Zašto se ljudi boje riječi,Svjetlo,Svjetlost?

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Zašto se ljudi boje izraza svjetlo,svjetlost itd
Sinovi svjetla,sinovi svjetlosti itd
Zar nije BOG svjetlost?
Kako to može biti nešto negativno.

Jedan meni reče da sam neki šetač djavolji jer svjetlo spominjem.
haha

Evo iz biblije o sinovima svjetla koje crkva okarakterizira s Luciferom jer je on Svjetlonoša
navodno.


IVAN glava 12

35 Isus im reče: "Samo još malo vremena svjetlost je među vama. Hodite, dok imate svjetlost, da vas tama ne obuzme! Tko hodi u tami, ne zna kamo ide.
36 Dok imate svjetlost, vjerujte u svjetlost, da budete sinovi svijetla!" To reče Isus, i otide, i skrio se od njih.




Jakovljeva 1
17 Svaki dobri dar i svaki savršeni poklon odozgo je, silazeći od Oca svjetlosti, u kojega nema promjene ni sjene mijene

2 Petrova glava 1
19 I tako nam je sad čvršća proročka riječ, i dobro činite, što pazite na nju kao na svjetiljku, koja svijetli u tamome mjestu, dok dan ne osvane, i Danica se ne pomoli u srcima vašim.


16 Ja, Isus, poslah anđela svojega, da vam ovo posvjedoči u crkvama, Ja sam korijen i rod Davidov, sjajna zvijezda danica


Ivan glava 1
U početku bijaše Riječ, i Riječ, bijaše u Boga, i Bog bijaše Riječ.
2 Ova bijaše u početku u Boga
3 Sve je po njoj postalo, i bez nje ništa nije postalo, što je postalo.
4 U njoj bijaše život, i život bijaše Svjetlost ljudima.
5 Svjetlost zasvijetli u tami; ali tama ga ne obuze.
6 Poslan je bio čovjek od Boga, kojemu bijaše ime Ivan.
7 Ovaj dođe za svjedočanstvo, da svjedoči za Svjetlost, da svi vjeruju po njemu.
8 On ne bijaše Svjetlost, nego da svjedoči za Svjetlost.
9 Svjetlost istinita, koje prosvjetljuje svakoga čovjeka, dođe na svijet
 
Pa ovde se niko ne boji , nego spamuju tu rech svetlost da skoro gubi svaki smisao.

A svi se trpaju na tu svetlost , da nema tame kako bi smo znali shta je svetlost.

Ne, jedan meni reče da sam šetač sotonin ,jer upotrebljavam riječ svijetlo,pa se onda upitah zašto.
A eto ima ih koji iz jedne riječi sve saznaju.
Nema genijalci su ovde a bez argumenata.
Ovde čovjek gubi vrijeme očito.
Tako da................
 
Zašto se ljudi boje izraza svjetlo,svjetlost itd
Sinovi svjetla,sinovi svjetlosti itd
Zar nije BOG svjetlost?
Kako to može biti nešto negativno.
IVAN glava 12

35 Isus im reče: "Samo još malo vremena svjetlost je među vama. Hodite, dok imate svjetlost, da vas tama ne obuzme! Tko hodi u tami, ne zna kamo ide.
36 Dok imate svjetlost, vjerujte u svjetlost, da budete sinovi svijetla!" To reče Isus, i otide, i skrio se od njih.

Vidi ti solidnu ali onu prizemnu demagogiju kojom se služiš.Citiraš bibliju onda kada ti je to potrebno.Zar ti stvarno misliš da smo svi mi ovde mala deca i da možeš na tu demagošku foru nekog obmanuti.

Kada ti govoriš o svetlu i svetlosti i o ...silama svetlosti ti ne misliš na onu biblijsku svetlost već na svetlost iz Apokrifa Jovanovog...

''Onaj ko žudi za sobom u savršenstvu svetlosti, poznaje nepomućenu svetlost...Onaj ko sebe vidi u sopstvenoj svetlosti, koja ga okružuje, on je izvor vode života...Izvor duha potekao je od žive vode života i on je ispunio sve eone i svetove''

Čuo si za mit o Narcisu pa u tom smislu možeš zapaziti ...nešta.Ali ostavimo to po strani.
Kada ti govoriš o svetlosti ti je stavljaš u kontekst ispunjavanja svih EONA.A ti eoni su meni zanimljivi a ne ...svetlost.Znaš ti veoma dobro o čemu ja govorim ali isto tako znaš da je jednostavnije ''kritikovati'' bibliju nego se suočiti sa diskusijom o SVOM učenju koje slediš.
373016-Felix_the_.gif
 
Vidi ti solidnu ali onu prizemnu demagogiju kojom se služiš.Citiraš bibliju onda kada ti je to potrebno.Zar ti stvarno misliš da smo svi mi ovde mala deca i da možeš na tu demagošku foru nekog obmanuti.

Kada ti govoriš o svetlu i svetlosti i o ...silama svetlosti ti ne misliš na onu biblijsku svetlost već na svetlost iz Apokrifa Jovanovog...

