalj,Malinska, Krk, ........vise puta sam letovao tamo, ali po par dana.....
Ne zasluzuje duzi boravak.......:think:

Ok i nista vise od toga, ali za odmor nije lose. U Krku sam rintao, a bio sam da obilazim Cres, Rijeku... Otisao sam i do opatije i to jedino sto mi se stvarno svidelo, jedino sam popizdeo kad sam video na stazi slavnih Nikolu Teslu.
 
Hladna voda, puno ježeva, ali pre svega tradicionalna negostoljubivost i neskriveni prezir prema gostima iz prijateljske Srbije...
Mi smo njima samo srbočetnici i cigani koji će ostaviti neki evrić...

Meni su tamo kukali kako bi voleli da imaju vise gostiju iz Srbije. Kazu Cesi, Talijani, Nemci stekaju se nevidjeno... Naruce jednu porciju gulasa i cetiri porcije hleba da umacu :dash: Oni retki Srbi sto dodju sve sto ponesu pojedu i popiju :hahaha:
 
Otisao bih opet, naravno, ako budem mogao da se osecam komotno. Mozda budu uveli i evro, pa ne bude dileme koliko sta kosta :lol: (nasa cenjena domaca ljubljena valuta - evro ;) )

Bio sam u Makarskoj zadnji put '89-te... i mislim da odem tamo opet. CG nije ni do kolena, po onome sto ja trazim. Prvo i osnovno sto ima vode, struje i tako nekih, podrazumevanih i normalnih, stvari.
 

Back
Top