Štene, mužjak, ako neko može da pomogne bilo bi super....

Mackic

Iskusan
Poruka
5.350
Na ovog malisu sam naletela danas oko 2 popodne na zadnjoj stanici 27e, bio je kod kontejnera sa romima, mislila sam da je njihov ali izgleda da nije bio jer je ostao da lezi u travi i malo cvili. Prenela sam ga u hlad ispod drveta, legao je kao da ce da izdahne svakog minuta. Ceo stomak, desni i usi su mu zuti, pa sam pretpostavila da je krpelj, medjutim malisa se probudio skroz kad sam mu donela vode, i popio je celu flasicu od 0.5l. Donela sam ga na brdo prekoputa moje zgrade (to je mozda jednu stanicu dalje od mesta gde sam ga nasla) da bih mogla da mu dam jos vode i hrane. Hrani nece a vodu pije bas dosta. Zvala sam Tedijevu veterinarku, rekla je da mora da mu se vadi krv da se vidi zbog cega ima zuticu i da ce terapija da traje sigurno duze. E sad ja njega ne mogu da dovedem kod sebe jer mi macak nije vakcinisan, a i treba vremena i strpljenja za bolesno stene koje posle treba udomiti a to ja nazalost trenutno nemam.
Da li slucajno neko zeli da mu pomogne na bilo koji nacin?


Sad sam se setila da se ljudima ostenila kerusa slicnih boja i gradje blizu mesta gde sam ga nasla pa cu njene vlasnike da pitam da nije njihov...

U svakom slucaju evo slike

 
Malisa je jos tog dana nestao sa brda, ja sam ga videla poslednji put negde oko pola 5, imala sam neke obaveze pa nisam ostala sa njim, a posle oko pola 7 nije bio tu. Neko ga je definitivno odneo sam nije mogao da odseta jer se slabo drzao na nogicama. Kod nas u kraju ima samo jedna veterinarka koja radi od 4 popodne do 8 uvece pa nisam stigla da ga odnesem na analizu krvi. Ko god da ga je odneo nadam se da je to ucinio sa dobrom namerom....
 

Back
Top