KAVOS

Ja se jedino nadam da ih u septembru nema previse... nemam licno nista protiv njih, na kraju krajeva totalno su bezopasni, ali jednostavno u jednom momentu dosade sa onim svojim " hello girls", meni se odmah kosa digne na glavi :)
 
Ovo je naša foto tura, koju sam pokušao da postavim ovde u vidu linka, ali je linkovanje ka drugim forumima zabranjeno. Naslova fotki nema, a donji tekst treba da prati sliku... Dakle:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg



Kada smo stigli u Agios Petros, predgrađe Kavosa, nismo znali šta da očekujemo. O plaži čuli sve najgore, kad ona super! Na plaži nikada nema gužve. Lepa, bistra vodica...
 
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg


Jedino što se umoriš dok dođeš do dubine. Slično je i sa plažom u Kavosu. Englezi (koji čine najveći broj gostiju u Kavosu), nekako i nisu zainteresovani za kupanje. Mi smo bili smešteni otprilike na pola puta između centra Kavosa i plaže u Ag, Petrosu (otprilike po desetak minuta šetnje na jednu, ili drugu stranu). Kako nismo bili motorizovani, a pešačenje nam nije mrsko, pre letovanja smo proučili Google Earth, i shvatili da možemo peške stići do lepe plaže na zapadnoj strani ostrva, pa krenusmo... Kavos se ne može pohvaliti nekom lepotom.
 
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg


On više deluje kao neko montažno naselje. Kada se dođe do kraja puta u Kavosu, skrene se desno, i pešači dugo zemljanim putem... put jeste dug, ali prijatan jer ste stalno okruženi bujnim zelenilom. i konačno - Arkoudilas beach!
 
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg


Sledećom prilikom probali smo nešto drugo; i to nam se toliko svidelo da smo ponovili još dvaput: uhvatili autobus koji (preko mesta Lefkimmi i još nekih sela) ide do grada Krfa... sišli u mestu Linia... i odatle se peške spustili do prelepe Issos plaže. Na ovoj plaži voda je izuzetno čista (na žalost moj fotoaparat to ne uspeva najbolje da prikaže), plaža je nosilac plave zastavice.
 
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg


Tu smo se i malo pentrali po peščanim dinama u potrazi za jezerom i škljocali malo odozgo. Prisećajući se mape sa Google Eartha, krenuli smo plažom lagano prema severu, ne bismo li se približili tom jezeru... ali ni nakon 40 minuta hodanja, od jezera još uvek ni traga, pa odustasmo...a plaža je nepregledna. Povremeno bismo usput nailazili na osamljene kampere ili nudiste.
 
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg


Pretposlednjeg dana boravka opet smo seli u bus i otišli do grada Krfa. Stari deo grada je zaista divan! Pun je trgova i uskih uličica... ali i turista i raznih đinđuva i suvenira.
 
Poenta je da onaj uobičajeni rezon, Kavos - ludilo - pijani Englezi, s nama nije imao nikakve veze, jednostavno smo bili na moru i nauživali se:). Naravno, preduslov za miran odmor je smeštaj koji nije u samom gradu, što nije problem da se nađe. Šetali smo mi skoro svako veče do centra Kavosa i videli nešto od te gungule, mada, istina nismo ostajali posle ponoći, kad počinje prava žurka. Kao bračni par u jakim tridesetim, bili smo ubedljivo najstariji u vili Tina, i stoga u suprotnoj smeni od svih. Kad su oni izlazili u grad, mi smo išli na spavanje, kad su se oni vraćali, mi smo ustajali i kretali na plažu:cool:
 
Poenta je da onaj uobičajeni rezon, Kavos - ludilo - pijani Englezi, s nama nije imao nikakve veze, jednostavno smo bili na moru i nauživali se:). Naravno, preduslov za miran odmor je smeštaj koji nije u samom gradu, što nije problem da se nađe. Šetali smo mi skoro svako veče do centra Kavosa i videli nešto od te gungule, mada, istina nismo ostajali posle ponoći, kad počinje prava žurka. Kao bračni par u jakim tridesetim, bili smo ubedljivo najstariji u vili Tina, i stoga u suprotnoj smeni od svih. Kad su oni izlazili u grad, mi smo išli na spavanje, kad su se oni vraćali, mi smo ustajali i kretali na plažu:cool:

Eto, čovek priča ono što sam i ja pričao o prošlogodišnjem letovanju. Potpuno ista priča. Dakle, blizu istine.
 
Slazem se sa ivab10, fotografije su ti odlicne, a svaka cast na trudu i objasnjenjima... definitivno kratka tura po Krfu :)... Potrudicu se da obidjem te plazice, mnogo mi se svidjaju, a sto se tice negativnih komentara za plazu isto su pricali i za onu u laganasu, a meni je bila skroz ok ( kao da svi ljetuju na Maldivima, pa su sad dosli na neku bezveze plazu), ali dobro o ukusima ne treba raspravljati... hvala jos jednom
 
Slazem se sa ivab10, fotografije su ti odlicne, a svaka cast na trudu i objasnjenjima... definitivno kratka tura po Krfu :)... Potrudicu se da obidjem te plazice, mnogo mi se svidjaju, a sto se tice negativnih komentara za plazu isto su pricali i za onu u laganasu, a meni je bila skroz ok ( kao da svi ljetuju na Maldivima, pa su sad dosli na neku bezveze plazu), ali dobro o ukusima ne treba raspravljati... hvala jos jednom

Prvi put pisem na foruma,ako ima nekih gresaka,ne zamerite!
Idem sa deckom,preko argusa u terminu 18.08-28.08. u predgradje Kavosa,San Petros,u vilu Sokrates Miami Compex.Da li je vec neko bio tu,neke informacije? :)
 
Vila Sokrates je na samoj plaži u Agios Petrosu i ima i restoran sa finom hladovinom. Mi smo jednom tamo jeli giros, koji i nije bio baš vrhunski, a uz to su nam naplatili punu cenu, iako na jednoj reklami piše da Srbima daju popust. E sad, kakve su sobe, nismo zavirivali i teško da to neko zna, pošto ta vila, koliko mi je poznato, do sad nije bila u ponudi naših agencija. Fotke predstavljaju pogled iz bašte Sokratesa i pomenutu reklamu.

Picture 201.jpg
Picture 829.jpg
 

Back
Top