Nove masovne grobnice

ljubo_001

Iskusan
Banovan
Poruka
5.806
Otkrivene nove masovne grobnice sa oko 4.500 žrtava.
Uglavnom domobrani i njemački oficiri.

Za srijedu se najvljuje otkrivanje imena ljudi koji su sudjelovali u likvidaciji.

Neki od njih su navodno u državnom vrhu Hrvatske!

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/stravicni-detalji-zlocina.html

60208431.jpg
 
Otkrivene nove masovne grobnice sa oko 4.500 žrtava.
Uglavnom domobrani i njemački oficiri.

Za srijedu se najvljuje otkrivanje imena ljudi koji su sudjelovali u likvidaciji.

Neki od njih su navodno u državnom vrhu Hrvatske!

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/stravicni-detalji-zlocina.html

60208431.jpg
И шта је, по твом мишљењу, с њима требало урадити, уместо их убити? :think: Нису ли то војници који су претходно такође масовно убијали?
 
Pa ko je pobedio u drugom svetskom ratu??? Nacisticka Nemacka sa satelitima medju kojima je i genocidna Hrvatska ili neko drugi??? Sta sad ce zlocinci da sude pobednicima. Ja bih ovakve provokacije od tema koje predstavljaju cist fashizam i nacizam zakljucavao a banovao postavljace.


Docek Nemaca od strane genocidnog pucanstva u Zagrebu
 
Aha! Moš mislit idile! :evil:
Ye8i ga, a nekad sam u svom malom životu krstario od Vardara do Triglava i bilo mi lepo ... Spavao u vreći po šumarcima Vonodolskog. Hvatali me panduri a ja pokažem zdravstvenu knjižicu pa dalje ... Prelazio granicu peške preko Nove Gorice, kreso jednu Ljubljnčanku ...

I gde smo sad ? Svi mi, bivši ... Ha, jel ličim na Yugonostalgičara ? :hahaha:
 
И шта је, по твом мишљењу, с њима требало урадити, уместо их убити? :think: Нису ли то војници који су претходно такође масовно убијали?

Trebalo im je dati ordenje :D:D:D Ova tema je cist fashizam.....u rangu recimo tema kada bi neko otvorio i velicao dela Adolfa Hitlera ili hrvata Ante Pavelica i slicnog olosha.
 
И шта је, по твом мишљењу, с њима требало урадити, уместо их убити? :think: Нису ли то војници који су претходно такође масовно убијали?

Zna se što je kažnjavanje, a što zločin.
Ako su ih samo poubijali (a izgleda da jesu) bez bilo kakvog suđenja makar prijekog suda, onda se radi o zločinu.
Ako su im prije toga sudili, onda je kažnjavanje.

A pošto se navodno radilo o domobranima, trebalo im je suditi i ustanoviti krivicu, jer je velika razlika između domobrana i ustaša.
 
Zna se što je kažnjavanje, a što zločin.
Ako su ih samo poubijali (a izgleda da jesu) bez bilo kakvog suđenja makar prijekog suda, onda se radi o zločinu.
Ako su im prije toga sudili, onda je kažnjavanje.

A pošto se navodno radilo o domobranima, trebalo im je suditi i ustanoviti krivicu, jer je velika razlika između domobrana i ustaša.

Teshko ;):mrgreen:

@tema.........ponestalo im Srba ........verovatno........a stare navike se ne lece tako lako.....:whistling:
 
И шта је, по твом мишљењу, с њима требало урадити, уместо их убити? :think: Нису ли то војници који су претходно такође масовно убијали?[/QUOTE]


U Jasenovcu i ostalim logorima točno se znalo tko je imao kakvu ulogu u zločinima.

Dobar dio tih ljudi vjerojatno nije učinio nikakve zločine.

Pobjednici su prema Staljinovom obrazcu sve rješili bez suđenja i istraga...
 
