Obrazovna beogradizacija?

Da lli ovo smatrate diskriminacijom?

  • Da

  • Ne

  • Ne zanima me


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Šaban

Aktivan član
Poruka
1.805
Evo vesti.

Narodna kancelarija predsednika Srbije Borisa Tadića objavila je konkurs za dodelu 40 stipendija u vrednosti od 2.000 evra, ali isključivo za studente privatnih i državnih fakulteta sa sedištem u Beogradu. Ovaj uslov razljutio je mnoge studente u Nišu jer zbog toga nisu mogli da uđu u trku za stipendije.
Kao što se može videti, kad pročitate celu vest, finansijer je neko sasvim drugi ("Unidea fond"), što znači da su moje Nišlije malo paranoične.

Očigledno je da je Unidea odredila svoj ciljni segment i da Narodna kancelarija nije mogla po tom pitanju ništa da učini.

Ipak, kao i uvek, dovoljno je jako malo da bi kod nas od nečeg napravili skandal.

Ja sam student na niškom Univerzitetu i ne smatram ovo diskriminacijom, već odlukom nekog finansijera da njegov novac bude usmeren na odgovarajući ciljni segment.

Kao što i piše tamo, mi Nišlije imamo svoju firmu za takve stvari - Philip Morris International. Živeli nam oni (šta god to značilo za pušače) :mrgreen: A Unidea neka finansira BG, nemam ništa protiv.
 
Poslednja izmena:

Back
Top