BIFTEK-KAKO?

Goscica:
Sad ce Espanol.... :lol: :wink:
Đavolak Gošćica ponovo jaše. No, no...Biftek može da se spremi na stotine načina, dajem osnovna pravila i svoj omiljeni recept:
-Seče se isključivo poprečno na vlakna, nikako po dužini!
-Šnicla MORA da bude debela bar dva-tri prsta.
-Vrlo nežno se izlupa da dobije na širini.
-Sada smo kod mog omiljenog recepta. Tanko sa obe strane namažem (po mogućstvu ljutkastim senfom). Slažem u dublji sud i dobro prelivam uljem. Između šnicli po nekoliko zrna bibera i list lovora. Stoji u frižideru najmanje 24 h (što duže to bolje). Povremeno se sve prevrne da upije ulje.
-Peče se tako što se na jakoj vatri brzo okrene da obe strane dobiju skramicu koja sačuva saft. Dopeče se na laganoj vatri. NIKAKO ne soliti pre pečenja, jer so izvuče vlagu i ostane suv. Vreme pečenja zavisi od ukusa (ja volim kad ostane po sredini malo krvav). Soli se po ukusu po pečenju, lepo "seda" par kapi Vorčester sosa s vrha, još bolje ren razmućen u pavlaci. Ako ovaj recept "štima" idemo dalje. Pozdrav i prijatno. :lol:
 
ej espanjol, a jesi probao pakleni biftek?

pre pecenja se uvalja u tri vrste bibera (kajen, zeleni i beli) i senf...przi se tek da pipne tiganj (ja to jedem bas zivo)...izvadi se pa se u tiganj doda slatka pavlaka, senf, soja-sos (biber je vec tu)...i prelije preko bifteka...mhh...
 
anakin:
ej espanjol, a jesi probao pakleni biftek?

pre pecenja se uvalja u tri vrste bibera (kajen, zeleni i beli) i senf...przi se tek da pipne tiganj (ja to jedem bas zivo)...izvadi se pa se u tiganj doda slatka pavlaka, senf, soja-sos (biber je vec tu)...i prelije preko bifteka...mhh...
Zvuči dobro. Moraću da ga mlatnem "ćim prije"! :wink:
 
takodje...mogu reci da mi se najmanj svidjaju "pasteta" varijante..tj. kad se ubije ukus zivog mesa...
meni je najbolja ova, jednostavna:

biftek sitno seckati pa mazati nozem po dasci (znas za ovo?)
sitno seckan crni luk
senf
vocister
zumance
so
biber
i to je sve....
mada, jela sam sa kaprima, persunom, krastavcima, kecapom (fooooj)...dobro je ali meni se vise svidja kad se oseca ukus zivog mesa...

daj recept koji se tebi svidja...
 
anakin:
takodje...mogu reci da mi se najmanj svidjaju "pasteta" varijante..tj. kad se ubije ukus zivog mesa...
meni je najbolja ova, jednostavna:

biftek sitno seckati pa mazati nozem po dasci (znas za ovo?)
sitno seckan crni luk
senf
vocister
zumance
so
biber
i to je sve....
mada, jela sam sa kaprima, persunom, krastavcima, kecapom (fooooj)...dobro je ali meni se vise svidja kad se oseca ukus zivog mesa...

daj recept koji se tebi svidja...
Moj omiljeni recept traži malo više vremena. Biftek isečem na najtanje moguće tračice po dužini, bacim u dublji sud, dodam (najčešće na 1/2 kg) 2-3 lista lovora i recimo supenu kašiku bibera u zrnu, 2-3 supene kašike senfa, prelijem uljem i ostavim NAJMANJE 24 h u frižideru. Kad sam strpljiv sve to stoji bar dva dana uz povremeno mešanje. Pred pripremu sve ide u cediljku, izvadim lovor i zrna bibera, i onda velikim nožem seckam sve popreko više puta uz ono "mazanje po dasci". Ogroman crni luk presečem na pola, prepečem na plotni, zatim lagano probarim, propasiram i dodam u masu. So po želji (ja, stidim se, volim malo više "bele smrti"), dodam još malo mlevenog bibera, i onda sledi doooobro mešanje. Oblikujem u malo deblje pljeskavice (oko 2 cm) stavim na tanjir i po sredini napravim udubljenje. U njega pred služenje stavim žumance, pa se sve izmeša direktno na tanjiru pred klopu (šmek je prva liga). Vorčester sos sam izbacio jer on još gore ubija ukus svežeg mesa. :wink:
 
dobra fora sa zumancetom...
e sledeci put pravim bez vocestera!

a znas za ljudozderske sendvice? tatarski preko razanog hleba (+ puter) pa malo u rernu...meni je ovo, iskreno, prava jeres ali kao sendvic i nije tako lose... :lol:
 
anakin:
dobra fora sa zumancetom...
e sledeci put pravim bez vocestera!

a znas za ljudozderske sendvice? tatarski preko razanog hleba (+ puter) pa malo u rernu...meni je ovo, iskreno, prava jeres ali kao sendvic i nije tako lose... :lol:
Pravim i "ljudožderske" ali ovako . Razvaljam lisnato testo i isečem ga nekom modlom na krug oko 10 cm. Iz drugog takvog kruga isečem unutrašnji deo (da ostane prsten) premažem vodom i nalepim ga na osnovni. Dobiješ kao činijicu. Ispečeš klasično kao lisnato testo, pa u sredinu ubaciš onu masu od gore. Na dno testa pred meso staviš tanak listić butera i malo rena. Svi su otkinuli na ovu glupost koju sam jednom u cajtnotu smislio? :lol:
 

Back
Top