Dali volite konobare da zbog cega,ne zbog cega

mislis..da li volimo konobare :)
pa u najcescem slucaju su oni ti koji "drze" mesto..
ne moze svako da se bavi tim poslom...
treba imati slifa :)
po obicaju oni,
ko i frizeri..rece munja ko taksisti..ok :lol:,
sve znaju..ljudi im pricaju..
oni su ti zbog kojih me bas briga da li mi je u omiljenom lokalu drustvo ili nije
ja se "sankiram"..konobare znam
i sta ce mi drustvo :lol:
i za kraj
sala, sala :lol:
 
баш их нешто и не волим, та њихова љубазнос ми иде на живци. шта кој мој он мени има да топло препоручује, лажно осмехује,... па тек њихове беле кошуље са кратким рукавима које откривају тетоваже по рукама, црне панталоне увек за број краће, изношене ципеле, ма не желим да их видим.
најбоље да је келнер нељубазан и мрзовољан, па да ме не гризе савест што сам му оставио мали бакшиш.
 
баш их нешто и не волим, та њихова љубазнос ми иде на живци. шта кој мој он мени има да топло препоручује, лажно осмехује,... па тек њихове беле кошуље са кратким рукавима које откривају тетоваже по рукама, црне панталоне увек за број краће, изношене ципеле, ма не желим да их видим.
најбоље да је келнер нељубазан и мрзовољан, па да ме не гризе савест што сам му оставио мали бакшиш.

misim, lemi...http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9242441&postcount=55
 
Retko izlazim, i trudim se da to bude na mestima gde ću se osećati prijatno, što u mnogo čemu zavisi i od konobara. Volim ih kad su ljubazni, nenametljivi i uslužni, kada mogu da izvale neku doskočicu ili me saslušaju (dobro, ovo poslednje važi uglavnom za šankere). Ne volim kada ih čekam predugo, kada odbrojavaju kusur u sitnim novčanicama ne bi li ga prekinuo da mu ostavim više bakšiša, kada pretera sa šarmiranjem devojke sa kojom sam ili se naprave pametni da pitaju "a gde je ona od juče".
 
Uglavnom su nesposobni i smotani..ne pamte dve porudzbine..a ovi iskusniji su namazani pa zavrcu..tako da ipak ne

Ја сам била така смотана конобарица. :rumenko::lol:

Наруче ми две кафе и две коле, а док стигнем до шанка - ја заборавим! :sad2:
Онда се стално враћам:''Извин'те, шта сте оно наручили?'' :whistling:
 
jedino me tangira kada sami uzimaju baksis, ono vrati ti kusur koliko on proceni

e, dešava se da kad sednem negde na neprovereno mesto, i konobar ne prazni pepeljaru, al zato se stalno se tu muva i pita - a hoćete još nešto, a ne primećuje da treba da radi svoj posao i služi vruće pivo, ladne kafe...ili ko jedan moron što kad sam mu naručio nes i kiselu vodu, doneo mi je, verovali ili ne - nes sa kiselom vodom, smućkao čovek zajedno.....i onda takvi kad krenu da naplate...jao, nemam sitno..i sad, očekuje da ti kažeš "pa dobro, zaokružite"...e, onda, ne da ne dam..nego nema šaMse...a inače, one moje stalne, dobre konobare, na proverenim mestima gde sam čest gost, merak mi je da ih častim...jer su stvarno super..
 
Ја сам била така смотана конобарица. :rumenko::lol:

Наруче ми две кафе и две коле, а док стигнем до шанка - ја заборавим! :sad2:
Онда се стално враћам:''Извин'те, шта сте оно наручили?'' :whistling:

:lol:ljubi te majka:zag:
Znam par primera kad ti shanerski konobari ne mogu raditi na novom mestu na kom ne mogu krasti..pa nezadovoljno pokusavaju nametnuti shablon po kojem rade ceo zivot..e pa nece moci brale
 
Po mom mišljenju definitivno najodvratniji posao koji rade najljigaviji i najgadniji ljudi......

...ili studenti menadzmenta u hotelijerstvu na praksi..........koga ljudi cim vide u uniformi kelnera ne pomisle nikad mozda neshto vishe vec ga odmah etiketiraju kao glupog,neobrazovanog,nizi sloj...a progutao dvesta knjiga...da bi isao na tu ''praksu''...
 
Poslednja izmena:
Konobare ne..ali Sankere da..oni su mnogo zanimljiviji..pricljiviji i zabavniji..

Bartenderi su OK. Ne konzumiram alkohol, ali volim da se "ušankiram" i pijem nes ili sok za šankom. Tako izbegnem konobare. Sve je manje dobrih konobara bar ovde kod nas. Svako radi taj posao danas. Ranije su to bila gospoda sa stilom i manirima.

Ja sam bila nadrkana barmenka - evo ti pice i nemoj da me smaras :lol:
Stvarno grozan posao... mnogo je bolje biti pijanac, nego sa druge strane sanka - slusati te alkose :roll: a najgore je sto i ti, barmen, hoces da se napijes da ti bude lakse, ali ne mozes - ma koliko da pijes, jos uvek si trezan...

Nije to posao za žene ;). Žena treba da bude sa druge strane šanka (i trezna).
 

Back
Top