Pitanje za Command Prompt

J

Ja sam

Gost
Kako da u Command Prompt-u ispisem komandu za brisanje jednog fajla? Zatvorim Win.Explorer u Shut-down prozoru i sad nemam pojima kako da ispisem putanju u Prompt-u do fajla za brisanje? Moze li neko detanjije da mi pojasni,ili bar dajte neki link!!!
 
cd \
del "putanja+imefajla"


Npr

ako brišeš neka slika.jpg u c:\my documents\my pictures možes to uraditi ovako


cd \ (pozicioniranje u root folder)
del "c:\my documents\my pictures\neka slika.jpg"

(navodnici su obavezni ako neko ime u putanji sadrži razmak ili ako je duže od 8 slova)
 
kvazimodo:
cd \
del "putanja+imefajla"


Npr

ako brišeš neka slika.jpg u c:\my documents\my pictures možes to uraditi ovako


cd \ (pozicioniranje u root folder)
del "c:\my documents\my pictures\neka slika.jpg"

(navodnici su obavezni ako neko ime u putanji sadrži razmak ili ako je duže od 8 slova)
On mi u startu otvara c;|Doc.and Sett.\nikola>
e sad kako da ovo pobrisem pa da upisem putanju kou si ti ispisao?
 
Anonymous:
On mi u startu otvara c;|Doc.and Sett.\nikola>
e sad kako da ovo pobrisem pa da upisem putanju kou si ti ispisao?

cd \

ce te vratiti na c:

Anonymous:
Ili konkretno kako da izbrisem sa c particije fajl koji se nalazi u direktorijumu Prog.files?>

cd \
del "c:\program files\imefajla"

gde je imefajla oblika ime.eks

na primer ako se fajl zove program.exe


cd \
del "c:\program files\program.exe"

kad si već napisao folder mogao si ime fajla ...
 
ma dzabe se trudish... :? vidish da decko ne zna ni da ode do nekog drugog direktorijuma a kamoli nesto drugo... :lol: uzmi decko lepo knjigu dos pa izuci. :wink: Video bih ja tebe (decko) kako bi se snasao u starijim verzijama dosa gde ne mozes da kucas puna imena :lol: (ne bi mogao ni da prismrdis)
 
U tom slucaju koristis neki NC klon. Preporucujem DC (DOS Controller). Ima samo 50kb i besplatan je. Tako na lak nacin mozes to obaviti... Umesto da se smaras sa pisanjem putanja... Pogotovo sto u dosu ne mozes da vidis duga imena, nego moras da pises, napr: cd mydocu~1
 
Anonymous:
U pravu si - skinula sam DOS Controler DC-SK i obrisala recucled bez problema.

Nema na cemu. ;)

Ali sta si obrisala? recycled? recycled je folder u kome se smestaju fajlovi iz "recycle bina". Ne znam da li si to htela... Zato ti nije dao da obrises. Jer je u pitanju sistemski folder... Nije to neka velika greska. Pretpostavljam da ce raditi i ovako windows, ali postoji mogucnost da dodje do nekih padova ili cudnih gresaka...

P.S. Ono malopre sam bio ja... ;)
 
A ono malopre sam bila ja. Komsinica je izgleda pokupila neki virus ili instalirala neki program koji je napravio zbrku sa dll-ovima. Free Cell nije radio (to smo sredili)a Recucle Bin je uvek bio pun (npr posalje u korpu prazan folder 0kb a on u recycle naraste na 32kb. Pokusali smo sa brisanjem iz DOS-a ali bezuspesno - kao da se klonirao. Sa ovim programom smo ga se konacno resili.
 

Back
Top