''Onaj ko žudi za sobom u savršenstvu svetlosti, poznaje nepomućenu svetlost...Onaj ko sebe vidi u sopstvenoj svetlosti, koja ga okružuje, on je izvor vode života...Izvor duha potekao je od žive vode života i on je ispunio sve eone i svetove''

Čuo si za mit o Narcisu pa u tom smislu možeš zapaziti ...nešta.Ali ostavimo to po strani.
Kada ti govoriš o svetlosti ti je stavljaš u kontekst ispunjavanja svih EONA.A ti eoni su meni zanimljivi a ne ...svetlost.Znaš ti veoma dobro o čemu ja govorim ali isto tako znaš da je jednostavnije ''kritikovati'' bibliju nego se suočiti sa diskusijom o SVOM učenju koje slediš.
373016-Felix_the_.gif


:rotf:
Zar svjetlost ima ime?
 
Ne, jedan meni reče da sam šetač sotonin ,jer upotrebljavam riječ svijetlo,pa se onda upitah zašto.
A eto ima ih koji iz jedne riječi sve saznaju.
Nema genijalci su ovde a bez argumenata.
Ovde čovjek gubi vrijeme očito.
Tako da................

Zašto li otvaraš temu za temom kada o svemu tome možemo da diskutujemo na jednoj temi...Hoćemo li napokon da na jednoj temi pričamo o DOKTRINI UČENJA koje ti slediš onako ....A R G U M E N T O V A N O....
373016-Felix_the_.gif
 
Hajde slušam,go on.
Slušam s interesovanjem.
dokaze iz pisma u čemu je razlika.
Bez nečijih konstrukcija popovskih.

Pokušaj da upamtiš.Ja NISAM VERNIK.Pa shodno tome ono... Bez nečijih konstrukcija popovskih...biva malo suvišnim,zar ne...
Da li si primetio koliko sam te puta zamolio da se jasno izjasniš ČIJU gnostičku doktrinu učenja slediš i pokušavaš propagirati.Imaš li ti hrabrosti da se u tom smislu izjasniš ...silo svetlosti.
373016-Felix_the_.gif
 
Pokušaj da upamtiš.Ja NISAM VERNIK.Pa shodno tome ono... Bez nečijih konstrukcija popovskih...biva malo suvišnim,zar ne...
Da li si primetio koliko sam te puta zamolio da se jasno izjasniš ČIJU gnostičku doktrinu učenja slediš i pokušavaš propagirati.Imaš li ti hrabrosti da se u tom smislu izjasniš ...silo svetlosti.
373016-Felix_the_.gif

Ja sam samostalni ,ja sve pravce pratim i izvlačim što mi je dobro.
Iz budizma,new age,gnostike,biblije,sumera,kaanana,egipta itd
Nemam nikakve grupe iza sebe.
Zar je to teško prihvatiti?
 
Ja sam samostalni ,ja sve pravce pratim i izvlačim što mi je dobro.
Iz budizma,new age,gnostike,biblije,sumera,kaanana,egipta itd
Nemam nikakve grupe iza sebe.
Zar je to teško prihvatiti?

U kom si msilu SAMOSTALNI... Šta to zapravo znači...Kakvo je to versko opredeljenje...
I šta znači ono...i izvlačim šta mi je dobro...ŠTA JE TO ŠTO IZVLAČIŠ A DA JE DOBRO ZA TEBE... Pazi molim te...dobro za tebe...pa verovatno smatraš da TO MORA DA BUDE DOBRO I ZA SVE OSTALE.
373016-Felix_the_.gif
 
U kom si msilu SAMOSTALNI... Šta to zapravo znači...Kakvo je to versko opredeljenje...
I šta znači ono...i izvlačim šta mi je dobro...ŠTA JE TO ŠTO IZVLAČIŠ A DA JE DOBRO ZA TEBE... Pazi molim te...dobro za tebe...pa verovatno smatraš da TO MORA DA BUDE DOBRO I ZA SVE OSTALE.
373016-Felix_the_.gif

Ej shvati me kao šetača kao što si na početku.
U um se uvlačim drugima.
 
Ej shvati me kao šetača kao što si na početku.
U um se uvlačim drugima.

Biva da si ti u svom uverenju da se u UM uvlačiš drugima. Zar si stvarno u uverenju da se tvojim pisanjem uvlačiš drugima u UM i da svi oni tvoje tvrdnje prihvataju kao ...svete istine...


P.S. Pošto fanatično uživaš u povraćanju tvojih starih tema od pre oho-ho...eto da ti i ja ''oživim'' jednu...
 
Jednog je dana Nomis šetao kroz selo. Vrlo ljutit i nepristojan starac mu je prišao i počeo ga vrijeđati.

“Ti nemaš pravo poučavati druge”, uzviknuo je. “Glup si kao i svi ostali. Ti si obična varalica!”

Nomis nije bio uznemiren ovim uvredama.

Umjesto toga, upitao je starca : “Reci mi, ako nekome kupiš poklon, a ta ga osoba ne uzme, kome taj poklon pripada?”

Starac je bio iznenađen tako neobičnim pitanjem te je odgovorio: “Poklon bi pripadao meni jer sam ga ja kupio.”
Nomis se nasmijao i rekao:

“To je točno. Ista stvar je i s tvojom ljutnjom. Ako postaneš ljut na mene i ja se ne uvrijedim, ljutnja se vraća natrag tebi. Tada si ti taj koji postaje nesretan, ne ja. Sve što si učinio je da si povrijedio sebe.
 

Back
Top