KAVOS

jayme

Zainteresovan član
Poruka
410
Sta mislite o Kavosu? Ja sam bila i provela se nevidjeno, stvarno je ludnica.
Evo mali opis:


Kavos - grčka Ibica je najatraktivnije mesto za zabavu u Grčkoj. Diskoteke, klubovi i barovi čine da ovo mesto živi 24 sata. Turisti koji posećuju Kavos u najvećem broju su mladi od 18 do 35 godina. Letovalište se nalazi na krajnjem jugu ostrva Krf, a od grada Krfa udaljeno je 40 km. Pored velikog broja mesta za zabavu Kavos obiluje i supermarketima, prodavnicama, rent - a - car agencijama. Kavos ili grčka Ibica predstavlja najatraktivnije mesto za zabavu u Grčkoj jer je, za razliku od drugih letovališta ovog tipa, veoma pristupačno cenom. Svake godine ovo mesto posećuju najpoznatiji DJ - evi iz Evrope. Za sve ljubitelje clubbinga, housa, dram and basse - a, tehna, Kavos je najbolji izbor za ovo leto!
 
Mi smo uplatile studio u nekoj vili TINA, koja se nalazi u centru San Petersa, tako se zove predgrađe Kavosa. Zanima me ima li neko informacije o tom delu , ili možda još bolje o toj vili? Mislim, kako sam čula i nije neka vila :lol: Ništa drugo nismo našli za Grčku u tom terminu (1.6.) a nismo oduševljeni onim što čitamo o Kavosu, jer imamo malo više od 35 i volele bi maaalo mirniji kraj.
Da, još sam čitala neki komentar da su plaže užasno prljave a more hladno...Jel to istina??
 
Poslednja izmena:
I ja sam rezervisao istu vilu i nacitao se raznih stvari ali uglavnom od ljudi koji nisu bili tamo. Tako da im bas i neverujem. A bio sam na Zakintosu, Laganas i bilo je predivno. A kako vidim Laganas i Kavos imaju dosta slicnosti. Pa ako bude upola losije bice odlicno.:mrgreen:
 
Pošto je u pitanju jug Krfa plaže i nisu nešto, bar ne u Kavosu. Voda nosi svakakve prljavštine i trave. U okolini Kavosa se mogu naći prelepe plaže, samo do njih je potrebno da dugoo pešaćiti ili da nadjete neki prevoz...

Ja sam već pisala o Kavosu, sada ću samo reći da ko želi miran odmor, Kavos nije za njega.
 
Ja sam bio u Kavosu i tamo je totalna ludnica! Ko hoce nesto mirnije, kupanje, suncanje, more, setnje, neka zaobidje Kavos. Tamo se ne ide zbog toga. Tamo sam bio pre 4-5 godina, kao mladji i proveo se extra. Zezanje po ceo dan i noc, svi pijani :) povracaju po ulicama, ma, ludilooo! Plaza stvarno nije neka, ali tamo se i ne kupaju puno.
Sada idem sa zenom, ona to ne voli, pa trazimo nesto mirnije, ali kad se setim...
 
Na Kavos sam isao prosle godine.

Prvi utisak kada smo dosli je bio katastrofalan...
PLAZA ODVRATNA, pescana ali toliko prljava FUJJJJJJJJJJJ!!!


E sada lepsi deo...
U blizini Kavosa ima prelepa plaza, Santa Barbara, ne znam joj grcko ime...
Postoji jos jedna prelepa plaza na severu Krfa...
Karta da Santa Barbare je 2 - 3eu, ne secam se tacno...

Marketi u Kavosu su skupi, tako da vam je moj savet da soping obavljate u hiper marketima van Kavosa (npr: Jaje u kavosu 0.5eu u hiper marketu 0.1)>
Sto se tice nocnog zivota, to je stvarno ludnica i treb videti i doziveti, Ja licno sam imao problem sa gomilom odvratnih pijanih britanaca, koji apsolutno nemaju stida...
Ja sam isao preko puzzle-a i imali smo svoje zurke obilazili i druge i bilo super...
CLUBOVA MILION...

Postoji i par pubova ako malo zadjete ulicama gde je sve mnogo jeftinije, nas nekolicini su iz grupe mrzeli kada smo im rekli da smo pili pivo za 1.5 eu a oni po klubovima placali 4 - 5 eu...

OBAVEZNO otici u AQUAPARK i ekskurzija Paxos i Antipaxos (mi kada smo isli bila bura, talasi kao zgrade, nije nam bas bilo svejedno, ali to necu zaboraviti do kraja zivota :) ) i naravno videti krf...

Ako nekom treba jos info neka pise....
 
Hvala, Shabanoti, na izveštaju. Kažeš da je karta do te plaže Agia Varvara 2-3 evra, a mene zanima jel to autobuska karta ili za brodić možda, pojasni malo to, gde se taj bus hvata, ako je bus itd. Mi ćemo biti smešteni u Agios Petrosu, znači ipak van te gungule u Kavosu, i to baš u vili Tina, pa bi stvarno bilo lepo da se i Dugmence javi sa svojim utiscima.
 
Hvala na informacijama Shabanoti. Jel ima da se iznajmi neki auto tamo i koliko je iznajmljivanje? I sta bi trebalo jos obici na Krfu?
Gnu, i mi smo uplatili tu vilu Tina. Iskreno, nemam neki dobar utisak u vezi nje al videcemo. Jel znas ti nesto vise o tome kakva je i koliko je udaljena od plaze?
 
Ej, koji je problem sa tom plažom... Meni ne izgleda skroz loše na slikama... Ima li ljudi da se kupaju? (Pošto sam u većini reviewova čitala da ljudi loču 0-24 i da se slabo ko kupa...)

I jel se mogu neki bicikli iznajmiti?
 
Jel moze neko da kaze koliko se vremenski busom putuje do Kavosa? Ja putujem tamo sledeci ponedeljak a nisam nikada pre toga bila. Jedni kazu 24h, drugi 15h i ja sam sad zbunjena :)
 

Back
Top