Pa ko je pobedio u drugom svetskom ratu??? Nacisticka Nemacka sa satelitima medju kojima je i genocidna Hrvatska ili neko drugi??? Sta sad ce zlocinci da sude pobednicima. Ja bih ovakve provokacije od tema koje predstavljaju cist fashizam i nacizam zakljucavao a banovao postavljace.

Šta hoćeš da kažeš sa ovim sad?
Zločin je zločin, bez obzira ko ga počinio.
 
Zna se što je kažnjavanje, a što zločin.
Ako su ih samo poubijali (a izgleda da jesu) bez bilo kakvog suđenja makar prijekog suda, onda se radi o zločinu.
Ako su im prije toga sudili, onda je kažnjavanje.

A pošto se navodno radilo o domobranima, trebalo im je suditi i ustanoviti krivicu, jer je velika razlika između domobrana i ustaša.
А јесу ли ти немачки официри, и домобрани (упркос разлици, и домобрани су били немачке слуге), док су убијали правили претходно било какво суђење, својим многобројним жртвама?
 
А јесу ли ти немачки официри, и домобрани (упркос разлици, и домобрани су били немачке слуге), док су убијали правили претходно било какво суђење, својим многобројним жртвама?

A jel se treba poistovjećivati sa zločincima?
Onda nitaj koji se poistovjećuje nije ništa bolji.
 
Dobar dio tih ljudi vjerojatno nije učinio nikakve zločine.
"Вјеројатно" је врло јак аргумент, у пи.. ма.. :roll:
Немачки официри... А шта су радили током читавог рата, него наређивали убијања, и убијали? И домобрани, кажем, њихове слуге.
Pobjednici su prema Staljinovom obrazcu sve rješili bez suđenja i istraga...
И то већ рекох: - а они су претходно убијали са суђењем, да, како не :roll:
 
Šta hoćeš da kažeš sa ovim sad?
Zločin je zločin, bez obzira ko ga počinio.

Naravno da nije zločin ubijanje fašističke gamadi koju god da su uniformu nosili. Zločin bi bio da su ubijali civile kojih je takođe tamo bilo mnogo. Možda je i toga bilo. Takve ljude nebranim. Ali oni koji su čeličnom metlom pomeli smeće zaslužuju samo pohvale i čestitke.
 
Ye8i ga, a nekad sam u svom malom životu krstario od Vardara do Triglava i bilo mi lepo ... Spavao u vreći po šumarcima Vonodolskog. Hvatali me panduri a ja pokažem zdravstvenu knjižicu pa dalje ... Prelazio granicu peške preko Nove Gorice, kreso jednu Ljubljnčanku ...

I gde smo sad ? Svi mi, bivši ... Ha, jel ličim na Yugonostalgičara ? :hahaha:

Ех, Лаци ...

Да су ови, овако жустри у нападима свега и свачега доживели макар делић од овога
или да су макар слушали приче нас старијих ...

Како да објасниш детету које не мож' да сачека "Бели Шенген" да смо аутостопом и Интерреилом обилазили Европу уздуж и попреко ...

И лудовали и по Београду, Загребу и Љубљани, и није било усташа и четника ...
А ни масовних гробница у политичке и "promidžbene" сврхе ...
 
Poslednja izmena:
A jel se treba poistovjećivati sa zločincima?
Onda nitaj koji se poistovjećuje nije ništa bolji.
Значи, они јесу били злочинци. А ово је ипак мало исувише философски и академски приступ. Рат још траје (или је при крају, свеједно, борбе се још воде, овде до 15. маја), а они ће сад да мисле о неким суђењима. Напросто, није ни реално. Уопште нећу да браним комунце, штавише, има маса њихових злочина који то заиста и јесу, над апсолутно невиним људима, (нпр. један од, Београд, јесен '44 по завршетку ратних дејстава, систематски), али, у овом случају су - на неки начин - ипак у праву.
 

Back
Top